ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" грудня 2009 р.
11 год.10 хв.Справа № 2-а-13519/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі: Мкртчян А.С.,
за участю: представника позивача - Радіонової Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області
до приватного підприємства "ОСОБА_1" про стягнення штрафних санкцій,
встановив:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області (далі-позивач) звернулося до суду з позовом до приватного підприємства "ОСОБА_1" (далі-відповідач) про стягнення штрафних санкцій в розмірі 4909 грн. 40 коп.
У судовому засіданні представник позивача суду пояснила, що відповідач має заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 4909 грн. 40 коп., яку не сплатив у встановлені законодавством строки, а тому дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Відповідач в судове засідання не зявився, не повідомив суд про причину неявки, не надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, а тому суд вважає за можливе розглянути справу без його участі за наявними у справі доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Приватне підприємство "ОСОБА_1" зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності 07.12.2005 року, ІПН НОМЕР_1.
Відповідно до п. 5 та п. 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790 підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:
- акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;
- результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
Рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, та прийняття рішення щодо їх застосування встановлюються зазначеними органами відповідно до їх компетенції.
Згідно зі ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВP (далі - Закон № 481) роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб"єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензії.
Статтею 17 Закону № 481 встановлено застосування до суб'єктів господарювання фінансових санкцій у вигляді штрафу у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.
Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, 22.04.2009 року позивачем проведено перевірку господарської одиниці - магазину, що розташований за адресою м. Херсон, с. Геологів, вул. Молодіжна, 1 та належить відповідачу, про що складений акт перевірки № 210275-21-50/32-125 від 22.04.2009 року, який підписаний продавцем без зауважень. У ході перевірки встановлено порушення статті 15 Закону № 481, а саме: відповідачем здійснено роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій. За результатами перевірки прийнято рішення про застосування до приватного підприємства "ОСОБА_1" фінансових санкцій від 05.05.2009 року № 210308-2121-32 в розмірі 4909 грн. 40 коп., яке надіслано відповідачу рекомендованою кореспонденцією та вручено під розписку. Станом на 09.10.2009 року заборгованість зі сплати штрафних санкцій відповідачем не сплачена.
Вищенаведений акт перевірки підписаний найманим працівником господарюючого суб'єкта без зауважень, рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржене.
Оскільки відповідачем право на оскарження у встановленому законом порядку рішення про застосування штрафних санкцій не реалізовано, не сплачено у строки суми штрафу в розмірі 4909 грн. 40 коп., а тому дану заборгованість належить стягнути в судовому порядку.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги регіонального управління Департаменту контролю за виробництвомта обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Позов регіонального управління Департаменту контролю за виробництвомта обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області до приватного підприємства "ОСОБА_1" про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "ОСОБА_1", ідентифікаційний код НОМЕР_1 до державного бюджету штрафні санкції в розмірі 4909 грн.40 коп. ( чотири тисячі дев'ятсот дев'ять гривень 40 коп.) на р/р 31116106700002, код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонській області , МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.