
Справа № 444/1848/18
Провадження № 3/444/743/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС “Рава-Руська”, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження : м. Суми, адреса місця проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2 не працює, закордонний паспорт громадянина України для виїзду за кордон ES 076088, орган, що видав 6390; ІПН НОМЕР_1, -
- за ч. 1 ст. 204-1 КпАП України,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 18.06.2018 року о 02 год. 45 хв., під час перетинання державного кордону у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська" ОСОБА_1, пред"явила на паспортний контродь на виїзд з України закордонний паспорт громадянина України для виїзду за кордон ES 076088, орган, що видав 6390, на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, чим порушила вимоги ст. 2, 3 ЗУ "Про порядок виїзду за кордон з України і в"їзду в Україну громадян України", п. 2 "Правил перетинання державного кордону громадянами України", затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 року № 57, тобто вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 204-1 ч. 1 КпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Однак в матеріалах адміністративної справи знаходиться її письмова заява, в якій вона просить розгляд справи проводити у її відсутності у зв"язку із сімейними обставинами.
Відповідно до ст.268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання , за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.204-1 ч.1 КпАП України не є обов»язковою. А тому, суд приходить до переконання, за можливе розглянути справу у відсутності ОСОБА_1.
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 333633 від 28.06.2018 року; рапортами працівників прикордонної служби від 28.06.2018 року, письмовими поясненнями правопорушниці, іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, вірно.
Обставин, які б пом"якшували чи обтяжували відповідальність правопорушниці судом не встановлені.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушниці враховую характер скоєного правопорушення; дані про особу правопорушниці, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, майновий стан правопорушниці; обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ст. 204-1 ч. 1 КУпАП України, передбачає за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушниці до вчиненого нею правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушниці слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою вона притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушницю слід накласти стягнення у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352.40 грн.
Керуючись ст. 7, 9, 24, ч. 1 ст. 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір в розмірі 352.40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : та які слід сплатити по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : УК у р/Жовківський р-н/ 22030101, р/р 31215206013286, МФО-899998, ЄДРПОУ- 36762986, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),Код – 22030101, призначення платежу: Судовий збір (Державна судова адміністрація України,050).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:-подвійний розмір штрафу, визначений постановою; -витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.