
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
31 серпня 2018 року м. Рівне №817/2027/17
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Романчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі: позивача: представник не прибув, відповідача: представник Найдич М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Дубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області доПАТ "Мирогощанський аграрій" про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій, -В С Т А Н О В И В:
12.12.2017 Дубенське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області звернулось до суду з позовом до ПАТ "Мирогощанський аграрій" про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій з 01.01.2016 по 30.11.2017 в сумі 68201,70 грн.
Ухвалою судді від 13.12.2017 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою суду від 27.12.2017 провадження у справі зупинено до набрання законної сили рішенням Рівненського окружного адміністративного суду у справі №817/196/17.
Ухвалою суду від 11.04.2018 провадження у справі поновлено та призначено судове засідання на 08.05.2018.
В судовому засіданні 08.05.2018 оголошено перерву до 01.06.2018.
Ухвалою від 01.06.2018 провадження у справі зупинено до набрання законної сили рішенням Рівненського окружного адміністративного суду у справі №817/196/17.
Ухвалою від 14.08.2018 2018 провадження у справі поновлено та призначено судове засідання на 31.08.2018.
В судовому засіданні 31.08.2018 проголошено вступну і резолютивну частину рішення.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно з п.6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003. Так, за вимогами частини 2 Прикінцевих положень цього Закону встановлено, що після 01.01.2004 зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, який діяв до набрання чинності цим Законом. До 01.01.2004 діяв порядок покриття витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, відповідно до якого бюджетні, громадські, інші установи й організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи відшкодовують Пенсійному фонду 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій. На виконання вимог п.6.4. Інструкції, Дубенським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Рівненської області було надіслано ПАТ "Мирогощанський аграрій" розрахунки сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV. Однак, всупереч вимогам п.6.7 Інструкції ПАТ "Мирогощанський аграрій" в добровільному порядку не вніс до Пенсійного фонду зазначену у розрахунках суму фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з 01.01.2016 по 30.11.2017 в сумі 68201,70 грн. За таких обставин сторона позивача просила позов задовольнити повністю.
Відповідач подав суду відзив на позов. В обґрунтування відзиву вказує, що розрахунки, які направлялись позивачем протягом 2016 та 2017 років були предметом розгляду у справі №817/196/17. Так, рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 23.02.2018 визнано протиправними та скасовано вказані розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсії, призначеної ОСОБА_2 та ОСОБА_3 Також вказаним рішенням зобов'язано орган ПФУ здійснити перерахунок частки сплати ПАТ "Мирогощанський аграрій" витрат на виплату та доставку пільгових пенсій вказаним пенсіонерам відповідно до встановленого стажу. Оскільки ж такого перерахунку зроблено не було і на виконання рішення суду нових розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій надіслано не було, то і підстав для сплати зазначеної у хибних розрахунках сум фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з 01.01.2016 по 30.11.2017, немає. Представник відповідача в судовому засіданні відзив на позов підтримав, просив у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Заслухавши представника відповідача, дослідивши письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з огляду на наступне.
Статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XI від 05.11.1991 визначені категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До таких категорій, згідно з пунктом "в" статті 13 Закону, віднесено трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі. Також згідно з пунктом "д" цієї статті до таких категорій віднесено жінок, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування. А згідно з пунктом "ж" цієї статті до таких категорій віднесено жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. В редакції до 17.02.2000 року вказана стаття крім визначення категорій працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, регулювала порядок внесення підприємствами та організаціями плати до Пенсійного фонду, що покривала витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до підпунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XI від 05.11.1991.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України" №1461-III від 17.02.2000 року, порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено шляхом виключення зі статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XI від 05.11.1991 відповідної регулюючої норми, а порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій було врегульовано шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" №400/97-ВР від 26.06.1997.
Згідно з абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" №400/97-ВР від 26.06.1997 (в діючій редакції), фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та призначених після дня набрання чинності зазначеним Законом відповідно до пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у період до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначені в якості об'єкта оподаткування для платників збору, визначених пунктами 1 і 2 частини першої статті 1 цього Закону, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України .
В свою чергу, в розумінні пунктів 1 і 2 частини першої статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" №400/97-ВР від 26.06.1997, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: 1) суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; 2) філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.
