
Справа № 191/1169/16-а
Провадження № 2-а/191/7/17
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2018 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді – Кухар Д. О.
за участю секретаря – Яришевої Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Синельниківської міської ради Дніпропетровської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивачів: ОСОБА_5, ОСОБА_6, Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Миру, 39, ОСОБА_7», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, про визнання протиправними та скасування рішення органу місцевого самоврядування,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернувся до суду з адміністративним позовом до Синельниківської міської ради Дніпропетровської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивачів: ОСОБА_5, ОСОБА_6, Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Миру, 39, ОСОБА_7», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, про визнання протиправними та скасування рішення органу місцевого самоврядування.
Позивачі змінивши підстави, якими обґрунтовують позовні вимоги ( Т.2 а.с. 145), зазначили, що вони, є мешканцями будинку №39, що знаходиться на вулиці Миру у м. Синельникове та є особами, права та законні інтереси яких було рішенням Синельниковської міської ради від 16.06.2013 1-51/VІ «Про надання згоди на розроблення детального плану території для гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку №39 в м. Синельникове Дніпропетровської області порушено.
На підставі оспорюваного рішення будуть прийняті інші рішення відповідача, а саме про надання дозволу на будівництво гаражів, у зв'язку з чим буде вирішено питання про знесення дитячого майданчику та вирубка дерев всупереч правам і інтересам позивачів.
Вважають, що всупереч ч. 2 ст. 19 Конституції України відповідач, як орган місцевого самоврядування та суб'єкт владних повноважень, прийняв протиправне Рішення, яке порушує норми законів та нормативних актів, не відповідає вимогам ч. 6 ст.118 ЗК України, а саме у клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
В більшості заяв, осіб на надання їм земельних ділянок під гаражі в порушення ч. 6 ст.118 Земельного кодексу України не було зазначено орієнтовані розміри земельної ділянки, про яку йдеться в заяві, а також до жодної з заяв не додані графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної білянки.
В більшості заяв зазначались зовсім інші місця бажаного отримання земельної ділянки під гараж: ОСОБА_8А просила виділити їй земельну ділянку «в районі житлового будинку №39» - без зазначення назви вулиці, ОСОБА_9 просила виділити їй земельну ділянку «в районі вул. Миру за будинком №29», ОСОБА_11 просила виділити їй земельну ділянку «в районі Миру,44», ОСОБА_12 та ОСОБА_13 просили виділити кожному по земельній ділянці в районі вул. Миру з «західної сторони будинків 25,29».
В жодній із заяв не містилось прохання збудувати гаражний бокс на сім місць, натомість кожна із заяв містила вимоги щодо отримання земельної ділянки під індивідуальне будівництво гаражу.
В документі «Містобудівні умови і обмеження», який підписано головним архітектором м. Синельникове та знаходиться в Детальному плані території зазначається: «1. Вид об'єкту містобудування - «індивідуальні гаражі» (а не гаражний бокс на 7 місць); 2. Площа земельної ділянки - 0,013 га».
В «Експертному висновку» «Детального плану території» значиться: «Площа території, що розглядається проектом - 0 594 га; Площа земельної ділянки безпосередньо під гаражем на 7 боксів складає - 0,032 га».
З вищенаведеного видно, що вихідні дані та наміри забудови, зазначені головним архітектором м. Синельникове, в тому числі щодо «індивідуальних гаражів» не збігаються з даними, вказаними в подальшому в «Детальному плані території», як був розроблений на підставі оскаржуваного Рішення.
Позивачі посилаючись на ЗУ «Про доступ до публічної інформації», ЗУ « Про місцеве самоврядування» та Регламент Синельниківської міської ради, вважають, що рішення прийняте орган місцевого самоврядування з порушенням вищезазначених нормативних актів. Відповідачем не надано доказів, щодо оприлюднення проекту рішення міської ради на офіційному веб – сайті Синельниківської міської ради та не надано підтверджуючих документів, на підставі яких було прийнято оспорювальне рішення.
