Постанова № 76468238, 31.08.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.08.2018
Номер справи
760/22226/18
Номер документу
76468238
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження № 3/760/6945/18

в справі 760/22226/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності відносно громадянина Туреччини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина Туреччини НОМЕР_1 від 21.07.2017, постійне проживання Україна, АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст.471 Митного кодексу України, -

В С Т А Н О В И В :

29 серпня 2018 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов протокол про порушення митних правил № 0333/10000/18 від 13 червня 2018 року, з якого вбачається, що 13.06.2018 о 01 год. 40 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС, під час проведення митного контролю в залі «Відліт» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) в ручній поклажі, яка належить громадянину Туреччини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який слідував до Анкари рейсом РС1723 літаком авіакомпанії «PEGASUS AIRLINES», було виявлено патефон та платівка по 1 шт., які імовірно мають ознаки культурної та/або історичної цінності.

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено та запрошено до оглядової кімнати з метою проведення митного огляду поклажі.

Вказані предмети при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому письмовому декларуванню відповідно до чинного законодавства України та наданню дозвільних документів на їх переміщення через митний кордон України. Зазначені предмети вилучено по даному протоколу про порушення митних правил.

Громадянин Туреччини ОСОБА_2, своїми діями обрав порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування даних предметів до інспекторів митниці не звертався.

Відповідно до висновку мистецтвознавчої експертизи проведеної експертами Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), від 15.08.2018 №060-6783 встановлено, що: представлений на експертизу Патефон, 1946-1955 років створення в СРСР, виготовлений із дерева, металу, шкірозамінника, пластмаси, техніка виконання - штампування, вагою 7 кг., розміром - 28,5х44х15,5 см, стан збереження - задовільний та платівка на 78 об./хв., 1950 року виготовлення в СРСР, матеріал - ймовірно шелак, штампування, діаметром 25 см, на якій є напис «ДЛЯ МЕНЯ ТЫ ВСЕ», мають культурну цінність, як об'єкти матеріальної культури, що мають історичне значення.

У ході проведення опитування працівниками митного органу встановлено, що злого умислу громадянин ОСОБА_2 не мав, про особливості переміщення старовини через митний кордон України він не знав. Своє порушення громадянин ОСОБА_2 визнав, мотивуючи незнанням порядку переміщення предметів через митний кордон України.

Відповідно до ч.ч. 4,5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до протоколу про порушення митних правил громадянин ОСОБА_2 митної декларації не заповнював, з приводу декларування до інспекторів митниці не зверталася, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-яких дозвільних документи на переміщення даних предметів через митний кордон України у пасажира не було.

Статтями 196, 197 Митного кодексу України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Додатком 5 до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.12 № 436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України» встановлено необхідність наявності «Свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей».

На думку митного органу, громадянин ОСОБА_2 своїми діями порушив вимоги, установлені Законом України від 21.09.1999 №1068-XIV «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», Постанову Кабінету Міністрів України від 21.05.12 № 436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України», Постанову Кабінету Міністрів України від 21.05.12 № 448 «Про порядок вивезення (пересилання) за межі митної території України громадянами дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження», та наказ Мінкультури України від 22.04.2002 № 258 «Про затвердження інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України».

Зазначені дії громадянина ОСОБА_2, як стверджує представник митного органу, мають ознаки порушення митних правил, передбачені статтею 471 Митного кодексу України.

Вартість предмету правопорушення становить 2634,08 грн.

Безпосередні предмети правопорушення - патефон в червоній коробці з вкарбованими на зворотному боці верхньої кришки надписом «Патефон завод МОЛОТ» СССР та платівка СССР Апрельский завод ГОСТ 5289-50 Слушайте если хотите , вилучені та зберігаються на складі Київської міської митниці ДФС.

Представник митного органу Глущенко Н.В. в судовому засіданні підтримала позицію Київської міської митниці ДФС щодо притягнення громадянина ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення останньою митних правил.

Громадянин ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся.

Суд заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про притягнення громадянина ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.

Додатком 5 до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.12 № 436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України» встановлено необхідність наявності «Свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей».

Згідно з ст. 486 Митного кодексу України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.

Відповідно до пункту 2 статті 459 Митного кодексу України суб'єктами адміністративної відповідальності можуть бути громадяни, які на момент вчинення порушення митних правил досягли 16-річного віку, а при вчиненні таких порушень підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Згідно з ст. 471 Митного кодексу України порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що винуватість громадянина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, що містяться в матеріалах справи.

Таким чином враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є товар, що має культурну цінність, суд вважає за необхідне застосувати до громадянина ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.

Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 373, 471, 511, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним громадянина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.

Накласти на громадянина ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот), який необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач - Отримувач: УДКСУ у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, р/р №31113106705010. Призначення платежу: *;121; 38716451;21081100;01;с.106;код 095 від (ПІП платника), згідно з ст. 471 МКУ та постанови суду від 31 серпня 2018 року з конфіскацією в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил згідно з описом предметів до протоколу про порушення митних правил № 0333/10000/18 від 13.06. 2018, а саме: патефон в червоній коробці з вкарбованими на зворотному боці верхньої кришки надписом «Патефон завод МОЛОТ» СССР та платівка СССР Апрельский завод ГОСТ 5289-50 Слушайте если хотите.

Стягнути з громадянина ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 352,40 грн., який підлягає сплаті за наступними реквізитами: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 220301 01.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через районний суд, шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: