
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2018 року Справа №293/1462/18
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Бруховський Є.Б., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення серія №000777 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина україни, українця, прож.Житомирська обл. область, Черняхівська р-н район, смт. Черняхів, вул. Соборності, 11,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 05.08.2018 року 15:00 год., перебуваючи в смт. Черняхові Житомирської області на р. Очеретянка, ловив раки забороненими знараддями лову, а саме: волоком з сіткою снастевого матеріалу, чим грубо порушив правила рибальства та вимоги ст. 63 Закону України "Про тваринний світ" .
Вищевикладене стверджується матеріалами справи
На підставі викладеного, приходжу до висновку, що вищенаведеними діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Порушник про час та місце судового розгляду сповіщався належним чином. Незважаючи на це у визначений час в судове засідання не з’явився , клопотання про відкладення розгляду справи не надіслав , про причини неявки не повідомив.
Як наслідок, суд позбавлений можливості більш повно з’ясувати дані про його особу, розглянути будь-які його клопотання, вислухати його пояснення з приводу скоєного.
Неявка порушника до суду свідчить про його відношення до скоєного, певною мірою характеризує особу. Дані про особу правопорушника, його майновий стан судом враховуються виходячи з наявних в матеріалах справи.
З урахуванням всіх обставин скоєння правопорушення суд приходить до висновку про необхідність накладення на порушника адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскації знарядь та засобів вчинення правопорушення, вважаючи, що саме таке стягнення сприятиме його вихованню у дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття та для запобігання вчиненню нових правопорушень. При цьому суд вважає, що підстав для визнання порушення малозначним немає.
Вирішуючи питання про відшкодування заподіяної шкоди в порядку ст. 40 КУпАП суд приймає до уваги, що неправомірними діями ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 було заподіяно державі збитку на суму 2805 грн.(а.с.8). Вказані збитки Управління державного агенства рибного господарства у Житомирській області просило стягнути з вказаних осіб в солідарному порядку.
Відповідно до вимог ст. 40 КУпАП, якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то адміністративна комісія, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а суддя районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду - незалежно від розміру шкоди, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Враховуючи те, що відносно кожного правопорушника складено адміністративний протокол за вчинення правопорушення передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, розмір матеріального збитку завданого кожним правопорушником не визначено, а визначена загальна сума матеріального збитку завданого державі в розмірі 2805 грн., суд не має можливості визначити розмір завданої шкоди кожним правопорушником, а тому розглянути питання про стягнення з вказаних осіб в солідарному порядку збитків завданих державі не має можливості.
Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП в зв'язку з накладенням на правопорушника адміністративного стягнення, суд стягує з нього судовий збір.
Керуючись ч.4 ст.85, ст.ст.280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) грн., які стягнути на р/р - 31119106006604, отримувач УК у Черняхівському районі/ Черняхівський район/21081100, код отримувача 37684003; ОСОБА_2 отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Код класифікації доходів бюджету 21081100 без конфіскації знарядь та засобів вчинення правопорушення.
Вилучені біоресурси у виді 110 раків конфіскувати в дохід держави.
Стягнути з судовий збір в розмірі 352,40 грн.на користь держави (адреса: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601; код ЄДРПОУ 26255795); отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)".
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено та потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд Житомирської області.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: Є.Б. Бруховський
Копія:вірно