
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про виправлення описки
17 вересня 2018 року Справа № 810/2596/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши у порядку письмового провадження в м. Києві питання щодо виправлення описки в тексті рішення від 27.06.2018 у справі за позовом гр. ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про визнання протиправною відмови у видачі посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, та зобов'язання видати таке посвідчення,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась гр. ОСОБА_1 з позовом до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про визнання протиправною відмову у видачі посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, та зобов'язання видати таке посвідчення.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 у даній справі адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправною відмову Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації у видачі гр. ОСОБА_1 посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.
Зобов'язано Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації видати гр. ОСОБА_1 посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.
Стягнуто на користь гр. ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Київської обласної державної адміністрації сплачений згідно квитанції від 22.05.2018 №382 судовий збір у сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
До суду 11.09.2018 надійшла заява начальника відділу представництва інтересів у судах управління юридичного забезпечення Київської обласної державної адміністрації Боднар Б.Є. про внесення виправлень (виправлення описки) у судовому рішенні. Заява обґрунтовується наступним.
До Київської обласної державної адміністрації надійшов Запит Головного управління державної казначейської служби України у Київській області від 05.09.2018 №07-10/1174-5001 з приводу отримання останнім виконавчого листа Київського окружного адміністративного суду від 31.07.2018 у справі №810/2596/18 про стягнення з Київської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 судового збору в сумі 704,80 грн., та надання інформації для визначення КЕКВ бюджету з яких буде здійснено безспірне списання коштів.
Київська обласна державна адміністрація (код ЄДРПОУ 00022533) як юридична особа публічного права стороною у справі не була. Разом з тим, отримавши запит з ГУ ДКС у Київській області щодо примусового списання коштів та ознайомившись з рішенням суду через єдиний державний реєстр судових рішень України, вважає, що судом було допущено описку у резолютивній частині рішення, коли було визначено обов'язок саме Київської обласної державної адміністрації щодо сплати судового збору.
Відповідно до пункту 1 Положення про Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03193459), затвердженого розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 01.08.2017 № 397 (далі - Положення) Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації (далі - Департамент) є структурним підрозділом Київської обласної державної адміністрації, що утворюється головою облдержадміністрації, підпорядкований голові облдержадміністрації та підзвітний і підконтрольний Міністерству соціальної політики України (далі - Мінсоцполітики).
Згідно з пунктом 5 Положення Департамент відповідно до визначених повноважень виконує зокрема, такі функції, як організовує та координує роботу, пов'язану із визначенням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідів війни, учасників війни та осіб, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».
Відповідно до пункту 16 Положення - Департамент є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, власні бланки.
Таким чином, Київська обласна державна адміністрація вважає, що судовий збір підлягає стягненню саме з Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, який є юридичною особою публічного права з самостійним кошторисом, балансом та відкритими рахунками в органах Казначейства.
Згідно ст. 253 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Відповідно до ст. 374 суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання про внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що при виготовленні тексту рішення Київського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 у даній справі було допущено описку, а саме: у абз. 4 резолютивної частини рішення невірно зазначено сторону боржника - замість «Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації» помилково вказано «Київської обласної державної адміністрації».
Також при виготовленні виконавчого листа при зазначенні змісту резолютивної частини судового рішення допущено описку, а саме: невірно зазначено сторону боржника - замість «Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації» помилково вказано «Київської обласної державної адміністрації», також невірно зазначено в графі боржник - замість «Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації» помилково вказано «Київська обласна державна адміністрація»
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність виправлення помилки, допущеної при оформленні рішення та виконавчого листа в даній адміністративній справі.
Керуючись ст. 253, 374 КАС України, суд,-
у х в а л и в:
Заяву начальника відділу представництва інтересів у судах Київської обласної державної адміністрації Боднар Б.Є. про внесення виправлень (виправлення описки) задовольнити.
Виправити описку в абз. 4 резолютивної частини рішення Київського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 у справі № 810/2596/18 та читати його наступним чином: «Стягнути на користь гр. ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації сплачений згідно квитанції від 22.05.2018 №382 судовий збір у сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.».
Виправити описку, допущену у виконавчому листі, виданому 31 липня 2018 Київським окружним адміністративним судом в адміністративній справі № 810/2596/18 та читати резолютивну частину рішення наступним чином: «Стягнути на користь гр. ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації сплачений згідно квитанції від 22.05.2018 №382 судовий збір у сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.» та вважати боржником Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.
Копію ухвали видати (надіслати) особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лапій С.М.