Ухвала суду № 76514211, 12.09.2018, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.09.2018
Номер справи
804/1813/18
Номер документу
76514211
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

12 вересня 2018 року

справа № 804/1813/18

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Мельника В.В.

суддів: Чепурнова Д.В. Сафронової С.В.

за участю секретаря судового засідання: Царьової Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі клопотання про проведення судово-економічної експертизи у справі №804/1813/18

Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА"

за апеляційною скаргою

на рішення

за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА"

Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 червня 2018 року в адміністративній справі

Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА"

до

про

Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби

визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 червня 2018 року в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" до Офісу великих платників Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції позивачем 27 червня 2018 року подано апеляційну скаргу.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20 липня 2018 року відкрито апеляційне провадження по справі №804/1813/18.

Від представника позивача надійшло клопотання про призначення судово-економічної експертизи для підтвердження правильності визначення фіскальним органом грошових зобов'язань ТОВ "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" за актом перевірки №17/28-10-46-17/36161908 від 12.02.2018 року, на розгляд якої просить винести наступні питання:

1. Чи підтверджуються документально висновки акту №17/28-10-46-17/36161908 від 12.02.2018 року щодо порушення ТОВ "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" п. 44.1 ст. 44, п. 138.2 ст. 138, пп. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями, в редакції, що діяла після 01.01.2015 року), з врахуванням ч. 2 ст. 3, чч. 2, 3 ст. 9 розд. ІІІ Закону України від 16.07.1999 року №996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 3 324 220 грн., в тому числі за 2014 рік на суму 1 784 633 грн., за 2015 рік на суму 1 539 587 грн.

2. Чи підтверджуються документально висновки акту №17/28-10-46-17/36161908 від 12.02.2018 року щодо порушення ТОВ "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" п. 103.2 ст. 103, п.п. 160.1, 160.2 ст. 160 Податково кодексу України (зі змінами та доповненнями, у період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року) та п. 103.2 ст. 103, п.п. 141.4.1, 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями, у період з 01.01.2015 року по 30.09.2017 року) та, як наслідок, не нарахування та не перерахування податку з доходів нерезидента на загальну суму 9 562 191,88 грн., в тому числі за 2014 рік на суму 3 281 822,17 грн., за 2015 рік на суму 3 593 667,72 грн., за 2016 рік на суму 1 903 548,95 грн., за 9 місяців 2017 року на суму 783 153,04 грн.

3. Чи підтверджуються документально висновки акту №17/28-10-46-17/36161908 від 12.02.2018 року щодо порушення ТОВ "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" п.п. 44.1, 44.6 ст. 44, п. 185.1 ст. 185, п.п. 198.1, 198.2, 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого перевіркою встановлено: заниження податку на додану вартість (рядок 25) на загальну суму 3 041 925 грн., в т.ч. по періодах за січень 2014 року - 35 699 грн., лютий 2014 року - 27 536 грн., березень 2014 року - 116 087 грн., квітень 2014 року - 100 027 грн., травень 2014 року - 254 150 грн., червень 2014 року - 185 341 грн., серпень 2014 року 238 451 грн., вересень 2014 року - 257 125 грн., жовтень 2014 року - 322 521 грн., січень 2015 року - 409 574 грн., лютий 2015 року - 289 847 грн., березень 2015 року - 378 029 грн., червень 2015 року - 427 538 грн.

Обґрунтовуючи вказане клопотання позивач зазначив, що оскільки відповідачем була допущена помилка в акті перевірки №17/28-10-46-17/36161908 від 12.02.2018 року, про що свідчить лист відповідача від 05.03.2018 року №10078/10/28-10-46-17-12, то позивач не виключає можливість допущення відповідачем інших помилок при складанні вказаного акту перевірки, що, як наслідок, впливає на суми грошових зобов'язань, визначених відповідачем позивачу оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями.

Відповідно до частини першої статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до частини п'ятої статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їх думку, потребує висновку експерта.

Представники позивача, кожен окремо, у судовому засіданні підтримав вимоги заяленого клопотання, просив призначити судово-економічну експертизу, її проведення доручити Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз та поставити перед експертом перелічені у клопотанні питання.