Таким чином, позивачі як особи, права яких порушуються як мешканців будинку №39 по вул. Миру в м. Синельникове, не згодні з рішенням відповідача, що оскаржується, та вважають, що воно є протиправним та підлягає скасуванню.
Враховуючи вищевикладене позивачі просять суд, визнати протиправним рішення Синельниковської міської ради від 16.06.2015 року №941-51/У1 «Про надання згоди на розроблення детального плану території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку №39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області».
Скасувати рішення Синельниковської міської ради від 16.06.2015 року №941-51/VI «Про надання згоди на розроблення детального плану території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку №39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області». Стягнути з відповідача на користь позивачів витрати, пов'язанні зі сплатою судового збору.
В судовому засіданні позивачі ОСОБА_3, ОСОБА_2 підтримали позов, надали пояснення аналогічні викладеним обставинам у позовній заяві, просять суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явились, але до його початку надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити у повному обсязі.
Позивач ОСОБА_4 у судове засідання не з’явився, по невідомим суду причинам, хоча про день місце та час був належним чином повідомлений.
Представник відповідача ОСОБА_15 в судовому засіданні позов не визнала з підстав, викладених у письмових запереченнях ( Т. 1, а.с. 53-56) і просить суд в задоволенні позову відмовити. Вважає, що оскаржуване позивачами рішення Синельниковської міської ради від 16.06.2015 року №941-51/У1 «Про надання згоди на розроблення детального плану території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку №39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області» було прийняте законно і підстав для визнання його протиправним та скасування немає.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивачів: ОСОБА_5, ОСОБА_6 у судове засідання не з’явились, по невідомим суду причинам, хоча про день місце та час були належним чином повідомлені.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивачів - представник ОСББ «Миру, 39, ОСОБА_7» - ОСОБА_16 позов підтримала, пояснила обставини так, як вони викладені у позовній заяві. Просить задовольнити позов у повному обсязі.
Треті особиякі не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 надали заяви про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги не визнають у повному обсязі, просять відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представник третьої особи,яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача ОСОБА_8 – ОСОБА_17 у судовому засіданні просив у задоволенні адміністративного позову відмовити за його безпідставністю, оскільки міська рада прийняла оскаржуване рішення в межах наданих їй повноважень та на підставі діючого законодавства і права мешканців будинку 39 по вулиці Миру м. Синельникове не порушуються.
Свідок ОСОБА_18 у судовому засіданні пояснила, що виконувала обов’язки начальника відділу архітектури та містобудування міської ради, в період з 03.09.2015 року по 03.10.2015 року в міській газеті» Синельниківські вісті» на офіційному веб - сайті Синельниківської міської ради було розміщено повідомлення про громадське обговорення містобудівельної документації (детального плану території для будівництва гаражів по вулиці Миру з північної частини житлового будинку № 39 м. Синельникове Дніпропетровської області). За цей період до відділу архітектури та містобудування міської ради жодних зауважень і пропозицій не надійшло.
Свідок ОСОБА_19 у судовому засіданні пояснила, що працює в Управлінні житлового – комунального господарства та комунальної власності Синельниківської міської ради головним спеціалістом інженер – еколог, та зазначила, що при проектуванні гаражів по вулиці Миру з північної сторони частини житлового будинку 39 в м. Синельникове дотримані всі норми екологічного законодавства, з дотриманням санітарних вимог. Дерева в місті Синельникове видаляються відповідно до Постанови 1045 «Порядок видалення дерев, кущів, газонів, квітників у населених пунктах», де вказано, що дерева видаляються на підставі Рішення виконавчого комітету ( крім п. 7, 10) або на підставі будівної документації, в даному випадку це – Дозвіл на виконання будівельних робіт.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази по справі суд прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставах яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.
Частиною 1 ст. 77 КАСУ встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 90 КАСУ, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Судом встановлено, що треті особи які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 звернулись до міського голови Синельниківської міської ради ОСОБА_20 з заявами про виділення земельної ділянки для будівництва гаражу в районі житлового будинку № 39 по вулиці Миру м. Синельникове ( т. 1 а. с. 80-86).
