
Справа № 638/17830/17
Провадження № 2-а/638/402/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2018 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:
Головуючого судді - Цвірюка Д.В.,
за участю секретаря - Кириллової К.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Дзержинського районного суду м.Харкова в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, поданого представником за довіреністю ОСОБА_2, до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату, Пенсійного фонду України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
встановив:
Представник позивача звернувся до суду з позовом в інтересах ОСОБА_1, в якому яким просить, з урахуванням уточнень: визнати протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України щодо нереалізації права ОСОБА_1 на перерахунок пенсії з дати виникнення права на нього без обмеження строком, а саме неповідомлення ГУПФУ в Харківській області про необхідність підготовки списку стосовно ОСОБА_1 в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008 року №377 з 01.09.2008 року на наказу Міноборони від 27.11.2013 року №814 з 01.0.2014 року; зобов'язати Пенсійний фонд України надати повідомлення ГУПФ про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_1 в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008 року №377 на наказу Міноборони від 27.11.2013 року №814; зобов'язати ГУ ПФУ в Харківській області після отримання від Пенсійного фонду України повідомлення про підстави для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 скласти та надати до Харківського обласного військового комісаріату список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, який містить ім'я ОСОБА_1 для складання останнім довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку розміру пенсії з 01 вересня 2008 року та з 01 січня 2014 року з урахуванням підвищення посадового окладу згідно Наказів №377, №814; після отримання від Харківського ОВК довідки про грошове забезпечення ОСОБА_1 перерахувати, нарахувати та виплачувати позивачу пенсію, розмір якої обчислений 90% з усіх складових грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу відповідно до Наказів № 377, № 814, здійснити виплату суми перерахунку починаючи з 01 вересня 2008 року та з 01 січня 2014 року; подати протягом місяця з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення; зобов'язати Харківський ОВК після отримання списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, який містить ім'я ОСОБА_1 скласти довідку для перерахунку пенсії про грошове забезпечення позивача з урахуванням посадового окладу відповідно до Наказу № 377 з 01 вересня 2008 року, Наказу № 814 з 01 січня 2014 року; подати зазначену довідку до ГУ ПФУ.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що позивач проходив дійсну військову службу у Збройних Силах України на посаді заступника начальника факультету - начальника навчальної частини факультету Харківського військового університету, звільнений у запас 31.08.2005 року. Позивач отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-XII в редакції, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин), як особа звільнена з військової служби та перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ. Відповідно до ч. 3 ст. 63 вказаного Закону усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Згідно з п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовців або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення. Підпунктом 1 пункту 5 постанови КМУ від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою. Наказом № 377 затверджено схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України. Оскільки Кабінет Міністрів України у вказаній вище постанові делегував право визначати розміри посадових окладів, зокрема, Міністру оборони України, то наказ останнього про встановлення таких окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців у зв'язку з тим, що змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб. Міноборони своїм листом від 29 серпня 2008 року № 248/6/С/1087-д повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки головними управліннями Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності Наказу № 377. Але Пенсійний фонд України не повідомив ГУПФУ в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки головним управлінням списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності Наказу №377. 30 грудня 2013 року набув чинності Наказ № 814. Вказаним наказом затверджено нові схеми розмірів посадових окладів. Міноборони своїм листом від 20.11.2014 року №248/6/2025 повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки головним управлінням Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності Наказу №814. Але Пенсійний фонд України знов не повідомив ГУПФУ про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Позивач звернувся до ГУПФУ із заявою від 12.01.2018 року, якою просив скласти та надати до ХОВК список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, який містить ім'я позивача для складання останнім довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії з 01.09.2008 року та з 01.01.2014 року з урахуванням підвищення посадового окладу згідно наказів №377, №814, №94; після отримання від ХОВК довідки про грошове забезпечення позивача перерахувати та виплачувати йому пенсію, розмір якої обчислений 90% з усіх складових грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу відповідно до наказів №377, №814, №94, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 01.09.2008 року, з 01.01.2014 року та з 01.05.2017 року. 12.01.2018 року під час особистого прийому позивача було повідомлено про відмову в задоволенні заяви.