Представники відповідача, кожен окремо, у судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання позивача та призначення судово-економічної експертизи у даній справі.

Заслухавши учасників судового процесу, кожного окремо, перевіривши доводи клопотання про призначення судово-економічної експертизи та матеріали справи в їх сукупності, з огляду на те, що питання, запропоновані позивачем суду на вирішення судово-економічної експертизи, мають значення для справи, та для їх встановлення необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, колегія суддів вважає, що клопотання позивача про призначення судово-економічної експертизи підлягає задоволенню.

Відповідно до статті 103 КАС України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій (яким) доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.

Також, відповідно до пункту 4 частини другої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.

Оскільки у справі призначено судово-економічну експертизу, суд вважає за необхідне зупинити апеляційне провадження у справі до отримання висновку судово-економічної експертизи.

Керуючись ст. 102, 103, 236, 325, 329 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" про проведення судово-економічної експертизи у справі №804/1813/18 - задовольнити.

Призначити судово-економічну експертизу, проведення якої доручити Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз (49000, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 17, офіс 361).

На вирішення експерта поставити наступні питання:

1. Чи підтверджуються документально висновки акту №17/28-10-46-17/36161908 від 12.02.2018 року щодо порушення ТОВ "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" п. 44.1 ст. 44, п. 138.2 ст. 138, пп. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями, в редакції що діяла після 01.01.2015 року), з врахуванням ч. 2 ст. 3, чч. 2, 3 ст. 9 роз. ІІІ Закону України від 16.07.1999 року №996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 3 324 220 грн., в тому числі за 2014 рік на суму 1 784 633 грн., за 2015 рік на суму 1 539 587 грн.

2. Чи підтверджуються документально висновки акту №17/28-10-46-17/36161908 від 12.02.2018 року щодо порушення ТОВ "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" п. 103.2 ст. 103, п.п. 160.1, 160.2 ст. 160 Податково кодексу України (зі змінами та доповненнями у період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року) та п. 103.2 ст. 103, п.п. 141.4.1, 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Податково кодексу України (зі змінами та доповненнями у період з 01.01.2015 року по 30.09.2017 року) та, як наслідок, не нарахування та не перерахування податку з доходів нерезидента на загальну суму 9 562 191,88 грн., в тому числі за 2014 рік на суму 3 281 822,17 грн., за 2015 рік на суму 3 593 667,72 грн., за 2016 рік на суму 1 903 548,95 грн., за 9 місяців 2017 року на суму 783 153,04 грн.

3. Чи підтверджуються документально висновки акту №17/28-10-46-17/36161908 від 12.02.2018 року щодо порушення ТОВ "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" п.п. 44.1, 44.6 ст. 44, п. 185.1 ст. 185, п.п. 198.1, 198.2, 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого перевіркою встановлено: заниження податку на додану вартість (рядок 25) на загальну суму 3 041 925 грн., в т.ч. по періодах за січень 2014 року - 35 699 грн., лютий 2014 року - 27 536 грн., березень 2014 року - 116 087 грн., квітень 2014 року - 100 027 грн., травень 2014 року - 254 150 грн., червень 2014 року - 185 341 грн., серпень 2014 року 238 451 грн., вересень 2014 року - 257 125 грн., жовтень 2014 року - 322 521 грн., січень 2015 року - 409 574 грн., лютий 2015 року - 289 847 грн., березень 2015 року - 378 029 грн., червень 2015 року - 427 538 грн.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків, передбачену ст. ст. 384, 385 КК України.

Витрати, пов'язані з проведенням експертизи, покласти на Товариство з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА".

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" на запит експерта, при необхідності, надати останньому необхідні затребувані документи.

Матеріали справи у кількості 24 (двадцять чотири) томи надати в розпорядження Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Провадження у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРАЗТРАНС УКРАЇНА" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - зупинити до отримання висновку судово-економічної експертизи.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена в частині зупинення провадження в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

В повному обсязі ухвала складена 14 вересня 2018 року.

Головуючий суддя: В.В.Мельник

Суддя: С.В.Сафронова

Суддя: Д.В.Чепурнов

12.09.18 11:20