
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
14 вересня 2018 р.м.ОдесаСправа № 1540/3676/18
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Бойко А.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17.08.2018р. по справі №1540/3676/18
позивач ОСОБА_1
відповідач Чорноморське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області
про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17.08.2018р. задоволено частково позов ОСОБА_3 до Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
На зазначене рішення суду Чорноморське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області подало апеляційну скаргу та клопотання про звільнення від сплати судового збору.
В клопотанні апелянт посилається на відсутність коштів для сплати судового збору, оскільки кошторисом таких видатків не передбачено.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Оцінивши доводи, наведені в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору, вважаю, що відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.
А відтак, подане клопотання про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.
Оскільки ст. 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Крім того, особа, що утримується за рахунок державного бюджету, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.
До того ж, звільнення апелянта від сплати судового збору порушить принцип рівності учасників судового процесу, оскільки позивач у суді першої інстанції був зобов'язаний сплатити судовий збір та виконав, покладені на нього процесуальні обов'язки у повному обсязі.
В свою чергу, надання апелянту достатнього строку для виконання законодавчо встановленого обов'язку по сплаті судового збору не порушує його право на звернення до суду, а надає можливість виконати покладений на апелянта обов'язок зі сплати судового збору.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.5 ст.296 КАС України, а саме: до скарги не додано документу про сплату судового збору.
Апелянт не являється особою, яка звільнена від сплати судового збору відповідно до ст.5 Закону України "Про судовий збір", а оскаржуване рішення є об'єктом справляння судового збору згідно ст.3 Закону, тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.169 КАС України, має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судові рішення.
Згідно пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду розмір судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В свою чергу, відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2018 р. складає 1762 грн.
Відповідно до пп. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем було заявлено 2 вимоги немайнового характеру.
В даному випадку, розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання апеляційної скарги на рішення суду, становить ( 704,8 х 2 х 150%)=2114,40 грн.
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок № 34315206081007, одержувач УК у м. Одесі / Приморський р-н./ 22030101 код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, Код ЄДРПОУ суду 34380461, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 169 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 169, 296, 298 КАС України, суддя
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 12.10.2018р.
Роз'яснити Чорноморському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Одеської області , що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.169 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала у касаційному порядку не підлягає оскарженю.
Суддя: Бойко А.В.