Представником відповідача Харківським обласним військовим комісаріатом надіслано до суду відзив, згідно якого ХОВК заперечує проти позову в частині зобов'язання його надати ГУ ПФУ в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача з урахуванням посадового окладу згідно з наказом МО України №377 від 28.07.2008 року, №814 від 27.11.2013 року, посилаючись на те, що Пенсійний фонд України своїм листом від 07.10.2008 року повідомив МО України про те, що чинним Порядком передбачено проведення перерахунку пенсій у разі прийняття рішення КМ України. Крім того, у своєму листі від 12.08.2008 року Пенсійний флонд України повідомив МО України про те, що чинним законодавством не передбачено проведення перерахунку пенсій у зв'язку з виданням будь-яким міністерством власних наказів. Також ПФУ до вирішення питання про перерахунок пенсій просив не надавати довідки про грошове забезпечення з урахуванням вищезгаданих наказів МО України та нових схем розмірів окладів. Також посилався на пропуск позивачем строку звернення до суду з адміністративним позовом. На підставі викладеного просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Представником відповідача Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області надіслано до суду відзив, згідно якого ГУПФУ в Харківській області не згодне з вимогами позивача, посилаючись на те, що позивач перебуває на обліку в ГУПФУ як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної на умовах ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року в розмірі 50% грошового забезпечення (вислуга 20 років). Зазначає, що на теперішній час накази Міноборони України №377 та №814 є нечинними, приймались відповідно до постанови КМУ від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка втратила чинність на підставі Постанови КМУ №704 від 30.08.2017 року з урахуванням змін, внесених Постановами КМУ №1052 від 27.12.2017 року, №103 від 21.02.2018 року. Пенсію позивача перераховано з 01.01.2018 року відповідно до постанови КМУ №103. Зазначає, що Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що Міноборони України повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення КМУ про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду України про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахуванню Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. А тому без повідомлення Пенсійним фондом України та отримання відповідної довідки у ГУПФУ в Харківській області відсутні підстави та повноваження для проведення перерахунку пенсії позивачу. Отже, позовні вимоги щодо покладення обов'язку на ГУПФУ в Харківській області вважає передчасними, оскільки на момент звернення позивача з позовом не були дотримані всі умови, встановлені Порядком №45. Також посилався на пропуск позивачем строку звернення до суду з адміністративним позовом. На підставі викладеного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Представником відповідача Пенсійного фонду України надіслано до суду відзив, згідно якого Пенсійний фонд України не погоджується із заявленими позовними вимогами, посилаючись на те, що листом департаменту фінансів Міністерства оборони України від 29.08.2008 року №248/6/С/1087-д повідомлено Пенсійний фонд України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказу №377. Разом із цим, оскільки рішення про зміну розміру грошового забезпечення прийняте не КМУ, у Пенсійного фонду України не виникло підстав повідомити територіальні органи. Також зазначив, що органами ПФУ у зв'язку з прийняттям КМУ постанови від 07.11.2007 року №1294 з 01.01.2008 року проведено перерахунок раніше призначених пенсій в Порядку, визначеному постановою КМУ від 13.02.2008 року №45. Повідомлення про підстави перерахунку пенсії відповідно до наказу №814 на адресу ПФУ не надходило. Оскільки КМУ не приймалось рішення про зміну грошового забезпечення, і повідомлення від Міністерства оборони України не надходило, підстави для повідомлення Пенсійним фондом України територіальних органів відсутні. Повідомлення департаменту фінансів МО України від 20.22.2014 року №248/3/6/2025 було надіслано до Пенсійного фонду України в рамках примусового виконання рішення суду у справі №640/3629/14-а та стосувалось конкретно визначеної особи. Крім того, зазначає, що наказ №377 втратив чинність 30.12.2013 року на підставі наказу №814, а наказ №814 втратив чинність 21.04.2017 року на підставі наказу №94. Також вказує, що ЗУ від 06.12.2016 року №1774-VIII внесено зміни в частину 4 ст.63 ЗУ №2262-ХІІ, якими передбачено, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КМУ. 21.02.2018 року КМУ прийнято постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою визначено умови, порядок та розміри перерахунку пенсій особам, яким пенсію призначено відповідно до Закону №2262-ХІІ. На виконання вказаної постанови органами ПФУ з 01.01.2016 року проводиться перерахунок пенсій, призначених згідно із ЗУ №2262-ХІІ, на умовах та в порядку, встановлених вказаною постановою. Станом на дату розгляду справи ГУПФУ в Харківській області проведено перерахунок пенсії позивачу. Також ПФУ посилався на пропуск позивачем строку звернення до суду з адміністративним позовом. На підставі викладеного просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на повному, всебічному і об'єктивному розгляді, суд дійшов наступних висновків.
Положеннями ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ч.1 ст.5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Статтею 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 на теперішній час перебуває на пенсійному обліку в Пенсійному фонді, отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу», як особа, що звільнена з військової служби, в розмірі 90 % грошового забезпечення.
Згідно наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 року №377 «Про затвердження розмірів схем посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» збільшено посадові оклади військовослужбовців військових навчальних закладів.
