
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
17 вересня 2018 рокуЛьвів№ 876/2656/18Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Запотічного І. І.суддів -Довгої О. І. Затолочного В. С. розглянувши в порядку письмового провадження в м.Львові клопотання ОСОБА_4 про встановлення судового контролю за виконанням постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2018 року №876/2656/18 за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2018 року у справі № 809/1897/17 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Гончаренко Світлани Василівни , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_4 звернувся в суд з позовом до Державного реєстратора прав на нерухоме майно виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Гончаренко Світлани Василівни про визнання протиправним та скасування рішення № 38971578 від 26.12.2017р., зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача від 19.12.2017 про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 0,1965 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої в урочищі "На горі", с. Глибівка, Богородчанський район, Івано-Франківська область.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2018 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з прийнятим рішенням ОСОБА_4 оскаржив таке в апеляційному порядку.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2018 року апеляційну скаргу ОСОБА_4 задоволено; рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2018 року у справі №809/1897/17 скасовано та прийнято нове рішення яким позовні вимоги задоволено; визнано протиправним та скасовано рішення Державного реєстратора прав на нерухоме майно виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Гончаренко Світлани Василівни №38971578 від 26.12.2017р.; зобов'язано Державного реєстратора прав на нерухоме майно виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Гончаренко Світлану Василівну повторно розглянути заяву ОСОБА_4 від 19.12.2017 про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 0,1965 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої в урочищі "На горі", с. Глибівка, Богородчанський район, Івано-Франківська область.
03.09.2018р. на адресу суду представником апелянта надіслано клопотання про встановлення судового контролю за виконанням постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2018 року, шляхом подання звіту про виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2018 року.
Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши питання встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання, з огляду на наступне.
Відповідно до ст.382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно підпункту 1 пункту 6 статті 246 КАС України у разі необхідності у резолютивній частині рішення також вказується про строк виконання рішення.
Відповідно до підпункту ґ пункту 4 статті 322 КАС України у резолютивній частині постанови суду апеляційної інстанції зазначається встановлений судом строк для подання суб'єктом владних повноважень відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.
Проаналізувавши наведені положення КАС України, колегія суддів вважає, що встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень- відповідачем у справі суд наділений правом лише під час прийняття постанови у справі.
Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання рішення суду першої інстанції, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
При цьому, зазначені процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об'єктивних обставин, які підтверджені належними та допустимими доказами.
Аналогічна правова позиція викладена в додатковій постанові Верховного Суду від 31 липня 2018 року у справі №235/7638/16-а (адміністративне провадження №К/9901/43354/18).
Відповідно ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Також, як вбачається з правової позиції, викладеної в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про огляд застосування адміністративними судами статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України» № 3 від 13.03.2017р., зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання постанови, є правовим наслідком судового рішення і саме в його резолютивній частині повинно бути визначено обов'язок подати звіт, оскільки встановити судовий контроль за невиконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може лише під час прийняття постанови у справі.
Крім того, станом на день розгляду клопотання, позивачем не надано жодного доказу на підтвердження невиконання відповідачем постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2018р.
З огляду на зазначене, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, шляхом зобов'язання подати звіт про його виконання.
Керуючись ст.ст.321, 325, 328, 382 КАС України, суд
ухвалив:
В задоволенні клопотання ОСОБА_4 про встановлення судового контролю за виконанням постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2018 року у справі №8762656/18, відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І. І. Запотічний судді О. І. Довга В. С. Затолочний