
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2018 року справа №805/4557/17-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючого судді: Гайдара А.В., суддів: Гаврищук Т.Г., Сухарька М.Г., секретаря судового засідання - Святодух О.Б, за участю представника відповідача - Сенникова А.А., розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Арофірма «Агропромсервіс» на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року (складене в повному обсязі протягом десяти днів в м. Слов'янську Донецької області) у справі № 805/4557/17-а (суддя в І інстанції Черников А.О.) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Агропромсервіс» до Головного управління державної фіскальної служби у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень № 0018651303 від 30.08.2017 року, № 0018591303 від 30.08.2017 року, № 0018561303 від 30.08.2017 року, № 0018541303 від 30.08.2017 року, № 0018661303 від 30.08.2017 року,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Агропромсервіс", місцезнаходження: Донецька область, Мар'їнський район, с. Желанне Друге, вул. Шахтарська, буд. 53 до Головного управління ДФС у Донецькій області, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд. 114 про скасування податкових повідомлень - рішень № 0018651303 від 30.08.2017 року, № 0018591303 від 30.08.2017 року, № 0018561303 від 30.08.2017 року, № 0018541303 від 30.08.2017 року, № 0018661303 від 30.08.2017 року - задоволено частково. Скасовано в частині податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Донецькій області № 0018651303 від 30.08.2017 року за платежем штрафні санкції з військового збору в сумі 22208,92 грн. Скасовано в частині податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Донецькій області № 0018591303 від 30.08.2017 року за платежем штрафні санкції з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата в сумі 279800, 89 грн. Скасовано в частині податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Донецькій області № 0018561303 від 30.08.2017 року за платежем штрафні санкції з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата в сумі 98983, 76 грн. Скасовано в частині податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Донецькій області № 0018541303 від 30.08.2017 року за платежем штрафні санкції з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата, пені в сумі 3952,76 грн. Скасовано податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Донецькій області № 0018661303 від 30.08.2017 року за платежем пеня з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата в сумі 125 грн. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено. (т.3 арк.справи 55-60)
Не погодившись з таким рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Агропромсервіс" (далі - позивач) подав апеляційну скаргу, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просив рішення місцевого суду скасувати в частині відмови в задоволенні позовних вимог та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. (арк.справи 94-102)
В судовому засіданні представник відповідача заперечував проти доводів апеляційної скарги та просив відмовити в її задоволенні.
Відповідно до вимог частини 1 статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Агропромсервіс", зареєстроване в якості юридичної особи за кодом ЄДРПОУ 31386832, місцезнаходження: 85621, Донецька обл., Мар'їнський район, с. Желане друге, вул. Шахтарська, б. 35, що підтверджується наявним в матеріалах справи відомостями з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Відповідачем - Головним управлінням ДФС у Донецькій області було проведено документальну планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Агропромсервіс" з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01 липня 2014 року по 30 червня 2017 року, на підставі якої складено акт № 485/05-99-1303/31386832 від 17 серпня 2017 року.