Згідно з абзацом 3 пункту 1 статті 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" №400/97-ВР від 26.06.1997, ставка збору на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлена на рівні 100% від об'єкта оподаткування.
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" №2148-VIII від 03.10.2017 набув чинності з 11.10.2017.
Вказаним Законом викладено в новій редакції пункт 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003. Вказаною правовою нормою, визначено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону. Покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей 13 і 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до частин другої і третьої статті 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку:
- підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до частини другої статті 114 цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону за раніше діючим порядком;
- за рахунок коштів Державного бюджету України пенсії, призначені особам відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (стосовно осіб, які на дату відшкодування віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України ) та відповідно до статті 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та після цієї дати відповідно до пунктів 2-8 частини другої статті 114 цього Закону (стосовно осіб, які працювали у сільськогосподарських товаровиробників, які на дату відшкодування віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) та частини третьої статті 114 цього Закону.
У разі недостатності зазначених коштів фінансування суми, якої не вистачає для повного покриття витрат на виплату та доставку таких пенсій, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
В свою чергу, частиною другою статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 в діючій редакції, крім робіт за списком №1, визначено, що на пільгових умовах пенсія за віком призначається: працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах (пункт 2); чоловікам, які працюють трактористами-машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі (пункт 3); жінкам, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі (пункт 4); жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування (пункт 5); робітницям текстильного виробництва, зайнятим на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затвердженим у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 55 років і за наявності стажу зазначеної роботи не менше 20 років (пункт 6); жінкам, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятьох і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (пункт 7); водіям міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятим у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу: для чоловіків - не менше 30 років, у тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців; для жінок - не менше 25 років, у тому числі на зазначеній роботі не менше 10 років (пункт 8).
Таким чином, ті пенсії на пільгових умовах, які призначались відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XI від 05.11.1991, до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" №2148-VIII від 03.10.2017, після набрання ним чинності призначаються відповідно до пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003.
Однак, як в одному, так і в іншому випадку, фактичні витрати на виплату і доставку таких пенсій, у відповідності до абзацу 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" №400/97-ВР від 26.06.1997 (в діючій редакції), визначені в якості об'єкта оподаткування для суб'єктів підприємницької діяльності, їх об'єднань, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, об'єднань громадян, інших юридичних осіб (їх філій), а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників (крім тих, що віднесені до четвертої групи платників єдиного податку).
При цьому, імперативною нормою пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, призначених на пільгових умовах, за раніше діючим порядком.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, було врегульовано главою 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663, яка з урахуванням змін і доповнень діє і на даний час.
Згідно з пунктом 6.2 вказаної Інструкції, витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах. При визначенні частки сплати окремого підприємства стаж ураховується в місяцях (шляхом переведення років у місяці). Частка відшкодування підприємством витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, яким відповідно до законодавства стаж, що дає право на призначення цих пенсій, зараховується у кратному розмірі, розраховується з урахуванням кратності стажу. Якщо пенсія на пільгових умовах призначена із взаємним зарахуванням періодів роботи, передбачених статтями 13, 14 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", які дали право на цю пільгову пенсію, то відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій здійснюється тими підприємствами, на яких цей стаж було вироблено у розмірах, передбачених частиною 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно з пунктом 6.3 Інструкції, у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники.
А за правилами пункту 6.4. - розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з вимогами пункту 6.7. Інструкції - підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.
За даними Дубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області громадянам: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_3 та ОСОБА_7 була призначена пенсія на пільгових умовах - згідно з пунктом "в" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XII від 05.11.1991, громадянам ОСОБА_2, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 була призначена пенсія на пільгових умовах - згідно з пунктом "д" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XII від 05.11.1991, а громадянці ОСОБА_10- згідно з пунктом "ж" цієї статті (а.с.54-70).
Пенсії вказаним громадянам призначалися з урахуванням їхнього стажу роботи, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення у Державному підприємстві "Мирогощанський державний іподром".
