Ухвала суду № 76468638, 10.09.2018, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2018
Номер справи
802/1445/17-а
Номер документу
76468638
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

м. Вінниця

10 вересня 2018 р. Справа № 802/1445/17-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Поліщук І.М.,

за участю:

секретаря судового засідання: Дмитрука М.В.

представника позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: Кошелюка Н.М.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: ОСОБА_3

до: Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації

про: визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_3 до Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.

У судовому засіданні 10.09.2018 року судом з власної ініціативи поставлено на розгляд питання про необхідність залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації до повноважень якого, віднесено звернення із поданням про видачу посвідчення особи, постраждалої від аварії на Чорнобильській АЕС та про витребування додаткових доказів, які є необхідними для належного розгляду та вирішення даної справи. Крім того, враховуючи наведені вище обставини, судом також було поставлено на розгляд питання про необхідність продовження строку проведення підготовчого провадження.

Присутні у судовому засідання представники сторін не заперечували щодо залучення до участі у справі третьої особи та витребування додаткових доказів. Також вказали на необхідність продовження строку проведення підготовчого провадження.

Визначаючись щодо поставлених на розгляд питань, суд виходив із наступного.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

В даному випадку, предметом розгляду є вимоги позивача щодо визнання протиправною відмови у встановлені позивачу статусу особи, постраждалої від аварії на Чорнобильській АЕС та про зобов'язання видати ОСОБА_3 посвідчення особи, постраждалої від аварії на Чорнобильській АЕС.

Водночас, відповідно до п. 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ №51 від 20.01.1997 року, видача посвідчень провадиться: іншим потерпілим і учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також дружині (чоловіку) або опікуну дітей померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання.

Із наведеного слідує, що рішення, прийняте за наслідками розгляду даної адміністративної справи, може вплинути на права, інтереси та обов'язки Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації, адже у разі задоволення даного адміністративного позову виникне необхідність у його зверненні до Вінницької обласної державної адміністрації із поданням про видачу позивачу посвідчення особи, постраждалої від аварії на Чорнобильській АЕС.

З огляду на викладене, наявні підстави для залучення Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (ч. 3 ст. 80 КАС України).

Враховуючи вище викладене, а також беручи до уваги характер спірних правовідносин, суд вважає за необхідне витребувати в Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації, необхідні для належного розгляду та вирішення даної адміністративної справи, докази, а саме: інформацію про звернення ОСОБА_3 до Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації із заявою щодо видачі йому посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та усі документи, які ОСОБА_3 долучив до відповідного звернення; документи, які пов'язані із розглядом заяви ОСОБА_3 та інформацію щодо результатів розгляду даного звернення.

Окрім того, відповідно до ч. 1 ст. 173 КАС України, підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.

Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання (ч. 3 ст. 173 КАС України).

Згідно із положеннями ч. 4 ст. 173 КАС України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

З огляду на вище викладене, суд доходить висновку про неможливість закриття підготовчого провадження та переходу до судового розгляду по суті. У зв'язку з чим, вважає необхідним продовжити строк підготовчого провадження для належної підготовки справи для розгляду по суті.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність продовжити строк проведення підготовчого провадження на 30 днів.

Керуючись ст.ст. 9, 49, 72, 80, 171, 248, 256 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації.

Витребувати в Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації та зобов'язати надати суду наступні докази:

- інформацію про звернення ОСОБА_3 до Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації із заявою щодо видачі йому посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та усі документи, які ОСОБА_3 долучив до відповідного звернення;

- документи, які пов'язані із розглядом заяви ОСОБА_3 та інформацію щодо результатів розгляду даного звернення.

Продовжити строк проведення підготовчого провадження на 30 календарних днів.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали складено 14.09.2018 року.

Суддя Поліщук Ірина Миколаївна