Ухвала суду № 76420454, 12.09.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.09.2018
Номер справи
826/14145/17
Номер документу
76420454
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/14145/17

УХВАЛА

12 вересня 2018 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Троян Н.М. та суддів Бужак Н.П., Костюк Л.О., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 березня 2018 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Дьюті Фрі Пі Джей Юкрейн" до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання дій протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 березня 2018 року адміністративний позов задоволено.

Не погодившись із зазначеним рішенням, 27.07.2018 відповідачем подано апеляційну скаргу.

Разом з тим з матеріалів справи вбачаться, що скарги Головне управління ДФС у м. Києві вже зверталося до суду з апеляційною скаргою на оскаржуване рішення.

Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2018 апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з тим, що апелянтом не додано до апеляційної скарги документ про сплату судового збору (а.с. 8-9 том 2).

Ухвалою колегії суддів Київського апеляційного адміністративного суду від 09.07.2018 року повернуто апеляційну скаргу апелянту у зв'язку з невиконанням вимог ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2018 про залишення апеляційної скарги без руху (а.с. 38-39 том 2).

Як зазначалось вище, 27.07.2018, тобто з пропуском встановленого ст. 295 КАС України Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області повторно подано апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі міститься клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 06 серпня 2018 року апеляційну скаргу залишено без руху з підстав, передбачених ст.ст. 295 та 296 Кодексу адміністративного судочинства. При цьому невідповідність приписам статті 295 КАС України полягала у тому, що апелянтом при поданні апеляційної скарги пропущено тридцятиденний строк оскарження рішення суду першої інстанції, та статті 296 КАС України - не додано документ про сплату судового збору. Вказаною ухвалою апелянту надано строк десять днів з моменту отримання копії ухвали про залишення без руху для усунення зазначених в ній недоліків.

Копія ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 06 серпня 2018 року про залишення апеляційної скарги без руху апелянтом отримана 22.08.2018, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення.

03 вересня 2018 року до канцелярії Київського апеляційного адміністративного суду апелянтом подано клопотання щодо усунення недоліків апеляційної скарги. У вказаному клопотанні апелянт повторно просить поновити строк на апеляційне оскарження та відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги до вирішення справи по суті або продовжити строк виконання ухвали на 10 днів. В обґрунтування вимог щодо поновлення строку відповідач повторно посилається на відсутність можливості сплатити судовий збір на час звернення до суду з апеляційною скаргою вперше. Клопотання в частині відстрочення сплати судового збору обґрунтовано блокуванням рахунків ГУ ДФС У країни, на підтвердження чого надає копію листа Державної казначейської служби України у м. Києві.

Перевіривши вказане клопотання апелянта, колегія суддів вважає, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Суд апеляційної інстанції, розглядаючи перше клопотання про поновлення строку, в ухвалі від 06 серпня 2018 року вже наголошував на тому, що ці підстави пропуску строку не є поважними, оскільки невиконання вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху не є поважною причиною пропуску строку апеляційного оскарження, адже не є такою, що не залежить від волі особи, яка її подає, і не надає такій особі права у будь-який необмежений після спливу строку апеляційного оскарження час реалізовувати право на оскарження судових рішень (постанова Верховного Суду від 14.02.2018 у справі № 823/440/16).

Аналогічна правова позиція при вирішенні питання поновлення строку апеляційного оскарження органу державної влади висловловлена також Верховним Судом у постанові від 15 травня 2018 року у справі № 804/2979/17.

Інших обставин, які б свідчили про існування поважних причин пропуску строку апеляційного оскарження скаржником наведено не було.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що обставини, вказані у клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження не свідчать про поважність підстав пропуску строку апеляційного оскарження. Доказів наявності непереборних обставин, які б перешкоджали апеляційному оскарженню судового рішення матерали справи не містять.

Крім іншого, положеннями частини першої ст. 133 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. У відповідності до частини другої ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Відповідно до частини другої ст. 8 вказаного Закону суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Згідно з частиною першою ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Перевіривши матеріали справи та доводи клопотання відповідача, колегія суддів приходить до висновку про відсутність умов, передбачених частиною першою ст. 8 Закон України "Про судовий збір", для відстрочення апелянту сплати судового збору.

Разом з тим, у клопотанні відсутні посилання на обставини, які перешкоджають скаржнику виконати вимоги ухвали суду у встановлений строк. Також до суду не надані належні письмові докази, які підтверджують відсутність у скаржника можливості сплатити судовий збір.

Таким чином, клопотання Головного управління ДФС у м. Києві є необґрунтованим та безпідставним.

Відтак, станом на день прийняття даної ухвали, апелянтом не виконано вимоги ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 06 серпня 2018 року, а саме - не надано суду підтвердження поважності підстав пропуску строку апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції та документу про сплату судового збору.

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 299 КАС України, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

Керуючись ст.ст. 295, 296, 299, 329 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА :

У задоволенні клопотання Головного управління ДФС у м. Києві про поновлення строку на апеляційне оскарження, відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги до вирішення справи по суті або продовження строку виконання ухвали на 10 днів - відмовити.

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 березня 2018 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Дьюті Фрі Пі Джей Юкрейн" до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання дій протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду у порядку та строки, визначені ст. ст. 328 - 331 КАС України.

Суддя-доповідач Троян Н.М.

Судді Бужак Н.П.

Костюк Л.О.