Ухвала суду № 76515216, 17.09.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2018
Номер справи
810/4831/18
Номер документу
76515216
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

17 вересня 2018 року м. Київ № 810/4831/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1

до Забірської сільської виборчої комісії Києво-Святошинського району Київської області

про скасування рішення територіальної виборчої комісії

В С Т А Н О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Забірської сільської виборчої комісії Києво-Святошинського району Київської області, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Забірської сільської виборчої комісії Києво-Святошнського району Київської області від 05.09.2018 "Про відкликання за народною ініціативою депутатів Забірської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області".

- зобов'язати Забірську сільську виборчу комісію Києво-Святошинського району Київської області в порядку частини 2 статті 41 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" здійснити перевірку дотримання вимог статей 38-40 цього Закону при ініціюванні відкликання депутата ОСОБА_1 за народною ініціативою, правильність оформлення підписних листів, кількість підписів, що встановлена частиною першою статті 40 цього Закону, а також із залученням органів ведення Державного реєстру виборців здійснює перевірку достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та із залученням правоохоронних органів - вибіркову перевірку їхніх підписів (не менше 10 відсотків від загальної кількості) згідно поданих до комісії документів.

Відповідно до приписів частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Зокрема, положеннями частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (зі змінами та доповненнями) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Положеннями статті 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2018 рік" № 2246-VIII від 07.12.2017 установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні, з 1 липня - 1841 гривня, з 1 грудня - 1921 гривня.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд:

1) визнати протиправним та скасувати рішення Забірської сільської виборчої комісії Києво-Святошнського району Київської області від 05.09.2018 "Про відкликання за народною ініціативою депутатів Забірської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області";

2) зобов'язати Забірську сільську виборчу комісію Києво-Святошинського району Київської області в порядку частини 2 статті 41 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" здійснити перевірку дотримання вимог статей 38-40 цього Закону при ініціюванні відкликання депутата ОСОБА_1 за народною ініціативою, правильність оформлення підписних листів, кількість підписів, що встановлена частиною першою статті 40 цього Закону, а також із залученням органів ведення Державного реєстру виборців здійснює перевірку достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та із залученням правоохоронних органів - вибіркову перевірку їхніх підписів (не менше 10 відсотків від загальної кількості) згідно поданих до комісії документів.

Отже, сума судового збору за звернення позивача з позовною заявою, яка містить дві вимоги немайнового характеру, становить 1409,60 грн. (2х0,4х1762,00 грн.)

Позивачем під час звернення до суду було сплачено судовий збір у сумі 704,80 грн., що підтверджується квитанцією від 12.09.2018 № 1349-6085-1609-0033.

Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати до суду оригінал платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору у розмірі 704,80 грн. (1409,60 грн. - 704,80 грн.).

Суд роз'яснює позивачу, що належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court. gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Разом з цим, як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач, крім іншого, просить суд поновити строк звернення до суду, який передбачений частиною 6 статті 273 Кодексу адміністративно судочинства України.

У свою чергу, приписами вказаної норми (на яку посилається позивач), передбачено, що позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Отже, частиною 6 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України визначений спеціальний строк звернення до суду, який стосується, зокрема, оскарження рішень виборчої комісії, які прийняті в рамках виборчого процесу.

Водночас, жодних доводів відносно того, чому позивач посилається на норму, якою визначений спеціальний строк звернення до суду у позовній заяві не вказано.

Будь-яких доказів, зокрема, інформації про те, що оскаржуване рішення було прийнято відповідачем в рамках виборчого процесу позивачем до позовної заяви також не додано.

Крім того, відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, позивачем всупереч вимогам Кодексу адміністративного судочинства України не зазначено ні в позовній заяві, ні в поданій окремій заяві про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленими статтями 160, 161, 171 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:

- доказів сплати судового збору у сумі 704,80 грн. (оригінал платіжного документу за належними реквізитами щодо його сплати).

- заяви із нормативно-правовим обґрунтуванням застосовування позивачем норми, якою визначено спеціальний строк звернення до суду, а саме частину 6 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України, а також доказів на підтвердження цих доводів;

- заяви про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Забірської сільської виборчої комісії Києво-Святошинського району Київської області про скасування рішення територіальної виборчої комісії - залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

3. Роз'яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Панова Г. В.