Ухвала суду № 76415389, 13.09.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2018
Номер справи
812/6350/13-а
Номер документу
76415389
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником

13 вересня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/6350/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 812/6350/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1975,48 грн,

ВСТАНОВИВ:

03 вересня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №812/6350/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1975,48 грн.

В обґрунтування заяви зазначено, що 18.10.2013 Луганським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 812/6350/13-а про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 у сумі 1975,48 грн. 05.05.2018 державним виконавцем Сватівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа № 812/6350/13-а. Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 06.04.2018 здійснено заміну стягувача з УПФУ в Сватівському районі на Білокуракинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області.

Станом на теперішній час виконавчий лист знаходиться на примусовому виконанні, заборгованість не погашена.

11.08.2013 набрав чинності Закон України від 04.07.2013 № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» (далі - Закон № 406-VII), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України. Білокуракинським ОУПФУ було передано заборгованість платників єдиного внеску до Головного управління ДФС у Луганській області. Таким чином, в спірних відносинах стягувачем повинно бути Головне управління ДФС у Луганській області.

Представник заявника в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, надав клопотання про розгляд заяви без участі представника управління (а.с. 124).

Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином (а.с. 122).

Представник Головного управління ДФС у Луганській області в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином (а.с. 123).

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.

Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.

Ухвалою від 22.01.2018 відновлено втрачене судове провадження в адміністративній справі № 812/6350/13-а в частині: документів по справі: копій адміністративної позовної заяви від 15 липня 2013 року № 3558/07-19 про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування до Пенсійного фонду України, корінця вимоги від 03 червня 2013 року № Ф 529 разом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення платнику єдиного внеску та поштовим конвертом, повідомлення-розрахунку від 03 червня 2013 року № 338, повідомлення-розрахунку від 03 червня 2013 року № 339; та процесуальних документів: ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 22 липня 2013 року про відкриття провадження в адміністративній справі, вступної та резолютивної частин постанови Луганського окружного адміністративного суду від 22 серпня 2013 року, постанови Луганського окружного адміністративного суду від 22 серпня 2013 року (а.с. 49-51).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 22.08.2013 адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1975,48 грн задоволено повністю (а.с. 25-28).

Згідно даних КП «ДСС» виконавчий лист видано стягувачу 15.10.2013.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 06.04.2018 замінено стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа у справі № 812/6350/13-а, виданого Луганським окружним адміністративним судом 18 жовтня 2013 року, про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області простроченої заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік та І квартал 2013 року у загальному розмірі 1975,48 грн, з управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області на Білокуракинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області (а.с.86-88).

Постановою державного виконавця Сватівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 05.05.2018 ВП № 56322348 відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 812/6350/13-а, виданого 18.10.2013 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Білокуракинського ОУПФУ заборгованості в сумі 1975,48 грн (а.с.110).

05.05.2018 Білокуракинським ОУПФУ було направлено заяву про відкриття виконавчого провадження до Сватівського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ в Луганській області (арк. спр. 76).

17.05.2018 управління отримало відповідь від державного виконавця про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання на підставі п. 3 ч. 1 статті 4 Закону України «Про виконавче провадження» (арк. спр. 77).

11 серпня 2013 набрав чинності Закон України від 04.07.2013 № 406-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» (далі - Закон № 406), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.

Пунктом 3 розділу ІІ Закону № 406 встановлено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.

Законом № 406 внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі за текстом - Закон № 2464).

Відповідно до положень частини другої статті 12 Закону № 2464 (з урахуванням змін, внесених Законом № 406) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 «Про утворення Державної фіскальної служби» утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.

З системного аналізу норм Закону № 406 та Закону № 2464, у взаємозв'язку з постановами Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 «Про утворення Державної фіскальної служби» та від 6 серпня 2014 року № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України», слідує, що станом на теперішній час функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування належать Державній фіскальній службі України та її територіальним органам, як правонаступникам реорганізованого шляхом перетворення Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів.

Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», який набрав чинності 01 січня 2017 року, внесені зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, зазначеним Законом внесені зміни до статті 19-1, доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Отже, з 01 січня 2017 року відповідно до внесених Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним стягувачем повинне бути Головне управління ДФС у Луганській області.

Згідно з інформацією, зазначеноюї в акті про передачу даних з карток особових рахунків платників єдиного внеску до органів МДЗУ, заборгованість фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в сумі 1975,48 грн передано до органів Міністерства доходів і зборів України (а.с. 111-112).

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 3 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон № 1404) відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Частиною п'ятою статті 15 Закону № 1404 визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.

За приписами статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження - стягувача, з Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на Головне управління ДФС у Луганській області.

Керуючись статтями 248,256,379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 812/6350/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1975,48 грн задовольнити.

Замінити стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа у справі № 812/6350/13-а, виданого Луганським окружним адміністративним судом 18 жовтня 2013 року, про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 простроченої заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік та І квартал 2013 року у загальному розмірі 1975,48 грн з Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на Головне управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72).

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяС.М. Чиркін