Перевіркою встановлено порушення податкового законодавства, а саме:
1.) пп. 14.1.180, п. 14.1 ст. 14, абз. 2 п. 57.1 ст. 57, пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, абз. "а" п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України:
- в частині несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати у сумі 14277, 82 грн., в т.ч. по періодам за квітень 2014 року у розмірі 6 676, 79 грн. та за березень 2014 року у розмірі 7 601, 03 грн.;
- в частині несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) Галицинівській сільській раді Мар'їнського району Донецької області у загальній сумі 63 389, 24 грн., в т.ч. по періодам за лютий 2015 року в розмірі 609, 56 грн., за квітень 2015 року в розмірі 140,12 грн., за травень 2015 року в розмірі 305, 75 грн., за червень 2015 року в розмірі 1438, 92 грн., за серпень 2015 року в розмірі 2 431, 73 грн., за листопад 2015 року в розмірі 10 961, 53 грн., за грудень 2015 року в розмірі 47 501, 63 грн.;
- в частині несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) по Зорянській сільській раді Мар'їнського району Донецькій області (код платежу 11010406) у загальній сумі 99529,80 грн., в т.ч. по періодам за січень 2015 року у розмірі 1506,81 грн., за лютий 2015 року в розмірі 1670,36 грн., за березень 2015 року в розмірі 476,05 грн., за квітень 2015 року в розмірі 1488,96 грн., за травень 2015 року в розмірі 187,01 грн., за червень 2015 року в розмірі 3619,39 грн., за липень 2015 року в розмірі 3229,06 грн., за січень 2016 року у розмірі 2813,49 грн., за лютий 2016 року у розмірі 5347,63 грн., за березень 2016 року у розмірі 7331,92 грн., за жовтень 2016 року в розмірі 52285,27 грн., за січень 2017 року в розмірі 2783,31 грн., за лютий 2017 року в розмірі 6503,13 грн., за березень 2017 року в розмірі 10287,41 грн.;
- в частині не сплати (неперерахування) за перевіряє мий період податку на доходи фізичних осіб за оренду земельних ділянок (паїв) у сумі 440 873,27 грн., в т.ч. по Зорянській сільській раді Мар'їнського району Донецькій області (код платежу 11010410) в загальній сумі 389443,23 грн., по Галицинівській сільськй раді Мар'їнського району Донецькій області (код платежу 11010406) в загальній сумі 42665,07 грн. та по Старомихайлівській сільській раді Мар'їнського району Донецькій області (код платежу 11010405) в загальній сумі 8764,97 грн.
2.) пп.14.1.180 п.14.1 ст.14, абз.2 п.57.1 ст.57, пп. 168.1.5 п.168.1 ст.168, абз. "а" п. 176.2 ст.176, п.п. 1.4, п.п. 1.6 п.161 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) військового збору на загальну суму 6221,21 грн., в тому числі по періодам: серпень 2014 року в розмірі 1066,32 грн., вересень2014 року в розмірі 1201,88 грн., жовтень 2014 року в розмірі 1115,77 грн., листопад 2014року в розмірі 921,11 грн., грудень 2014 року в розмірі 929,95 грн., січень 2015 року в розмірі 629,35 грн., лютий 2015 року в розмірі 817,17 грн., квітень 2015 року в розмірі 833,68 грн., червень 2015 року в розмірі 2156,65 грн., грудень 2015 року в розмірі 1784,36 грн., жовтень 2016 року в розмірі 6606,46 грн., жовтень 2016 року в розмірі 670,83 грн.
3.) п.п. 8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" перевіркою встановлена несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за травень 2017 року у розмірі 21374,11 грн.
На підставі зазначено акта перевірки прийняті податкові повідомлення-рішення № 0018651303 від 30.08.2017 року, № 0018591303 від 30.08.2017 року, № 0018561303 від 30.08.2017 року, № 0018541303 від 30.08.2017 року, № 0018661303 від 30.08.2017 року, від 30 серпня 2017 року № 0018631303.
Позивач оскаржував зазначені рішення в адміністративному порядку до Державної фіскальної служби України.
Рішенням про результати розгляду скарги від 17 жовтня 2017 року, рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 30 серпня 2017 року № 0018631303 ГУ ДФС у Донецькій області скасоване. Для розгляду скарги на інші рішення строк продовжено.
Рішенням про результати розгляду скарги ДФС України від 14 листопада 2017 року № 26136/6/99-99-11-02-01-15 податкові повідомлення - рішення № 0018651303, № 0018591303, № 0018561303, № 0018541303, № 0018661303 від 30 серпня 2017 року залишені в силі, а скаргу ТОВ "Агрофірма "Агропромсервіс" залишено без задоволення.
Колегія суддів зазначає, що позивачем в обґрунтування доводів апеляційної скарги покладено неможливість здійснення відповідачем у 2017 році позапланової документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Агропромсервіс" внаслідок дії мораторію.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до пп. 20.1.4. п. 20.1 ст. 20 та пп. 75.1 ст. 75 Податкового Кодексу України - органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків, зокрема, документальні позапланові виїзні перевірки, в порядку, встановленому цим Кодексом.
