
У Х В А Л А
(про відмову в роз'ясненні рішення суду)
Справа № 142/1688/16-а
Провадження № 2-ар/142/1/18
"06" вересня 2018 р. смт. Піщанка
Піщанський районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Гринишиної А.А.,
секретаря судових засідань ОСОБА_1,
за участі позивача ОСОБА_2,
розглянувши заяву Піщанської районної державної адміністрації про роз'яснення судового рішення у справі № 142/1688/16-а за позовом ОСОБА_2 до Піщанської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання рішень конкурсної комісії неправомірними, їх скасування та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
17.07.2018 року до суду надійшла заява голови Піщанської районної державної адміністрації ОСОБА_3П про роз'яснення судового рішення у справі № 142/1688/16-а за позовом ОСОБА_2 до Піщанської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання рішень конкурсної комісії неправомірними, їх скасування та зобов’язання вчинити певні дії
В обґрунтування заяви про роз'яснення рішення суду від 17.07.2018 року заявник зазначив, що відповідно до ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов’язковим для учасників справи і підлягає виконанню на всій території України, але виконати дане рішення в частині оголошення повторного конкурсу на заміщення вакантної посади директора Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді неможливо з наступних підстав. На даний час, вказує відповідач, посада директора Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не відноситься ні до посад державної служби, ні до посад органів місцевого самоврядування.
На час оголошення конкурсу, а саме 11.03.2016 року, посада директора Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відносилась до посад державної служби відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 року №9-р «Про віднесення посад працівників системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до відповідних категорій посад державних службовців та органів місцевого самоврядування». Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року №889 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 року №9-р втратило чинність.
У зв’язку зі скасуванням статусу державної служби директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, уряд відніс дану категорію посад до працівників, оплата праці яких нараховується згідно Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (постанова КМУ від 22.07.2016 року №462 «Питання оплати праці працівників соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді»).
Згідно пункту 2 постанови Кабінету міністрів України від 25.03.2016 року «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 169, застосовується під час прийняття на службу в органи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Відповідно до п. 2 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 07.06.01 р. № 2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» дія Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-12 поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування.
Дія Закону України від 10.12.2015 року №889-УІІІ «Про державну службу», який набрав чинності 01.05.2016 року, не поширюється на працівників центрів соціальних служб для сім ї, дітей та молоді.
Згідно Положення про Піщанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 08.09.2017 року №260, центр є спеціальним закладом, що утворюється, реорганізовується та ліквідовується районною державною адміністрацією і належить до сфери її управління.
Призначається на посаду і звільняється з посади директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді головою державної районної адміністрації згідно з КЗпП України, так як інше не передбаченочинним законодавством.
Виконання рішення Піщанського районного суду від 24.01.2018 року також може створити підстави для нового позову до суду щодо звільнення, призначеного згідно з чинним законодавством України та працюючого на даний час, директора Піщанського РЦ СССДМ.
На підставі вищевикладеного заявник просить надати роз’яснення в частині оголошення повторного конкурсу на заміщення вакантної посади директора Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, а саме яким чином оголосити даний конкурс, оскільки посада директора районного центру соціальних служб для сім’ї не відноситься до посад державної служи і з 01.05.2016 року конкурс на дану посаду не передбачений чинним законодавством України.
Відповідно до положень частини 3 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Ухвалою суду від 23 липня 2018 року постановлено заяву Піщанської районної державної адміністрації про роз'яснення судового рішення у справі №142/1688/16-а призначити до розгляду у відкритому судовому засіданні на 01 серпня 2018 року на 16 год. 00 хв. в залі №3 Піщанського районного суду Вінницької області з викликом учасників справи.
Представник Піщанської районної державної адміністрації в судові засідання не з"явився, подав заяву про розгляд справи без участі представника, заяву про роз"яснення рішення підтримав, наполягав на роз’ясненні судового рішення.
ОСОБА_2 в судовому засіданні вказав, що заява про роз"яснення рішення є необґрунтованою та не підлягає задоволенню, оскільки в рішенні суду від 24 січня 2018 року, яке набрало законної сили за наслідками його апеляційного перегляду, не міститься висновків суду, які є незрозумілими для виконання відповідачем.
Суд, заслухавши позивача ОСОБА_2, дослідивши матеріали адміністративної справи та заяву Піщанської районної державної адміністрації про роз'яснення рішення суду від 24.01.2018 року, встановив наступне.
