
Номер справи 623/2590/18
Номер провадження 3/623/489/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2018 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Гуренко М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від поліцейського СРПП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався, фактично мешкаючого за адресою: Харківська обл., м. Ізюм, вул. Лермонтова, буд. 11,
за ч.1 ст.130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
05 серпня 2018 року о 18 год. 00 хв. на автошляху Київ-Харків-Довжанський 624 км, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом VOLKSWAGEN TRANSPORTER державний номер НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: нестійка хода, невиразна мова, запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей та шкіри, тремтіння рук. Від проходження медичного огляду на визначення ступеня алкогольного сп’яніння ОСОБА_1 відмовився в присутності свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
Судом були вжиті всі заходи, направлені на повідомлення ОСОБА_1 про час і місце розгляду справи. Так, двічі була направлена судова повістка про час та місце розгляду справи. У перший раз ОСОБА_1 надав суду заяву, в якій просив суд перенести судове засідання на іншу дату, а вдруге у судове засідання також не з’явився, заяв та клопотань до суду не надавав.
У рішенні ЄСПЛ по справі "Пономарьов проти України" від 03 квітня 2008 року судом було визначено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (див., mutatis mutandis, рішення у справі "ОСОБА_2 проти України" (974_256) (Aleksandr Shevchenko v. Ukraine), заява №8371/02, п.27, рішення від 26 квітня 2007 року, та «Трух проти України» (Trukh v. Ukraine) (ухвала), заява №50966/99, від 14 жовтня 2003 року). (п.41 Рішення).
Зважаючи на стислі строки розгляду справи, те, що судом здійснені заходи з повідомлення правопорушника про дату, час та місце розгляду справи були належними, а правопорушник мав бути заінтересований для вжиття заходів для явки до суду, присутність особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП не є обов`язковою, то суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю правопорушника за наявними у справі документами.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія БД № 018821 від 05.08.2018 року, у якому зазначено, що від та проходження медичного огляду на визначення ступеня алкогольного сп’яніння ОСОБА_1 відмовився в присутності свідків (а.с.2); довідкою «АРМОР», з якої вбачається, що ОСОБА_1 протягом року не притягувався до кримінальної відповідальності (а.с.4), поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с.5,6); довідкою поліцейського СРПП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_5, в якій повідомляється, що посвідчення водія ОСОБА_1 серії ХАА №363068 вилучено та знаходиться на зберіганні в Ізюмському ВП ГУНП в Харківській області (а.с.9); диском, з якого вбачається, що у ОСОБА_1 наявні ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: нечітка мова, почервоніння очей та шкіри обличчя, а також під час запису ОСОБА_1 сам зазначив, що вживав алкогольні напої (а.с.8).
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Пункт 2.5 ПДР України передбачає обов'язок водія на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. А стан сп'яніння у водія транспортного засобу може бути встановлений лише в порядку, передбаченому Інструкцією від 09.11.2015 року №1452/735 Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином судом встановлений склад адміністративного правопорушення, передбаченого саме за відмову ОСОБА_1від проходження встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наявні в матеріалах справи докази, а саме протокол про адміністративне правопорушення серія БД № 018821 від 05.08.2018 року та пояснення свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4В, у яких зазначено, що від проходження медичного огляду на визначення ступеня алкогольного сп’яніння ОСОБА_1відмовився, відповідальність за що передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
Враховуючи докази, що містяться у справі, суд вбачає у діях ОСОБА_1склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
З огляду на зазначене, ОСОБА_1підлягає притягненню до адміністративної відповідальності саме за відмову від проходження встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст.34 КУпАП судом пом'якшуючих обставин адміністративної відповідальності не встановлено.
Відповідно до ст.35 КУпАП обтяжуючих обставин судом не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУпАП України враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Дослідивши матеріали справи, взявши до уваги, що правопорушник ніде не працює, в судове засідання не з’явився, суд приходить до висновку, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь державного бюджету зпозбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ч.1 ст.130, ст. 33, 34, 35, 283, п.1 ст. 284 КпАП України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь державного бюджету в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) гривень (призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції», рахунок отримувача: 31119149020001, отримувач коштів: ГУК Харківська обл./Харківобл/21081300, код отримувача ЄДРПОУ 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 21081300) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 352 грн. 40 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області протягом 10 днів з моменту її проголошення.
Суддя: М.О. Гуренко