Порядок проведення документальних планових перевірок регламентовано ст. 77 Податкового кодексу України.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Отже, з аналізу наведених правових норм вбачається, що право на проведення документальної планової виїзної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли останньому до початку проведення зазначеної перевірки, а саме не пізніше ніж за 10 календарних днів, було надіслано рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи вручено під розписку копію наказу про проведення зазначеної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Колегією суддів встановлено, що 13 липня 2017 року контролюючим органом на підставі п.п.20.1.4, п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.77.1, п.77.4 ст. 77 Податкового кодексу України, та згідно з планом-графіком проведення перевірок на ІІІ квартал 2017 року прийнято наказ №723 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Агропромсервіс"», копію якого та письмове повідомлення від 13 липня 2017 року № 144 про початок проведення перевірки з 31.07.2017 надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення, яке отримано підприємством 20.07.2017 року.
Дані обставини не є спірним між сторонами та не спростовані позивачем.
За змістом п. 77.6 ст. 77 Податкового кодексу України допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється згідно із ст. 81 цього Кодексу, якою зокрема, передбачено, що у разі не пред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків документів (копії наказу, направлення на проведення перевірки, службового посвідчення) або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної перевірки.
Виходячи з аналізу вказаних норм вбачається, що у випадку недотримання порядку проведення документальної планової виїзної перевірки у платника податків виникає право на недопущення посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки, яким, як вбачається з матеріалів справи, позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Агропромсервіс" - не скористався, надав необхідні первинні документи для проведення вказаної перевірки та яку було проведено в присутності посадових осіб підприємства.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що відповідач при проведенні перевірки діяв у межах та у спосіб, що передбачений законодавством України.
Вказаний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, висловленій у постанові від 24 грудня 2010 у справі № 21-25а10, згідно якої платник податку, який вважає порушеним порядок та підстави призначення податкової перевірки щодо нього, має захищати свої права шляхом не допуску посадових осіб контролюючого органу до такої перевірки. Якщо ж допуск до податкової перевірки відбувся, в подальшому предметом розгляду в суді має бути лише суть виявлених порушень податкового та іншого законодавства, дотримання якого контролюється контролюючими органами.
Колегія суддів вважає неприйнятними доводи апеляційної скарги щодо посилання позивача на поширення на підприємство дії мораторію на проведення перевірок у 2017 році, який введено в дію відповідно до п. 3 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з огляду на наступне.
Статтею 3 Закону України від 02.09.2014 № 1669-VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (далі - Закон № 1669-VII), що визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення, передбачено, що органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону № 1669-VII період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Статтею 11 Закону № 1669-VII визначено, що:
- цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону (частина перша);
- дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення (частина друга);
- закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону (частина третя).
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України від 05.04.2007 № 877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон № 877-V).
Відповідно до статті 1 Закону № 877-V (тут і надалі положення Закону наведені у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) у цьому Законі нижчезазначені терміни вживаються в такому значенні:
державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища;
заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом;
спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.
Статтею 2 Закону № 877-V визначено сферу дії цього Закону, а саме:
- дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (частина перша);
- дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів валютного контролю, митного контролю на кордоні, державного експортного контролю, контролю за дотриманням бюджетного законодавства, банківського нагляду, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, державного нагляду (контролю) в галузі телебачення і радіомовлення (частина друга);
- заходи контролю здійснюються органами Державної фіскальної служби (крім митного контролю на кордоні), державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки (крім здійснення державного нагляду за провадженням діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких не підлягає ліцензуванню), державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), державного нагляду у сфері господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім діяльності з переказу коштів, фінансових послуг з ринку цінних паперів, похідних цінних паперів (деривативів) та ринку банківських послуг), державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, зокрема державного нагляду (контролю) в галузі цивільної авіації - з урахуванням особливостей, встановлених Повітряним кодексом України, нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання (Авіаційними правилами України), та міжнародними договорами у сфері цивільної авіації (частина четверта);
- зазначені у частині четвертій цієї статті органи, що здійснюють державний нагляд (контроль) у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, зобов'язані забезпечити дотримання вимог статті 1, статті 3, частин першої, четвертої, шостої - восьмої, абзацу другого частини десятої, частин тринадцятої та чотирнадцятої статті 4, частин першої - четвертої статті 5, частини третьої статті 6, частин першої - четвертої та шостої статті 7, статей 9, 10, 19, 20, 21, частини третьої статті 22 цього Закону (частина п'ята).