З копії запиту начальника відділу архітектури та містобудування ОСОБА_21 від 13.04.2015 року вбачається звернення останнього до міського голови Синельниківської міської ради з метою уточнення положення генерального плану міста визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації частини території населеного пункту, а саме території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку № 39 м. Синельниковому Дніпропетровської області, та враховувати заяви громадян щодо виділення земельної ділянки під будівництва гаражу, у кількості 7 штук, надавши згоду на винесення проекту рішення «Про надання згоди на розроблення детальних планів території» на сесію міської ради. Фінансування робіт по розробленню детального плану території передбачається за кошти інвесторів з використання бюджетних коштів, шляхом укладення трьохсторонньої угоди між виконавчим комітетом Синельниківської міської ради відповідним виконавцем та інвестором ( Т. 3 а.с. 10).
Згідно листа керівника департаменту по Високовольтним мережам від 12.05.2018 року Східні високовольтні електричні мережі погоджують будівництво 7 гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку № 39 м. Синельникове, Дніпропетровської області та дозволяється розміщення виробничих будинків і споруд, колективних гаражів і відкритих стоянок легкових транспортних засобів ( Т. 2 а. с. 210).
З протоколу засідання постійної комісії міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних ресурсів від 10 червня вбачається розгляд проектів рішень «земельних питань» які виносяться на п’ятдесят першу сесію VI скликання Синельниківської міської ради, згідно запропонованого порядку денного сесії, у тому числі і розгляд проекту « Про надання згоди на розроблення детального плану території для будівництва гаражів по вулиці Миру з північної частини житлового будинку, 39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області ( Т. 2 а.с. 164).
З протоколу шостого скликання п’ятдесят першої сесії від 16 червня 2015 року встановлено, що відбулося голосування, щодо питання про надання згоди на розроблення детального плану території для будівництва гаражів по вулиці Миру з північної частини житлового будинку, 39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області. Зауважень та пропозицій по даному питанню не надходило. За результатами розгляду порядку денного від 16.06.2015 року прийнято рішення № 941-51/VI танадано згоду на розроблення детального плану території для гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку №39 в м. Синельникове Дніпропетровської області (Т. 2 а. с. 169).
Вищезазначене рішення міської ради опубліковане на веб – сайті міської ради від 22.06.2015 року про що свідчить лист головного спеціаліста з інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю міської ради ( Т. 1 а. с. 66,67).
Договір з додатками № 15-073 на створення науково – технічної продукції від 08 липня 2015 року укладений між Державно – кооперативним проектно – вишукувальним інститутом «Дніпроагропроект» та Виконавчим комітетом Синельниківської міської ради в особі міського голови ОСОБА_20, та фізичною особою ОСОБА_8 свідчить про створення Державно – кооперативним проектно – вишукувальним інститутом «Дніпроагропроект» НТП «Детальний план території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку №39 в м. Синельникове Дніпропетровської області ( Т. 3 а.с.14-17). Завдання на розробку детального плану території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку № 39 в м. Синельникове Дніпропетровської області затверджене 17.07.2018 року Синельниківським міським головою ОСОБА_20 у присутності головного архітектора м. Синельникове ОСОБА_21, головного архітектора проекту ОСОБА_22 ( Т. 3 а.с. 18).
Відповідно до звіту про громадське обговорення містобудівельної документації «Детальний план території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної сторони житлового будинку № 30 в м. Синельниковому Дніпропетровської області» виконавчий комітет міської ради повідомив в газеті Синельниківські вісті № 35 від 03.09.2015 року, що з 03.09.2015 року почалися громадські обговорення розробленої містобудівельної документації «Детального плану території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної сторони житлового будинку № 30 в м. Синельниковому Дніпропетровської області» відповідно до рішення Синельниківської міської ради від 16.06.2015 року № 941-51/VI та надано термін з 03.09.2018 року по 03.10.2018 року для надання до відділу архітектури та містобудування міської ради пропозицій або зауважень. Також повідомлено про те що з детальною інформацією та документацією з даного питання можливо ознайомитись на веб -сайті Синельниківської міської ради ( Т. 1 а.с.57, 68,69,70).
