Рішення № 76480335, 17.09.2018, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2018
Номер справи
1440/1662/18
Номер документу
76480335
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 вересня 2018 р. № 1440/1662/18 м. Миколаїв

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1

до відповідача:Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001

про:визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 18.06.2018 № 0594665-1301-1408,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС у Миколаївській області про визнання протиправним та скасування податкове повідомлення-рішення від 18.06.2018 № 0594665-1301-1408.

Позов обґрунтовано тим, що відповідачем не надано розрахунку до податкового повідомлення-рішення, середня ринкова вартість автомобіля на 01.02.2018 рік становить 1 194357,26 грн., що є нижчою від базової середньої ринкової вартості. Податкове повідомлення-рішення за 2017 рік повинно було прийнято до 01.07.2017, а воно прийнято з порушенням строку в 2018 році за даними, які використовуються податковим органом при визначенні податку у 2018 році, тому є протиправним

Відповідач надав заперечення проти позову, просить у позові відмовити, оскільки податкове повідомлення-рішення 18.06.2018 № 0594665-1301-1408 прийнято відповідно до вимог чинного законодавства.

Дослідив докази суд встановив наступне:

18.06.2018 відповідач прийняв податкове повідомлення-рішення № 0594665-1301-1408, яким визначив позивачу суму податкового зобов'язання з транспортного податку за 2017 рік-25000 грн. та за 2018 рік з- 25000 грн.

05.09.2014 позивач придбав автомобіль марки AUDI, модель- А8, об'ємом двигуна 4000 куб см., бензин, що підтверджується договором купівлі-продажу.

Відповідно до підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами.

П. 267.2.1. ст. 267 Податкового кодексу України визначено, що об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

Відповідно до п. 13 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою КМУ від 18.02.2016 року № 66, Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

Автомобіль позивача є в Переліку легкових автомобілів на 2017 рік, а саме автомобіль AUDI А8, бензин, об'єм двигуна 4 л., з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 (звітного) року, що розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку, тому позивач повинен за 2017 рік сплати транспортний податок в сумі 25 000 грн.

Стосовно транспортного податку на 2018 рік суд зазначає наступне: оскільки у Переліку легкових автомобілів на 2018 рік автомобіль AUDI А8, бензин, об'єм двигуна 4 л. відсутній, а саме Мінекономрозвітку не зазначив цього автомобіля у Переліку транспортних засобів, які є об'єктом оподаткування, то позивач не повинен сплачувати транспортний податок за 2018 рік.

Таким чином, автомобіль позивача підпадає під об'єкт оподаткування транспортним податком з фізичних осіб тільки за 2017 рік, тому податкове повідомлення-рішення від 18.06.2018 № 0594665-1301-1408 належить скасувати частково в частині визначення податкового зобов'язання зі сплати транспортного податку за 2018 рік в сумі 25000 грн.

Посилання позивача на пропуск відповідачем строку щодо визначення в 2018 році податкового зобов'язання за 2017, суд погоджується з позицією відповідача, що відповідно до ст.102.1 ПК України контролюючим органам надано право визначати суму грошового зобов'язання протягом 1095 днів, тому строк прийняття такого повідомлення-рішення відповідачем не пропущений.

Посилання позивача на те, що вартість автомобіля позивача з урахуванням ціни придбання автомобіля 1 436620,83 грн. та урахуванням 42% коефіцієнта коригування ціни з урахуванням строку експлуатації складає 1194357,26 грн., що є нижчим вартості автомобіля, який є об'єктом оподаткування відповідно до норм Податкового кодексу, не приймається судом до уваги, оскільки повноваження по визначенню вартості автомобіля належить Мінекономрозвітку, як і визначення перелік автомобілів, які є об'єктом оподаткування на відповідний рік. Постанова КМУ № 66 від 18.02.2016 є чинна, тому у суду немає правових підстав її не застосовувати.

Позивач також вважає, що на сайті Мінекономрозвитку визначена ціна автомобіля без зазначення об'єма двигуна та вид паливо, що є грубим порушенням методики розрахунку вартості автомобіля. Відповідно до договору купівлі-продажу позивач придбав автомобіль AUDI марки А8. В судовому засіданні, яке відбулось 11.09.2018 сторони погодились, що об'єм двигуна складає 4 л, вид палива бензин. Автомобіль позивача є в Переліку легкових автомобілів на 2017 рік, - автомобіль AUDI А8, бензин, об'єм двигуна 4 л., тому відсутність в переліку автомобілів автомобіля AUDI А8 L не приймається судом до уваги, оскільки вартість автомобіля повинна визначатись відповідно до вимог чинного законодавства з урахуванням марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального, що і було зроблено відповідачем.

Відповідно до вимог ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За таких обставин, позов належить задовольнити частково.

Судовий збір розподіляється відповідно до ст.139 КАС України.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 242 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 39394277) задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.06.2018 року № 0594665-1301-1408 частково в частині визначення податкового зобов'язання зі сплати транспортного податку за 2018 рік в сумі 25000 грн.

3. У задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 18.06.2018 року № 0594665-1301-1408 в частині визначення податкового зобов'язання зі сплати транспортного податку за 2017 рік в сумі 25000 грн. відмовити.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 39394277) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір у сумі 352,40 грн. (триста п'ятдесят дві гривні 40 коп.), сплачений квитанцією № 19009240 від 12.07.2018 року.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя Т. О. Гордієнко