
Справа №127/22500/18
Провадження №1-кс/127/11684/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2018 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді Михайленка А.В.,
при секретарі Бахур В.В.,
розглянувши клопотання слідчого СВ Лівобережного відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_1 про надання дозволу на призначення документальної позапланової перевірки, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Лівобережного відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області лейтенант поліції ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на призначення документальної позапланової перевірки.
Клопотання мотивовано тим, СВ ЛВП ВВП ГУНП У Вінницькій області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 42018020000000008 від 15.01.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
До прокуратури області надійшли матеріали перевірки управління внутрішньої безпеки Державної кримінально-виконавчої служби України та органів юстиції стосовно порушень під час здійснення фінансово-господарської діяльності ДП «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України № 86. Зокрема, згідно інформації Департаменту ресурсного забезпечення Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції загальний нормативний обсяг теплової енергії у Державній установі «Вінницька виправна колонія № 86» (далі – ВВК 86) на рік становить 2211,5 Гкалл. Відповідно до розрахункових документів, отриманих від ВВК 86 з 01.01.2015 по 31.12.2015 цією установою отримано 2371,107 Гкалл., у 2016 році отримано 3706,188 Гкалл. та упродовж 01.01.2017 - 31.10.2017 – 2297,915 Гкалл відповідно. При цьому враховуючи неповні опалювальні сезони 2015-2016 та 2017-2018 років, умисні (необґрунтовані документально) перевитрати гігакалорій на ВВК 86 загалом склали 1740,71 Гкалл. на суму 1 527 988,06 грн. Також встановлено, що на підприємстві наявні договори купівлі-продажу необробленої деревини між Підприємством та ДП «Вінницьке лісове господарство» (ЄДРПОУ 33315831) згідно яких Підприємство веде закупівлю дров паливних (деревина діаметром менше 14см., що вважається дровами).
Крім того, з матеріалів перевірки вбачається «мнима» (не фактична) закупівля Підприємством дров у фізичних осіб-підприємців, а саме у ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8 та інші за період з 01.01.2016 по 10.11.2017 року на загальну суму 650 тис.грн. При аналізі фінансово-господарської діяльності встановлено що при закупівлі лісопродукції та дров у державних лісових господарств ціна коливається в межах 10-20 відсотків, а при закупівлі в фізичних осіб підприємців лісопродукції та дров ціна відрізняється до 300 відсотків в сторону збільшення вартості дров. Так, вказані дрова повинні використовуватися для опалення ВВК 86 та отримана з них теплова енергія оплачується державними коштами, що призводить до їх умисного привласнення у разі, якщо теплова енергія не виробляється, а лише між ВВК 86 та Підприємством, за попередньої змови посадових осіб цих установ, складаються підроблені ОСОБА_6 виконаних робіт (наданих послуг) по фактично не виробленій теплові енергії та не наданих послугах з опалення. При цьому, додатковій перевірці підлягає питання фактичності закупівлі дров Підприємством у фізичних осіб ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8
Таким чином, виявлена так звана «мнима» закупівля дров у фізичних осіб впродовж 2015-2017 здійснювалася виключно з метою привласнення грошових коштів ВВК 86 його службовими особами, що вчинено у змові із керівником Підприємства та рядом фізичних осіб-підприємців, шляхом складання та підписання ними підроблених актів виконаних робіт на непоставлену фактично та не вироблену кількість гігакалорій. Вказані грошові кошти у розмірі 650 тис. гривень перераховані на рахунки зазначених фізичних осіб - мнимих постачальників дров, виключно з метою їх подальшого привласнення та розподілу у готівковій формі між усіма учасниками вчинення вказаного злочину.
Враховуючи вищевикладене, з метою виконання завдань кримінального провадження визначених у ст. 2 КПК України, зокрема забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, крім того, наявні достатні підстави вважати, що при проведенні позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Підприємство Державної виконавчої служби України № 86», результати якої можуть являтися важливим речовим доказом, тому під час проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Підприємство Державної виконавчої служби України № 86», просив задовольнити клопотання.
В судове засідання слідчий не з’явився, однак останнім було подано заяву про розгляд клопотання без його участі. Вимоги клопотання підтримав за обставин, викладених у ньому.
Суд вважає можливим розглянути клопотання у відсутності представника відповідно до вимог ст. 163 КПК України.
Суд, дослідивши матеріали клопотання слідчого, дійшов висновку, що клопотання є доведеним, а тому підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, серед іншого, шляхом отримання від органів державної влади актів перевірок.
Згідно з ч. 2 ст. 94 КПК України одним із процесуальних джерел доказів є документи, до яких пунктом 4 частини другої статті 99 КПК України віднесено і акти перевірок.
Підпунктом 20.1.4 статті 20 Податкового кодексу України (далі – ПК України) контролюючі органи наділені правом проводити відповідно до законодавства перевірки платників податків.
Відповідно до пп. 78.1.11 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
На даний час з КПК України виключено п. 6 ч. 2 ст. 36 та п. 4 ч. 2 ст. 40, якими прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Приймаючи до уваги викладене, зважаючи на те, що слідчим в судовому засіданні доведено необхідність проведення перевірки, суд вважає, що є достатні підстави для надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Підприємство Державної виконавчої служби України № 86».ж
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 93, 94, 159-164, 309, 395 КПК України, ст. 20, 36, 40 Податкового кодексу України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати Управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, що розташоване по вул. Хмельницьке шосе 7 у м. Вінниці, дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Підприємство Державної виконавчої служби України № 86», в ході якої необхідно такі питання:
- загальні дані про об’єкт контролю: ДП «Підприємство Державної виконавчої служби України № 86»;
- ревізія правильності та законності отримання та використання ДП «Підприємство Державної виконавчої служби України № 86» державних коштів виділених для опалення «ДУ Вінницька виправна колонія № 86»;
- ревізія правильності та законності закупівлі ДП «Підприємство Державної виконавчої служби України № 86» лісопродукції та дров паливних у державних лісових господарств та в фізичних осіб підприємців;
Дані питання стосуються періоду з 01.01.2015 року по 10.11.2017 року включно.
Ревізію провести на протязі 15 робочих днів починаючи з 17.09.2018.
Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.
Слідчий суддя