
У Х В А Л А
17 вересня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/1275/18
Категорія: 8.1 Головуючий в 1 інстанції: Юхтенко Л.Р.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Димерлія О.О.,
суддів Єщенка О.В. , Шеметенко Л.П. ,Шеметенко Л.П.,
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18 травня 2018 р. по справі № 815/1275/18 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Олімпекс Купе Інтернейшнл" до Головного управління ДФС в Одеській області, про визнання незаконними дій; визнання незаконним та скасування наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки № 1593 від 06.03.2018 року,
В С Т А Н О В И В :
Судовим рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18.05.2018 р. задоволено позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Олімпекс Купе Інтернейшнл" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання незаконними дій; визнання незаконним та скасування наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки № 1593 від 06.03.2018 року.
На зазначене рішення суду Головне управління ДФС в Одеській області подало апеляційну скаргу.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2018 року апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18 травня 2018 року було залишено без руху, та встановлено десятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання копії ухвали, шляхом надання до апеляційного суду доказів сплати судового збору у розмірі 5286 (п'ять тисяч двісті вісімдесят шість) грн та зазначення дати отримання копії судового рішення суду першої інстанції що оскаржується.
13 липня 2018 року до канцелярії Одеського апеляційного адміністративного суду від Головного управління ДФС в Одеській області надійшло клопотання про продовження усунення недоліків, в якому податковий орган посилається на складову та довготривалу процедуру сплати судового збору через Управління державної казначейської служби в м. Одесі. Також в клопотанні відповідачем дату отримання оскаржуваного рішення та надане пояснення щодо терміну оскарження апеляційної скарги.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 18 липня 2018 року клопотання Головного управління ДФС в Одеській області про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги задоволено, продовжено строк для усунення недоліків на десять днів з дня отримання зазначеної ухвали.
13 серпня 2018 року до канцелярії Одеського апеляційного адміністративного суду від Головного управління ДФС в Одеській області надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті .
Судова колегія дійшла висновку, що клопотання не підлягає задоволенню.
Органи Державної фіскальної служби є державними органами, що здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, тобто суб'єктом, що реалізує свою владну компетенцію, а відсутність чи недостатність фінансування їх діяльності не може свідчити про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору, або, як в даному випадку, для відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті справи.
Умови, за яких суд може, зокрема, відстрочити судовий збір чи звільнити від його сплати та перелік суб'єктів до яких таке відстрочення або звільнення застосовується обумовлено статтею 8 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
Органи доходів і зборів є державними органами, які утримуються за рахунок Державного бюджету України, та мають право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 у справі «Креуз проти Польщі» «право на суд» не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що обставини, пов'язані з фінансуванням установ чи організацій з Державного бюджету України та відсутністю в ньому коштів призначених для сплати судового збору суб'єктами владних повноважень, не є підставою для систематичного продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги або відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 296 цього Кодексу, застосовуються положення ст.169 даного кодексу.
Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 8 ст. 169 КАС України повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.169, ст. 296, 298, 321 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Відмовити Головному управлінню ДФС в Одеській області в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Повернути апеляційну скаргу Головному управлінню ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18 травня 2018 року.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з моменту вручення судового рішення.
Суддя-доповідач Димерлій О.О.Судді Єщенко О.В. Шеметенко Л.П.