
Справа № 344/9172/18
Провадження № 3/344/3324/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2018 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І., з участю особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, його захисника, адвоката ОСОБА_2, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер суду невідомий, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст.130 ч.1 КУпАП, –
В С Т А Н О В И Л А:
16 червня 2018 року о 15.20 годин ОСОБА_1 в м. Івано-Франківську по вул.Декабристів, 28 керував автомобілем НОМЕР_1 в стані наркотичного сп’яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився в установленому законом порядку в лікаря-нарколога Івано-Франківського обласного наркологічного диспансеру, чим порушив вимоги пункту 2.9а Правил дорожнього руху України, вчинив правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні не визнав, заперечив, що перебував в стані наркотичного сп’яніння. Пояснив суду, що 16 червня 2018 року о 15.20 годин в м. Івано-Франківську по вул.Декабристів, 28 його дійсно зупинили працівники поліції, він перебував за кермом автомобіля. Працівники поліції запропонували йому пройти огляд на стан сп'яніння. Він разом із патрульними поліцейським поїхали на огляд до лікаря нарколога. Просить врахувати що в стані наркотичного сп'яніння він не був, оскільки наркотичні засоби не вживав . Звертає увагу суду, що під час огляду на визначення стану наркотичного сп'яніння, в нього взяли тільки один зразок сечі, а не два, як це передбачено інструкцією про проведення медичного дослідження. Просить закрити справу за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Захисник ОСОБА_1 – адвокат ОСОБА_2 підтримав доводи ОСОБА_1 Звертає увагу суду, що при проведенні медичного дослідження (огляду) ОСОБА_1 на визначення стану сп'яніння в лікаря нарколога відбулися порушення інструкції з даного питання. Оскільки в ОСОБА_1 взяли один зразок сечі, а інструкцією передбачено відбір матеріалу в 2-х ємкостях, одна з яких має бути на зберіганні, а друга на проведення аналізу. Крім того аналіз проводився за допомогою тестів, однак в лікарів не було сертифікату відповідності тестів. Просить закрити справу за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Роз’яснивши вимоги ст.268 КУпАП, заслухавши пояснення ОСОБА_1, адвоката ОСОБА_2, вивчивши матеріали справи вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення, доведена протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 046638 від 16.06.2018 року; висновком лікаря Івано-Франківського обласного наркологічного диспансеру від 16.06.2018 року відповідно до якого ОСОБА_1 на час огляду - 16.06.2018 року о 16.25 год. перебував в стані наркотичного сп’яніння.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність..
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Твердження правопорушника про те, що він не перебував у стані алкогольного сп’яніння спростовуються письмовими матеріалами справи та висновком лікаря Івано-Франківського обласного наркологічного диспансеру від 16.06.2018 року відповідно до якого ОСОБА_1 на час огляду - 16.06.2018 року о 16.25 год. перебував в стані наркотичного сп’яніння.
Відповідно до п. 2.9 а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Статтею 130 ч.1 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до норм діючого законодавства, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу.
Перевірка працівниками поліції стану наркотичного сп'яніння щодо ОСОБА_1 проводилась відповідно до п. 3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року.
Огляд на стан сп'яніння ОСОБА_1 проводився у лікаря нарколога у Івано-Франківському ОНД за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Млинарська, 21, про що міститься посилання у протоколі, з долученням відповідного висновку. Як вбачається із вказаного висновку, ОСОБА_1 перебував у стані наркотичного сп’яніння (бупренорфіном та амфетаміном).
Відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ.
Згідно п.27 Постанови Пленуму Верховного суду України від 23.12.2005 року №4 « Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, також про адміністративні правопорушення на транспорті», керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 046638 від 16.06.2018 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані наркотичного сп’яніння, висновком лікаря Івано-Франківського обласного наркологічного диспансеру від 16.06.2018 року, іншими матеріалами справи.
Згідно висновку Івано-Франківського обласного наркологічного диспансеру №431 від 16.06.2018 року ОСОБА_1 перебував в стані наркотичного сп’яніння. Даний висновок не містить підпису ОСОБА_1 про ознайомлення з результатами висновку, оскільки від підпису він відмовився.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою на те особою із заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст.256 КУпАП, протокол підписаний уповноваженою особою, а також містить підпис особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, а також містить відомості щодо висновку лікаря нарколога ОНД №431 від 16.06.2018 року.
Матеріали провадження не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції під час зупинки автомобіля та складанні протоколу про адміністративне правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.
Відповідно до змісту ст. 266 КУпАП та «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану наркотичного сп'яніння у водія транспортного засобу (наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість), у зв'язку з чим є законні підстави вважати, що останній перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан наркотичного сп'яніння.
Як вбачається з протоколу та висновку лікаря Івано-Франківського обласного наркологічного диспансеру від 16.06.2018 року ОСОБА_1 на час огляду - 16.06.2018 року о 16.25 год. перебував в стані наркотичного сп’яніння.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-35, ч.1 ст.130, ст.ст.280, 283, 284 КУпАП, –
П О С Т А Н О В И Л А :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП України та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер суду невідомий, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106 - 352 грн. 40 коп. судового збору.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.І. Деркач