
Справа № 675/2281/18
Провадження № 3/675/812/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 вересня 2018 року м. Ізяслав
Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді Короля О.В.,
при секретарі Сопронюк С.Л.,
за участю прокурора Шудри Ю.В.,
особи відносно якої розглядається питання про притягнення до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Ізяславська виправна колонія (№31)», паспорт серії НВ 587720, виданого 21.01.2011 року,
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (по тексту - ОСОБА_1В.) є особою, яка перебуває на службі кримінально-виконавчої служби на посаді молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Ізяславська виправна колонія (№31)», має спеціальне звання старшого сержанта внутрішньої служби та є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення.
Будучи суб’єктом декларування відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч вимогам вказаного Закону, ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подав 12.04.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, хоча був зобов’язаний її подати в строк до 01.04.2018 року.
Таким чином ОСОБА_1 вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав повністю. Так, пояснив, що намагався подати декларацію у визначений строк, а несвоєчасність її подання обумовлене суто власною неуважністю.
Прокурор у судовому засіданні вважає вину ОСОБА_1 доведеною в повному обсязі, вважає, що він підлягає відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а відтак підлягає притягненню до адміністративної відповідальності з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 наказом № 64 о/с від 14.10.2014 року начальника державної установи «Ізяславська виправна колонія (№31)» призначений на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки вище вказаної установи.
Згідно п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, а відтак, на переконання суду, ОСОБА_1, перебуваючи на службі кримінально-виконавчої служби на посаді молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Ізяславська виправна колонія (№31)» є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією.
Суд враховує, що згідно приписів ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони, та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У ході розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 був ознайомлений та попереджався працівниками відділу по роботі з персоналом про необхідність подання декларації до 01.04.2018 року, також останній був ознайомлений з Законом України «Про запобігання корупції», що не заперечував у судовому засіданні, в тому числі 14.03.2018 року в державній установі «Ізяславська виправна колонія (№31)» проводилися заняття по службовій підготовці з середнім і старшим начальницьким складом щодо основних вимог антикорупційного законодавства.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018 року
Разом з тим, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування громадянин ОСОБА_1 подав декларацію за 2017 рік 12.04.2018 року, тобто несвоєчасно.
Під час розгляду справи суд враховує і ту обставину, що ОСОБА_1 за попередній звітний рік – 2016, подав декларацію вчасно, що свідчить про повну обізнаність останнього з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Крім того, враховані усні зізнавальні покази в судовому засіданні та письмові пояснення ОСОБА_1, надані 01.08.2018 року та 28.08.2018 року управлінню захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, згідно яких останній вказав, що мав можливість подати декларацію, але не подав її вчасно через свою неуважність.
У ході розгляду встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 12.04.2018 року о 15:15 год., що підтверджується скріншотом з офіційного сайту НАЗК та іншими матеріалами, наявними в справі. Будь-які дані про зареєстровані декларації ОСОБА_1 у 2018 році, крім вказаної, відсутні.
Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, хоча мав рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали декларацію своєчасно), не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із місяців, що передував квітню 2018 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.
Поважною причиною пропуску строку на подачу декларації не може бути, на думку суду, нестабільна робота Реєстру НАЗК, технічні несправності програмного забезпечення, некоректна робота засобів внесення відомостей до Реєстру НАЗК, оскільки такі обставини не є постійними, що в цілому не виключало реальну можливість подати декларацію.
Крім того суд зазначає, що згідно інформації державного підприємства «Українські спеціальні системи» від 27.04.2018 року №07-530 про дати та години тимчасового обмеження в доступі до ресурсів порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2018 року по дату формування такої інформації, помилки при спробі авторизації у реєстрі було виявлено 02.01.2018 року близько 09:00, які усунуто було о 09:50. Згідно вказаної інформації Реєстр не функціонував також близько 12:00 15.03.2018 року, відновлено роботу вже о 12:40 цього ж дня. Згідно відомостей державного підприємства «Українські спеціальні системи» надалі, крім вказаних вище випадків, Реєстр функціонував у штатному режимі.
Тим самим, ОСОБА_1 вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, враховуючи сімейний та матеріальний стан, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в мінімальному розмірі, у виді штрафу.
На думку суду, саме такий вид стягнення буде достатньою і необхідною мірою відповідальності для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ч. 1 ст. 172-6, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Ізяславська виправна колонія (№31)», паспорт серії НВ 587720, виданого 21.01.2011 року, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Ізяславська виправна колонія (№31)», паспорт серії НВ 587720, виданого 21.01.2011 року, судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок, який підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач ГУК у м.Києві /22030106/, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Хмельницької області через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: О.В. Король