
Справа № 346/4424/18
Провадження № 3/346/2106/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2018 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Беркещук Б.Б., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки м. Коломия вул. Леонтовича 8/50, одруженої, на утриманні неповнолітніх дітей немає, працюючої керівником ПФ »ЗЛ», українки, громадянки України, за ст. 163-2 ч.2 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 938 від 06.09.2018 року ОСОБА_1 несвоєчасно подала платіжне доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов»язкових платежів) – орендній платі з юридичних осіб за червень 2018 року (термін сплати 30.07.2018) чим порушила п.287.3 ст.287 ПК України.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що орган чи посадова особа при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Виходячи з системного аналізу положень ст.ст.7, 254, 278 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема у проколі відсутнє посилання на кваліфікуючу ознаку повторності вчиненого проступку, та відсутні належні докази того, що саме ОСОБА_1 вчинила повторно протягом року адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.163-2 КУпАП та була піддана адміністративному стягненню
Враховуючи наведене, суд немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
За таких обставин, адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 163-2 КУпАП слід повернути для дооформлення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,-
п о с т а н о в и в :
адміністративну справу відносно ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-2 КУпАП повернути Головному управлінню ДФС в Івано-Франківській області Державної фіскальної служби України для дооформлення.
Суддя Беркещук Б. Б.