Слід зазначити, що статтю 2 Закону № 877-V частинами четвертою та п'ятою доповнено згідно із Законом України від 03.11.2016 № 1726-VІІІ "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон № 1726-VІІІ), який набрав чинності з 01.01.2017.
Пунктами 5, 6, 7 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1726-VІІІ установлено, що на період проведення антитерористичної операції забороняється проведення перевірок органами Державної фіскальної служби України суб'єктів господарювання, що провадять діяльність в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.
Установити, що заборона на проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання (в тому числі проведення перевірок органами Державної фіскальної служби України) поширюється також на суб'єктів господарювання, які здійснили державну реєстрацію зміни місцезнаходження з території проведення антитерористичної операції на територію, підконтрольну Україні, і які втратили первинну документацію щодо здійснення ними господарської діяльності на території та в період проведення антитерористичної операції.
Заходи державного нагляду (контролю) щодо діяльності суб'єктів господарювання, зазначених у пунктах 5 та 6 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону, можуть здійснюватися у разі їх ліквідації (реорганізації) або за письмовою заявою таких суб'єктів господарювання.
Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються та актуалізуються Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції".
Системним аналізом вищевикладеного встановлено, що, починаючи з 01.01.2017 Законом № 1726-VІІІ поширено дію Закону № 877-V на заходи контролю, що здійснюються органами. Відповідно, починаючи з 01.01.2017 на такі заходи контролю поширено й Закон № 1669-VII. Разом з тим, закони № 1669-VII та № 877-V слід застосовувати, з урахуванням особливостей, зазначених у пунктах 5 та 6 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що на період проведення антитерористичної операції законами № 1669-VII та № 1726-VІІІ введено мораторій на проведення органами Державної фіскальної служби України планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що провадять діяльність в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або, які здійснили державну реєстрацію зміни місцезнаходження з території проведення антитерористичної операції на територію, підконтрольну Україні, і які втратили первинну документацію щодо здійснення ними господарської діяльності на території та в період проведення антитерористичної операції.
Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція" та від 02 грудня 2015 року № 1275-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України" територію Донецької області, у тому числі й с.Желанне Друге, віднесено до території проведення антитерористичної операції.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення" с.Желанне Друге, де позивач здійснює свою господарську діяльність, не включено до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Отже, колегією суддів встановлено, що позивач не є тим суб'єктом господарювання, щодо якого протягом 2017 року Законами № 1669-VII та № 1726-VІІІ поширювалася заборона органам ДФС проводити планові та позапланові перевірки.
Слід також зазначити, що статтею 2 Закону України від 03.11.2016 № 1728-VIII "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон № 1728-VIII) встановлено до 31 грудня 2017року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Разом з тим, статтею 6 Закону № 1728-VIII визначено, що дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю), зокрема центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, та його територіальними органами.
Тобто, дія Закону № 1728-VIII не поширюється на здійснення заходів державного нагляду (контролю) органами ДФС.
Відповідно, з огляду на вищевикладене, колегія суддів зазначає, що є неприйнятними доводи апеляційної скарги про неможливість здійснення відповідачем у 2017 році позапланової документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Агропромсервіс" внаслідок дії мораторію.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про часткове задоволення позовних вимог.
Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на наведене, судова колегія дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. У зв'язку з викладеним доводи апеляційної скарги не приймаються до уваги, тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Керуючись статтями 23, 33, 292, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Арофірма «Агропромсервіс» на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року у справі № 805/4557/17-а - залишити без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року у справі № 805/4557/17-а - залишити без змін.
Повне судове рішення складено протягом п'яти днів.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому статтею 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя А.В. Гайдар
Судді Т.Г. Гаврищук
М.Г.Сухарьок