Рішення № 76510425, 12.09.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.09.2018
Номер справи
0340/1475/18
Номер документу
76510425
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1475/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Шевчику Ю.В.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представника відповідача Локачинського ОУПФУ Савчук М.В.,

представника відповідача ГУ ПФУ Наумчик О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Локачинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про скасування рішення, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Локачинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (далі - Локачинське ОУПФУ), Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ) про скасування рішення ГУ ПФУ від 13.06.2018 року №51/1039 щодо відмови в зарахуванні періоду пільгового стажу, визнання протиправною відмови Локачинського ОУПФУ у призначенні йому пенсії за віком на пільгових умовах та зобов`язання призначити йому дану пенсію за віком на пільгових умовах.

27.08.2018 року за вх. №11094/18 від позивача до суду надійшла заява про уточнення позовних вимог, відповідно до якої, просить визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ від 13.06.2018 року №51/1039, зобов'язати комісію при ГУ ПФУ прийняти рішення, яким зарахувати періоди трудової діяльності з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року, як пільговий стаж в Любомльському районному об'єднанні «Сільгоспхімія», визнати протиправною відмову Локачинського ОУПФУ у призначенні йому пенсії за віком на пільгових умовах та зобов`язання призначити йому дану пенсію за віком на пільгових умовах.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 04.04.2018 року він звернувся з заявою та пакетом документів про призначення пенсії на пільгових умовах. Листом від 10.07.2018 року №2605/02-10- 47 та рішенням від 13.06.2018 року №51/1039 комісії ГУ ПФУ повідомили, що у зв'язку із відсутністю пільгової довідки (первинних документів) про зайнятість в періоди з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року (як пільгового стажу) в Любомльському районному об'єднанні «Сільгоспхімія», йому відмовлено в нарахуванні пенсії на пільгових умовах.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки ним були надані усі необхідні документи, які підтверджують наявність відповідного пільгового стажу.

Тому просить визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ від 13.06.2018 року №51/1039, зобов'язати комісію при ГУ ПФУ прийняти рішення, яким зарахувати періоди трудової діяльності з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року, як пільговий стаж в Любомльському районному об'єднанні «Сільгоспхімія», визнати протиправною відмову Локачинського ОУПФУ у призначенні йому пенсії за віком на пільгових умовах та зобов`язання призначити йому дану пенсію за віком на пільгових умовах.

Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити.

Представники відповідачів в судовому засіданні позовні вимоги не визнали, просили суд в позові відмовити повністю.

Вказали, що позивач немає права на призначення пенсії за віком на пільгових умовах у зв'язку з відсутністю документів, підтверджуючих необхідний стаж роботи. Просять відмовити в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення позивача, представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення, враховуючи наступне.

Частина 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист.

Судом встановлено, що 04.04.2018 року позивач звернувся до Локачинського ОУПФУ із заявою про призначення пільгової пенсії згідно пункту 3 статті статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням №51/1039 від 13.06.2017 року комісії при ГУ ПФУ у Волинській області для розгляду питань, пов'язаних з призначенням, перерахунком та виплатою пенсій вирішено про зарахування до пільгового стажу, шо дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за вислугу років ОСОБА_1 періодів роботи трактористом з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року в Любомльському районному об'єднанні «Сільгоспхімія» відмовлено в зв`язку з відсутністю підтвердження безпосередньої зайнятості у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах.

Листом від 10.07.2018 року №2605/02-10- 47 Локачинське ОУПФУ повідомило, що у зв'язку із відсутністю пільгової довідки (первинних документів) про зайнятість в періоди з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року (як пільгового стажу) в Любомльському районному об'єднанні «Сільгоспхімія», йому відмовлено в нарахуванні пенсії на пільгових умовах.

Згідно копії трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_3 позивач 21.12.1983 року був прийнятий на посаду слюсаря в Любомльську «Сільгоспхімію», а 15.05.1984 року переведений підмінним трактористом та 27.02.1989 року звільнений з роботи за власним бажанням.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач не довів правомірність оскаржуваних в даній адміністративній справі дій, з огляду на таке.

Згідно із преамбулою Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (з наступними змінами та доповненнями, далі - Закон № 1058-IV) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Закон України «Про пенсійне забезпечення» №1788-ХІІ відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

Пунктом 2 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV визначено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років (пункт 16 Розділу XV Закону №1058-IV).