З 30.12.2013р. наказ Міністра оборони України №377 від 28.07.2008 року втратив чинність згідно з наказом Міністерства оборони України від 27.11.2013 року №814 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України».
Не погодившись з бездіяльністю відповідачів щодо непроведення перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду з даним позовом про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно преамбули Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», держава гарантує перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення.
Статтею 63 Закону № 2262-XII установлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку (ч. 1 ст. 63).
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (ч. 2 ст. 63).
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. (ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII).
Порядок перерахунку пенсій з 01 січня 2008 року регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» (далі - Порядок № 45).
Відповідно до Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством (п. 1).
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПА, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Державний департамент з питань виконання покарань (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із Додатком № 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
За висновком Верховного Суду України щодо застосування норми права - ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-XII, що викладений у постанові від 24 квітня 2012 року, прийнятій за результатами розгляду справи № 21-84а-12, - ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-XII не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців, як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Щодо наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 року №377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих закладів України) і наукових установ Збройних Сил України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 18.08.2008 року №761/15452, з відзиву Пенсійного фонду України вбачається, що листом департаменту фінансів Міністерства оборони України від 29.08.2008 року №248/6/С/1087-д повідомлено Пенсійний фонд України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, у зв'язку з набуттям чинності наказу №377.
Також вбачається, що органами Пенсійного фонду України у зв'язку з прийняттям КМУ постанови від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» з 01.01.2008 року проведено перерахунок раніше призначених пенсій в Порядку, визначеному постановою КМУ від 13.02.20008 року №45.
Пенсійний фонд України листом від 12 серпня 2008 року № 14191/02-60 повідомив Міністерство оборони України про те, що чинним законодавством не передбачено проведення перерахунку пенсій, у зв'язку з виданням будь-яким міністерством власних наказів.
Щодо наказу Міністерства оборони України від 27.11.2013 року №814 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих закладів України) і наукових установ Збройних Сил України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.12.2013 року №2100/24632, з відзиву Пенсійного фонду України вбачається, що повідомлення про підстави перерахунку пенсії відповідно до вказаного наказу на адресу Пенсійного фонду України не надходило.
Законом України від 06.12.2016 року №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни в частину четверту ст.63 Закону України №2262-ХІІ, яким передбачено, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.10 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону №1774-VIII КМУ має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
На виконання ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ та п.10 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону №1774-VIII Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 року прийнято постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою визначено умови, порядок та розміри перерахунку пенсій особам, яким пенсію призначено відповідно до Закону №2262-ХІІ.
На виконання п.1 Постанови №103 органами Пенсійного фонду України з 01.01.2018 року проводиться перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, на умовах та в порядку, встановлених вказаною постановою. Станом на дату розгляду справи головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області проведено перерахунок пенсії позивачу, що підтверджується довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, розрахунком на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою №ФХ 114224, перерахунком пенсії за вислугу років ОСОБА_1.
Також, суд зазначає про відсутність правових підстав для зобов'язання відповідача - ГУ ПФУ скласти список за формою згідно із додатком 1 Порядку № 45, до якого включити позивача, та подати цей список до органу, який уповноважений видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а саме: до відповідача Харківського ОВК.
Як убачається з положень ч.ч.1 та 2 ст. 63 Закону № 2262-XII та п.п. 1-3 Порядку № 45 перерахунок пенсії проводиться на підставі довідок уповноважених органів про розмір грошового забезпечення за формою згідно додатку 2 до Порядку № 45. При цьому, такий перерахунок також може провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку (ч. 1 ст. 63 Закону № 2262-XII).
Таким чином, відповідна довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії до пенсійної справи може бути додана як самим пенсіонером, так і надійти до пенсійного органу від уповноваженого органу, тобто органу, який має повноваження на видачу такої довідки та скерування довідки до пенсійного органу.
Суд зазначає, що в технічному сенсі підставою для проведення пенсійним органом перерахунку пенсії колишнього військовослужбовця є довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою додатку 2 Порядку № 45.
Судом установлено, що довідки за формою Додатку № 2 Порядку № 45 про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії з урахуванням розміру посадового окладу згідно з Наказом № 377 та Наказом України № 814 до пенсійного органу не надходили, а відтак, у відповідача ГУПФУ у Харківській області відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивача, у зв'язку з прийняттям зазначених наказів.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що відповідачі діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову.
Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -
вирішив:
В задоволенні позову ОСОБА_1, поданого представником за довіреністю ОСОБА_2, до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату, Пенсійного фонду України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення буде складено 17.09.2018 року.
Головуючий суддя: Д.В.Цвірюк