
Святошинський районний суд м. Києва
ун. № 759/12375/18
пр. № 3/759/5429/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2018 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Ясельський А.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, номер облікової картки - платника податків НОМЕР_1, який займає посаду керівника політичної партії «Політична партія Совість України», яка знаходиться за адресою: 03179, м. Київ, вул. Львівська, буд. 49, та проживає за адресою: 02192, АДРЕСА_1,
за ст. 21221 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 50-22/176 від 26.07.2018, ОСОБА_1 порушив встановлений порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
Відповідно до частин 14, 15 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» до Національного агентства політичною партією «Політична партія «Совість України» 08.05.2018 року подано звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2018 року за підписом керівника Партії, підписанта, ОСОБА_1
За результатами аналізу встановлено невідповідність оформлення Звіту, включених до нього звітних даних вимогам законодавства та неповноту відображення у Звіті інформації, а саме: згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Партія має фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Партія має 35 місцевих організацій, які в установленому порядку набули статус юридичної особи. До звіту не додано відомості про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру 15 місцевих організацій Партії, що є порушенням ч. 7, ч. 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» та п. 10 розділу ІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 27.07.2016 №2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315.
Відповідно до абз. 3 п. 3 розділу ІІ Положення про аналіз Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.09.2016 №26, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.09.2016 за № 1264/29394 подання Звіту без відомостей про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру місцевих організацій політичної партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи, є грубим порушенням встановлених вимог.
Відповідно до розділу ІІІ Положення про аналіз Звіту, за результатами проведення аналізу Звіту Партії складено Акт про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від 14.06.2018 та Висновок про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від 22.06.2018 № 230, затверджений рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 22.06.2018 № 1236.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 21221 КУпАП.
На неодноразові виклики в судові засідання ОСОБА_1 не з'явився, повідомлений належним чином. Проте, 23.08.2018 на адресу суду надійшла письмова заява від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи про адміністративне правопорушення на інший день у зв'язку з перебуванням ОСОБА_1 у відпустці. 12.09.2018 на адресу суду надійшла письмова заява від захисника ОСОБА_2, який діє на підставі ордеру серії РН 529 № 020 від 05.09.2018 та договору про надання правових послуг від 05.09.2018, укладеного між адвокатом ОСОБА_2 та ОСОБА_1, згідно якої останній просить відкласти судове засідання та надати можливість ознайомитися з матеріалами справи. 12.09.2018 на адресу суду надійшла письмова заява від захисника ОСОБА_2, згідно якої останній просить проводити судове засідання без його участі та участі ОСОБА_1
Представник Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції не з'явився, повідомлений належним чином, причини неявки до суду невідомі.
За таких обставин суд приходить до висновку про можливість розгляду справи про адміністративне правопорушення за відсутності ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2 та представника Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, оскільки, останні повідомлені належним чином.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення № 50-22/176 від 26.07.2018, складений стосовно ОСОБА_1; копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, код ЄДРПОУ: 33306555; копію звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від 24.04.2018, до якого не додано відомості про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру 15 місцевих організацій Партії; копію акту про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру «Політичної партії «Совість України» за період 01.01.2018 по 31.03.2018 від 08.05.2018; копію висновку про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру «Політичної партії «Совість України» від 22.06.2018; копію листів від 26.06.2018 та 13.07.2018 про запрошення з'явитися ОСОБА_1 в Національне агентство з питань запобігання корупції для надання пояснень; копію рішення № 9 Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції, приходжу до висновку про те, що вина ОСОБА_1. у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 21221 КУпАП, в повному обсязі підтверджується даними матеріалами справи в їх сукупності.
Положеннями ст. 21221 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення законодавства про порушення встановленого порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 21221 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню його вини, обставин, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність, вважаю, що стягнення у виді штрафу відповідає вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП і є домірним скоєному.
Положеннями ст. 401 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Як встановлено у судовому засіданні ОСОБА_1 до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору не відноситься, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 23, 33, 401, 252, 283-285, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 21221 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п'ять тисяч сто) грн 00 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суд м. Києва.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя: