
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 вересня 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1838/18 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Дмитрук В.В., вивчивши матеріали позовної заяви Державного комунального підприємства «Луцьктепло» до Першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання протиправними дій та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Державне комунальне підприємство «Луцьктепло» звернулося в суд з позовом до Першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання протиправними дій старшого державного виконавця щодо винесення в межах виконавчого провадження №32960596 постанови про стягнення виконавчого збору від 21.03.2018 та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 21.03.2018.
Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими Законами.
Частинами першою, другою статті 287 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно із пунктом 3 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Так, позовна заява подана без додержання вимог статті 161 КАС України та містить такі недоліки.
Як вбачається із позовної заяви, позивач оскаржує постанову старшого державного виконавця про стягнення виконавчого збору від 21.03.2018 та дії щодо її винесення, однак із позовом до Волинського окружного адміністративного суду звернувся лише 11.09.2018, тобто із пропуском десятиденного строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Позивачем заяву про поновлення строку звернення до суду з доказами поважності причин його пропуску не надано. У позовній заяві позивачем лише наведено факт звернення із даним позовом до Луцького міськрайонного суду Волинської області, проте ухвалою Апеляційного суду Волинської області від 15.08.2018 скасовано ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області від 18.05.2018 про відмову у задоволенні скарги на дії старшого державного виконавця щодо винесення постанови про стягнення виконавчого збору від 21.03.2018 у зв'язку з тим, що дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, та роз'яснено, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції адміністративного суду.
Однак, суд звертає увагу, що зазначена обставина не підтверджує поважність пропуску строку звернення до суду, оскільки ухвала Апеляційного суду Волинської області набрала законної сили 15.08.2018, а позов поданий до суду 11.09.2018, тобто також із пропуском десятиденного строку звернення до суду.
Згідно із частиною першою статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, її необхідно залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у зазначений строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання належним чином оформленої заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та надання доказів поважності причин його пропуску.
Керуючись статтями 122, 123, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державного комунального підприємства «Луцьктепло» до Першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання протиправними дій та скасування постанови, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, яка звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя В.В. Дмитрук