Судом оглянуті наступні документи: Лист начальника Синельниківського районного Управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області від 04.09.2015 року № 0731 ( Т.1 а.с. 125); Експертний висновок ( Т.1 а.с. 126), Детальний план території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної сторони житлового будинку № 39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області з пояснювальною запискою та графічними матеріалами інституту «Дніпроагропроект» (Т.1 а.с. 129-144) з яких вбачається що в роботі враховані всі обмежуючі фактори, пов’язані з перспективним напрямком використання території і врахуванням державних інтересів. Розташування гаражів на запитувальній ділянці відповідає положенням генерального плану міста. Одночасно вирішується питання зберігання власного автотранспорту мешканців міста, безпосередньо району багатоповерхової забудови.
Відповідно до протоколу засідання містобудівельної ради від 25.11.2015 року при обговоренні членами ради рекомендовано розроблену містобудівну документацію «Детальний план території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної сторони житлового будинку № 39 в м. Синельниковому винести на сесію міської ради для затвердження ( Т. 1 а.с. 63-64)
На підставі колективного звернення 23.12.2015 року від частини мешканців будинку № 39 по вул. Миру, щодо недоцільності проведення забудови території, на якій плануються розмістити гаражі ( Т. а.с. 61-62) на засіданні міської ради 24.12.2015 депутатами прийнято рішення направити проект рішення «Про затвердження детального плану території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку № 39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області» на доопрацювання – витяг з протоколу (Т.1 а.с.106-107).
Згідно протоколу від 13.01.2016 проведено виїзд комісії за участю представників інженерних мереж міста, комунальних підприємств, установ, які погоджували містобудівну документацію, в присутності замовників будівництва та мешканців житлового будинку № 39 по вул. Миру в м. Синельниковому де порушень не виявлено, але депутатами прийнято рішення з метою остаточного вирішення спірного питання, провести 20.01.2016 року засідання постійних комісій міської ради з питань законності та депутатської діяльності, з питань архітектури, містобудування та земельних відносин ( Т. 1 а.с. 71).
Суд дослідив протокол комісії щодо вивчення питання, стосовно затвердження детального плану території для будівництва гаражів з північної частини житлового будинку № 39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області у складі депутатів Синельниківської міської ради від 20.01.2016 року. До складу цієї комісії входила постійна комісія міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, голови постійних комісії міської ради з питань житлово - комунального господарства, благоустрою,екології, транспорту та з питань комунальної власності та з питань соціальної політики та праці, освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту та інші депутати та встановив що відповідно до висновку даної комісії було встановлено, що порушень з боку установ, які погоджували містобудівну документацію не виявлено. Процедура щодо надання дозволу на затвердження детального плану території для будівництва гаражів з північної частини житлового будинку № 39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області витримана відповідно до норм чинного законодавства ( Т. 1 а.с. 72-73)
Відповідно до п. 34 ч.1 ст. 26 ЗУ «Про місцевого самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.
Згідно ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про місцевого самоврядування в Україні» територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Згідно ч. 5 ст. 60 ЗУ «Про місцевого самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Статтею 12 Земельного кодексу України визначено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; організація землеустрою; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; вирішення земельних спорів; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Частиною 1 та 2 статті 83 ЗК України передбачено , що землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. . У комунальній власності перебувають: а) усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; б) земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування.
Відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування визначений ст. 123 Земельного кодексу України, а саме : згідно вимог Земельного кодексу України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку встановленому ст. 186 ЗК України.