Згідно зі статтею 12 Закону №1788-XII право на пенсію за віком мають чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років. Водночас, відповідно до пункту «в» статті 13 Закону №1788-XII на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

Такі ж умови визначені пунктом 3 частини другої статті 114 Закону №1058-IV.

Статтею 62 Закону №1788-XII встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Згідно пункту 20 вказаного Порядку у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Пунктами 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року (далі за текстом - Порядок), передбачено також, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду через механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника.

Відповідно до пункту 3 цього Порядку, підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.

Отже, із аналізу вищевказаних норм законодавства слідує, що необхідність підтвердження наявного трудового стажу через механізм його зарахування за рішенням Комісії має застосовуватись у випадку відсутності трудової книжки, або належних записів у ній через що не можна встановити наявність або відсутність підстав для призначення пенсії на пільгових умовах. Із зазначеного випливає, що при наявності вірно оформленої трудової книжки та належних записів в ній додаткове підтвердження наявності -трудового стажу із шкідливими та важкими умовами праці необхідності не має і тому рішення, прийняте Комісією при вирішенні питання щодо призначення пенсії на пільгових не є визначальним і повинно було б бути оцінено відповідачем у сукупності із записами в трудовій книжці та копій документів, які видані архівною установою та за яким можливо встановити характер роботи позивача за професією електрогазозварника, тобто роботи в шкідливих та важких умовах праці.

Пунктом 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року №110, встановлено, що у графі 3 трудової книжки «Відомості про роботу» пишеться: «прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво» із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Записи про найменування роботи, професії або посади на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у «Класифікаторі професій».

Згідно копії трудової книжки ОСОБА_1 серії БТ-І №5013245 вбачається, що позивач був прийнятий в Любомльську «Сільгоспхімію» 21.12.1983 року (наказ № 126-к від 21.12.1983 р.) на посаду слюсаря, 15.05.1984 року (наказ № 43-к від 14.05.1984 р.) переведений на посаду тракториста 3-го розряду, звільнений із займаної посади 27.02.1989 року (наказ №30-к від 27.02.1989 р.).

Відповідно до наказу обласної асоціації «Родючість» № 39-к від 27.10.1992 року та статуту, затвердженого асоціацією «Родючість» від 24.03.1992 року Любомльське районне виробниче об'єднання по агрохімічному обслуговуванню сільського господарства «Сільгоспхімія» перейменувати в Любомльське районне підприємство по підвищенню родючості ґрунтів «Родючість» з 27 жовтня 1992 року.

Наказом №115 від 26 лютого 1996 року регіонального відділення фонду державного майна України Любомльське державне районне підприємство по підвищенню родючості ґрунтів «Родючість» перетворене у відкрите акціонерне товариство «Любомльагрохім» з 26.02.1996 року.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань № 1004035389 23.02.2011 року проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи ВАТ «Любомльагрохім» за рішенням засновників.

Наведені записи трудової книжки про роботу позивача за вищевказаний період свідчать про зайнятість останнього за відповідною посадою повний робочий день. Записи про спірний період роботи засвідчені відповідними відтисками печаток підприємства і дефектів їх вчинення не мають.

Крім того, трудовий стаж ОСОБА_1 на посаді тракториста за період з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року підтверджується оглянутими судом архівними довідками Об'єднаного трудового архіву сіл, селищ, міста Любомльського району Волинської області від 19.03.2018 року №131/01.12 та №133/01.12 про стаж роботи в Любомльському районному виробничому об'єднанні по агрохімічному обслуговуванні хімічного господарства «Сільгоспхімія» м. Любомль; архівними довідками Об'єднаного трудового архіву сіл, селищ, міста Любомльського району Волинської області від 19.03.2018 року №132/01.12 про заробітну плату в Любомльському районному виробничому об'єднанні по агрохімічному обслуговуванні хімічного господарства «Сільгоспхімія» м. Любомль; архівними довідками Об'єднаного трудового архіву сіл, селищ, міста Любомльського району Волинської області від 14.05.2018 року №252/01.12 та №255/1.12 про перейменовання Любомльського районного виробничого об'єднання по агрохімічному обслуговуванні хімічного господарства «Сільгоспхімія» м. Любомль з 27.10.1992 року в Любомльське районне підприємство по підвищенню родючості грунтів «Родючість», яке перетворено з 26.02.1996 року в ВАТ «Любомльагрохім» з переведенням працівників.

