Постанова № 76488379, 17.09.2018, Бериславський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
17.09.2018
Номер справи
647/2312/18
Номер документу
76488379
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 647/2312/18

№ провадження 3/647/1085/2018

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.09.2018 року Бериславський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого – судді: Корсаненкової О.О.

за участю секретаря: Бондаренко Г.В.

за участю прокурора: Чернишова В.В.

особи, яка притягується до відповідальності: ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м.Берислава Херсонської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, депутата Новокаїрської сільської ради Бериславського району Херсонської області, на момент вчинення адміністративного правопорушення працюючої вчителем Новокаїрсько ОСОБА_2 ступенів, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та ч.1 ст.172-6 КпАП України, суд

встановив:

Відповідно до рішення І сесії VII скликання Новокаїрської сільської ради від 20.11.2015 року № 1 визнано повноваження обраного депутата Новокаїрської сільської ради ОСОБА_1.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб’єктами відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією.

Частиною 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Таким чином, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З вказаного Закону, ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно із ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради зобов’язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Таким чином, депутат Новокаїрської сільської ради Бериславського району Херсонської області ОСОБА_1 була зобов’язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 00:00 годин 01.04.2018 року.

Однак, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік лише 03.04.2018 року о 09-37 год., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік у ОСОБА_1 відсутні.

Таким чином, в діях депутата Новокаїрської сільської ради Бериславського району Херсонської області ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала частково та зазначила, що почала займатися декларацією у середині березня 2018 року, потрібен був час для виготовлення електронного ключа та його прив’язки до її нової електронної адреси, що було зроблено наприкінці березня 2018 року. Ці обставини стали підставою для несвоєчасного подання нею декларації, належні висновки зробила.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, підтверджується дослідженими в ході судового слідства доказами, а саме: скріншотом сайту НАЗК з датою подачі декларації ОСОБА_1 за 2017 рік; копією рішення І сесії VII скликання Новокаїрської сільської ради № 1 від 20.11.2015 року;- листом Новокаїрської сільської ради № 02-35/281/18 від 26.07.2018 року; копією листа Новокаїрської сільської ради від 01.03.2018 року № 02-35/63-А/18 щодо ознайомлення депутатів сільради з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» в частині подання декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; поясненням ОСОБА_1; інформацією з Акредитованого центра сертифікації ключів ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» щодо отримання ОСОБА_1 електронного цифрового підпису; іншими матеріали, отриманими під час проведення перевірки.

Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України доказана повністю.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, відсутності відомостей, про те, що особа раніше притягувалась до адміністративної відповідальності, суд вважає, що стягнення повинно бути накладено у виді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.

На підставі вищевикладеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції» та ч.1 ст.172-6 КпАП України, суд

постановив:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КпАП України у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 352, 40 гривень. Судовий збір перераховувати на р/р 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, пункт 5.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Херсонської області через Бериславський районний суд Херсонської області.

З дня набрання чинності постанови її може бути звернено до виконання протягом трьох місяців.

Постанова набрала законної сили _____ 2018 року.

Суддя О.О.Корсаненкова