Відповідно до ст. 12 ЗУ «Про основи містобудування» до компетенції сільських,селищних,міських рад у сфері містобудування на відповідній території належить затвердження відповідно до законодавства місцевих програм, генеральних планів
відповідних населених пунктів, планів зонування територій,а за відсутності затверджених в установленому законом порядку планів зонування території - детальних планів територій.
Місцеві ради вирішують інші питання у сфері містобудування відповідно до закону, а також можуть делегувати вирішення питань, що належать до їх компетенції, своїм виконавчим органам або відповідним місцевим державним адміністраціям. До компетенції виконавчих органів сільських,селищних, міських рад у сфері містобудування належать: затвердження детальних планів територій за наявності затверджених в установленому законом порядку планів зонування території; визначення територій для містобудівних потреб; внесення пропозицій щодо встановлення і зміни меж населених пунктів відповідно до закону. Питання у сфері місто будування,віднесені до компетенції сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів, можуть розглядатися на засіданнях громадських та архітектурно-містобудівних рад,утворених відповідно до законодавства.
Відповідно до ч. 3 ст. 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача земельних ділянок із земель комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
Згідно п. 4.1 розділу 4 Порядку розроблення містобудівної документації затвердженого наказом від 16.11.2011 № 290 Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації – рішення про розроблення генерального плану, зонування території, детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту, а також внесення змін до цієї містобудівної документації приймає відповідна сільська, селищна, міська рада.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації зобов’язаний оприлюднювати проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, що підлягають обговоренню, не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
У пункті 14 ч. 6 ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування», зазначено, що голова районної, обласної, районної у місті ради забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень ради, важливих питань місцевого значення, вивчення громадської думки, оприлюднює рішення ради.
Згідно ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування», акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації». Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Відповідно до п. 9 ст.27 Регламенту Синельниковської міської ради проект рішення вважається підготовленим після візування та погодження відповідними виконавчими органами міської ради та юридичним відділом міської ради. Проект рішення міської ради оприлюднюється на офіційному веб-сайті Синельниківської міської ради відповідно до закону «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних, випадків, передбачених законом, коли такий проект рішення оприлюднюється негайно після його підготовки.
Суд дослідив матеріали справи,вважає, що позивачами не надано належних та допустимих доказів, на підтвердження того, що відповідач своїм рішенням про надання згоди на розроблення детального плану території для будівництва гаражів по вулиці Миру з північної частини житлового будинку, 39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області порушив права мешканців даного будинку, оскільки ними дотримано у встановлену законом процедуру прийняття рішення, відповідач діяв відповідно до наданих йому повноважень. Надання згоди на надання дозволу про розроблення вищезазначеного проекту - це перший крок для детального з’ясування чи можливо чи не можливо розміщення гаражів за даною адресою. Також позивачі у визначений Синельниківською міською радою термін не скористались можливістю внести свої пропозиції або зауваження до відділу архітектури та містобудування міської ради щодо рішення Синельниковської міської ради від 16.06.2015 року №941-51/У1 «Про надання згоди на розроблення детального плану території для будівництва гаражів по вул. Миру з північної частини житлового будинку № 39 в м. Синельниковому Дніпропетровської області», яке було опубліковано на офіційному веб-сайті Синельниківської міської ради та газеті Синельниківські вісті.
З огляду на вищенаведене, враховуючи, що доводи сторони позивачів, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивачів не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду та не ґрунтуються на вимогах закону, а ствердження представника відповідача ОСОБА_15 та представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача ОСОБА_8 ОСОБА_17 є слушними, доведеними та обґрунтованими, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити у повному обсязі.
Враховуючи, що позивачу в задоволенні позовних вимог відмовлено у повному обсязі - судові витрати у виді судового збору сплачені позивачем при зверненні до суду відшкодуванню відповідачем не підлягають.
На підставі викладеного керуючись ст.ст. 9, 72, 77, 90 КАС України, на підставі ст. ст.12,42,83,122,123,183 ЗК України, ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» , ЗУ «Про місцевого самоврядування в Україні» суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 16 вересня 2018 року.
Суддя: ОСОБА_23