Публічне акціонерне товариство "Мирогощанський аграрій" за даними ЄДР є правонаступником Державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" (а.с.35-37)
Відповідно до цього, впродовж 2016-2017 років позивачем на адресу відповідача надсилались Розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме: №5632/04 від 26.12.2016 за січень-квітень 2016, №5633/04 від 26.12.2016 за травень-листопад 2016, №5634/04 від 26.12.2016 за грудень 2016, №193/04 від 11.01.2017 за січень-березень 2017, №57/04 від 06.04.2017 за квітень 2017, №493/05 від 10.05.2017 за травень-червень 2017, №1347/05 від 06.07.2017 за липень-серпень 2017, №2054/05 від 06.09.2017 за вересень-жовтень 2017, №2936/05 від 08.11.2017 за листопад 2017 (а.с.11-23) .
При цьому, ОСОБА_2 фігурує у всіх розрахунках фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, як особа в якої стаж роботи на цьому підприємстві, що враховано при обчисленні плати: "4,3.04", а ОСОБА_3 особа, в якої стаж роботи на цьому підприємстві, що враховано при обчисленні плати : "6,5.09".
За правилами частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Так, рішенням Рівненького окружного адміністративного суду від 23.02.2018 у справі №817/196/17 (а.с.102-108), яке набрало законної сили 19.06.2018 (а.с133-142) встановлено, що "ОСОБА_2 має загальний стаж роботи понад 30 років, з них пропрацювала на посадах "доярка (оператор машинного доїння), свинарка-оператор" 20 років 7 місяців 9 днів, з яких у ДП "Мирогощанський державний іподром" 4 роки 2 місяці - з 01.03.2008 по 03.05.2012. ОСОБА_3 має також загальний стаж роботи понад 30 років, з них пропрацював на посадах «тракторист-машиніст», з яких у ДП "Мирогощанський державний іподром" 6 років 3 місяці - з 01.03.2008 по 12.06.2014. При цьому, в оскаржуваних розрахунках стаж роботи ОСОБА_2 в ДП "Мирогощанський державний іподром" зазначений тривалістю 4 роки 3 місяці, а стаж роботи ОСОБА_3 - 6 років 5 місяців, що не відповідає дійсності та призвело до завищення частки позивача до оплати, а тому оскаржувані розрахунки в цій частині підлягають скасуванню".
З огляду на наведене, суд не може визнати обґрунтованими Розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в частині включення до них витрат по таким пенсіонерам, як: ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
Відповідно до цього, суд відхиляє як безпідставні позовні вимоги Дубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області до ПАТ "Мирогощанський аграрій" в частині стягнення витрат на виплату та доставку пенсій з 01.01.2016 по 30.11.2017 по громадянці ОСОБА_2 та по громадянину ОСОБА_3 в загальній сумі 15343,41 грн., а тому в задоволенні позову в цій частині слід відмовити.
В решті, 52858,29 грн. (68201,70 грн. - 15343,41 грн.) фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.01.2016 по 30.11.2017 є заборгованістю відповідача перед позивачем, і підлягають стягненню в судовому порядку.
Понесення позивачем витрат на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах підтверджені витягами на зарахування пенсій на поточні рахунки в АТ "Ощадбанк" в Дубенському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Рівненської області (а.с.71-84).
Відповідно до підпунктів 2, 9 пункту 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого постановою Пенсійного фонду України №28-2 від 22.12.2014, управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує надходження від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших коштів, ведення обліку їх надходжень та платників відповідно до законодавства; здійснює стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до часткового задоволення.
Підстав для стягнення судових витрат по справі згідно частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України немає.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов Дубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області (код ЄДРПОУ 41250769, 35603, м.Дубно, вул.Шевченка,27) до Публічного акціонерного товариства "Мирогощанський аграрій" (код ЄДРПОУ 35505132, 35623 Дубенський район, с.Мирогоща Перша, вул. Шевченка,1) задовольнити частково.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Мирогощанський аграрій" на користь Дубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з 01.01.2016 по 30.11.2017 в сумі 52858 (п'ятдесят дві тисячі вісімсот п'ятдесят вісім) гривень 29 копійок. В решті, а саме в стягненні 15343 (п'ятнадцять тисяч триста сорок три) гривні 41 копійка - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено 12 вересня 2018 року.
Суддя Друзенко Н.В.