Рішенням Піщанського районного суду Вінницької області від 24.01.2018 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Піщанської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання рішень конкурсної комісії неправомірними, їх скасування та зобов’язання вчинити певні дії задоволено.
Визнано неправомірним та скасовано рішення конкурсної комісії Піщанської районної державної адміністрації Вінницької області згідно протоколу №5 від 13 квітня 2016 року «Про кандидатів на заміщення вакантної посади директора Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» в частині висновку комісії про невідповідність документів ОСОБА_2 вимогам щодо прийняття на державну службу кваліфікаційним вимогам та вимогам конкурсу на посаду директора Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Визнано неправомірним та скасовано рішення конкурсної комісії Піщанської районної державної адміністрації Вінницької області згідно протоколу №6 від 14 квітня 2016 року «Про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді».
Зобов’язано Піщанську районну державну адміністрацію Вінницької області оголосити повторний конкурс на заміщення вакантної посади директора Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Також, в рішенні суду було вирішено питання щодо розподілу судових витрат та стягнуто з Піщанської районної державної адміністрації Вінницької області на користь держави судовий збір в сумі 1102,40 грн.
Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 06 липня 2018 року апеляційну скаргу Піщанської районної державної адміністрації Вінницької області залишено без задоволення, а рішення Піщанського районного суду Вінницької області від 24 січня 2018 року – без змін.
Положеннями частин 1, 2 та 4 ст. 254 КАС України встановлено, що за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання. Подання заяви про роз'яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Виходячи з положень вказаної статті, суд роз'яснює судове рішення, яке набрало законної сили, при цьому не змінюючи його змісту.
Суд вважає за необхідне зазначити, що вказана стаття КАС України передбачає можливість роз'яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку як незрозумілість судового рішення, можливість неоднакового тлумачення висновків суду, що перешкоджає його належному виконанню.
Роз'ясненню підлягають рішення суду у разі, якщо без такого роз'яснення їх складно виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Ясність судового рішення полягає у логічному, чіткому, переконливому і зрозумілому викладенні змісту рішення. Недотримання цих вимог може ускладнити або взагалі унеможливити виконання постанови чи ухвали суду. Вимога логічності, зокрема, передбачає, що текст рішення має відображати причинно-наслідкові зв'язки у межах речення чи всього документу. Зокрема, мотивувальна частина рішення суду має відповідати його резолютивній частині.
Також роз'яснення судового рішення зумовлено його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його виконання, тобто таке рішення містить положення, які викликають суперечки щодо його нерозуміння під час виконання або незрозумілою є саме резолютивна частина рішення суду.
В заяві про роз'яснення рішення суду від 24.01.2018 року заявник просить роз'яснити рішення в частині оголошення повторного конкурсу на заміщення вакантної посади директора Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, а саме яким чином оголосити даний конкурс, оскільки посада директора районного центру соціальних служб для сім’ї не відноситься до посад державної служи і з 01.05.2016 року конкурс на дану посаду не передбачений чинним законодавством України.
Суд зазначає, що в рішенні суду від 24.01.2018 року надана правова оцінка запереченням відповідача проти позову з огляду на Постанову Кабінету Міністрів України № 889.
Заява відповідача про роз'яснення рішення суду від 24.01.2018 року також не містить посилань на те, що певні частини рішення суду (в тому числі, резолютивна) викликають труднощі в їх розумінні.
Окрім того, доказів на підтвердження наявності обставин, які можуть перешкоджати виконанню судового рішення, чи ускладнити його виконання або зробити це неможливим разом із заявою заявником не надано.
З урахуванням вищевикладеного заява Піщанської районної державної адміністрації про роз'яснення судового рішення у справі № 142/1688/16-а за позовом ОСОБА_2 до Піщанської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання рішень конкурсної комісії неправомірними, їх скасування та зобов’язання вчинити певні дії є необґрунтованою та не підлягає задоволенню.
Згідно ч.5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалу про роз'яснення судового рішення або відмову у його роз'ясненні може бути оскаржено.
На підставі викладеного, керуючись положеннями статей 241, 248, 254, 256, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволені заяви Піщанської районної державної адміністрації про роз'яснення рішення Піщанського районного суду Вінницької області від 24.01.2018 року у справі №142/1688/16-а - відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: