
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1340/4099/18
УХВАЛА
про відкриття загального позовного провадження в адміністративній справі
17 вересня 2018 року м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. одержала позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8), Головного управління ДФС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,-
у с т а н о в и л а:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління ДФС у Львівській області про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 826443/2606818932 від 03.07.2018; стягнення з Головного управління ДФС у Львівській області на користь позивача сплачений судовий збір у сумі 1762,00 грн.; зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача № 259 від 06.06.2018; стягнення з ДФС України на користь позивача сплачений судовий збір у сумі 1762,00 грн.
Підставою цього позову зазначено, що рішення відповідача є необґрунтованим та незаконним. Зазначено, що підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є відповідність платника податку уоритеріям ризиковості здійснення операції; податкової накладної/розрахунку коригування критеріям ризиковості здійснення операції. Разом з тим, реєстрація поданої позивачем податкової накладної зупинена через те, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає вимогам п.п. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платників податку». Тобто, застосовано формулювання, яке п.6, 7 Порядку № 177 не передбачено, а застосовано критерії ризиковості платника податку до податкових накладних, а не до платника податку - позивача, що свідчить про те, що реєстрація податкових накладних зупинена з підстав, що не передбачені законодавством. Позивачем направлено пояснення та копії документів до відповідної господарської операції та податкових накладних у спосіб, визначений Порядком № 177.
На переконання позивача, надання ним відповідних пояснень та документів свідчить про виконання ним вимоги контролюючого органу щодо надання пояснень та копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Господарська операція, за якою видано податкову накладну, була реальною. Однак, в оскаржуваному рішенні вказано, що підставою для прийняття такого слугувало ненадання копій документів у повному обсязі щодо проведення розрахунків за операціями з придбання/постачання товарів/послуг, а також не зазначив, які саме документи не представлено. Оскаржуване рішення також вважає передчасним.
Враховуючи наявність документів, які свідчать про реальність господарських операцій, надання таких відповідачам, правові підстави для прийняття оскаржуваного рішення - відсутні.
Для відновлення своїх порушених рішенням від 03.07.2018 прав, ФОП ОСОБА_1 звернувся із цим позовом до суду.
Адміністративний позов подано з додержанням вимог ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з правилами ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 Кодексу адміністративного судочинства України (територіальна юрисдикція), справа підсудна Львівському окружному адміністративному суду.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (на стадії відкриття провадження) не встановлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність чи інші обставини не доцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. 3 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України).
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального провадження суд враховує умови, передбачені ч. 3 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України, в сукупності.
Отже, з врахуванням значення справи для позивача, обсяг та характер поданих доказів, суд вважає можливим прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 19, 49, 154, 160-161, 171, 248, ч. 3 ст. 257, пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и л а:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на 16 жовтня 2018 року о 15:30 год. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, 1 поверх, зал засідань № 9).
4. Підготовче засідання проводитиметься судом у складі судді Качур Р.П. одноособово.
5. Відповідачам надати суду відзиви на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Вимоги до змісту та форми відзиву на позовну заяву передбачено у ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, до такого в т.ч. додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України).
6. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідачі - заперечення, у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву чи заперечення, з врахуванням приписів ст. 163-164 Кодексу адміністративного судочинства України.
7. Заяви по суті справи (відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення) повинні бути подані (завчасно надіслані) до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018,м. Львів, вул. Чоловського, 2) у встановлені у цій ухвалі строки, з наданням доказів надіслання таких іншим учасникам справи.
8. Відповідачу надати суду: усі документи, що були враховані чи повинні були враховуватись при прийнятті оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
9. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб - порталі судової влади України за адресою http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/, в розділі "Стан розгляду справи.
10. Копію ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачам також надіслати примірник позовної заяви та доданих до неї документи.
11. Ухвала суду набирає законної сили законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена, крім з підстав порушення правил підсудності. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
В частині порушення правил підсудності така може бути оскаржена у п'ятнадцятиденний строк з дати її ухвалення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя Качур Р.П.