Крім того, дана обставина, що ОСОБА_1 є тракторист-машиніст підтверджується посвідченням тракториста машиніста серії ЕВ №064939.

Як слідує з оскаржуваного рішення №51/1039 від 13.06.2017 року комісії при ГУ ПФУ у Волинській області для розгляду питань, пов'язаних з призначенням, перерахунком та виплатою пенсій вирішено про зарахування до пільгового стажу, шо дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за вислугу років ОСОБА_1 періодів роботи трактористом з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року в Любомльському районному об'єднанні «Сільгоспхімія» відмовлено в зв`язку з відсутністю підтвердження безпосередньої зайнятості у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах.

Проте, з такими твердженнями відповідача суд не погоджується, оскільки основною підставою для призначення пенсії є наявність трудової книжки, яка підтверджує стаж роботи.

Також, зокрема, дані обставини підтверджені допитаними в судовому засіданні в якості свідків показами ОСОБА_7 та ОСОБА_8, які знали позивача по спільній роботі трактористом.

Свідок ОСОБА_8 cуду пояснив, що він працював в «Сільгоспхімії» з 1983 року по 1993 рік трактористом-бульдозерником. ОСОБА_1 працював на гусеничному тракторі ДТ-74 в 1984-1989 роках. Бувало, що він разом з позивачем виконували одну роботу.

Свідок ОСОБА_7 cуду пояснив, що перебуває на пенсії 2-й рік. Він працював в «Сільгоспхімії» з 1977 року по 1991 рік трактористом-машиністом 3-го класу, на бульдозері ДТ-75, ОСОБА_1 працював на такому самому тракторі з травня 1984 року по лютий 1989 року.

Отже, показами свідків, як і записами в трудовій книжці підтверджується, що позивач в період з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року працював трактористом в Любомльському районному об'єднанні «Сільгоспхімія».

Таким чином, період роботи позивача на посаді тракториста з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року в Любомльському районному об'єднанні «Сільгоспхімія» є періодом, який включається до спеціального стажу та підлягає зарахуванню до пільгового стажу для призначення пенсії за вислугою років.

Відтак, з наведених вище підстав позовні вимоги про визнання дій неправомірними належить задовольнити шляхом прийняття рішення про визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ від 13.06.2018 року №51/1039, зобов'язання комісії при ГУ ПФУ прийняти рішення, яким зарахувати період трудової діяльності з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року, як пільговий стаж в Любомльському районному об'єднанні «Сільгоспхімія», визнати протиправною відмову Локачинського ОУПФУ у призначенні йому пенсії за віком на пільгових умовах та зобов`язання призначити йому дану пенсію за віком на пільгових умовах.

Відповідно до вимог пп. 1 п. 1 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку. Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 виповнилось 55 років 14.01.2017 року, а з заявою про призначення пенсії на пільгових умовах та з відповідними документами звернувся 04.04.2018 року, що й не заперечується позивачем та його представником, тобто пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Враховуючи, п. 1 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та наявність в ОСОБА_1 пільгового трудового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, тому позовні вимоги про зобов'язання відповідача призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах відповідно пункту «в» частини 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та підпункту 3 пункту 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» слід задовольнити з часу звернення з відповідною заявою про призначення пенсії на пільгових умовах.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань Локачинсього об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області на користь ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 704,80 грн., сплачений відповідно до квитанції №16 від 31.07.2018 року, а за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь з 04.04.2018 року слід стягнути судовий збір в розмірі 704,80 грн., сплачений відповідно до квитанції №16 від 31.07.2018 року.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області від 13.06.2018 року №51/1039.

Зобов'язати комісію при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області для розгляду питань, пов'язаних з призначенням, перерахунком та виплатою пенсій прийняти рішення, яким зарахувати ОСОБА_1 періоди трудової діяльності з 15.05.1984 року по 27.02.1989 року, як пільговий стаж в Любомльському районному об'єднанні «Сільгоспхімія».

Визнати протиправною відмову Локачинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов'язати Локачинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно пункту «в» частини 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та підпункту 3 пункту 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 04.04.2018 року.

В іншій частині вимоги щодо часу призначення пенсії - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Локачинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статями 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач ОСОБА_1 (45723, АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2).

Відповідач Локачинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області (45500, Волинська область, смт. Локачі, вулиця Володимирська, будинок 22, ідентифікаційний код 40364531).

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код 13358826).

Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич

Повне рішення суду складено 17.09.2018 року.