Рішення № 76391009, 18.06.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2018
Номер справи
806/485/18
Номер документу
76391009
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2018 року м. Житомир справа № 806/485/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд

у складі: судді Романченка Є.Ю.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо непроведення перерахунку та виплати йому пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року;

- зобов'язати відповідача провести йому перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" № 988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 1 січня 2016 року, виходячи з розміру 67% грошового забезпечення (за 24 роки вислуги) та з урахуванням видів грошового забезпечення, в тому числі: посадовий оклад 1900 грн, оклад за військове звання 1000 грн, процентна надбавка за вислугу років - 40 % в сумі 1160 грн, нічні - 103,33 грн, надбавка за особливі умови служби 50 % в сумі 2030 грн, премія - 40 % в сумі 2477 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач указував, що він перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років як пенсіонер органів внутрішніх справ. Вважає, що законодавством йому гарантовано право на перерахунок пенсії, у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 встановлено грошове забезпечення поліцейських, що надає йому право на перерахунок пенсії, без жодних обмежень. Відсутність надходження коштів з Державного бюджету України на забезпечення проведення перерахунку пенсій на підставі вказаної постанови Кабінету міністрів України не може бути законною підставою для відмови в перерахунку його пенсії, як колишньому працівнику міліції.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні). Ухвалу направлено учасникам справи.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області подано до суду відзив на адміністративний позов. У відзиві відповідач просив позовні вимоги за період з 01.01.2016 по 31.05.2017 залишити без розгляду та відмовити позивачу в задоволенні вимог з 01.06.2017 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, у зв'язку з їх безпідставністю і необґрунтованістю.

На переконання відповідача, питання визнання протиправною бездіяльності, покладання обов'язку здійснити перерахунку пенсії можливо розглядати лише виключно після надходження до ГУ ПФУ довідки ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 10.05.2017 № 85/228 та нездійснення відповідного перерахунку, тобто з 1 червня 2017 року, а не з 01.01.2016 як зазначає позивач.

Одночасно відповідач стверджував, що даний спір є передчасним, оскільки вирішенню підлягає спір позивача із Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області щодо формування грошового забезпечення для перерахунку пенсії, який є первинним.

Позивачем направлено пояснення на відзив.

Суд, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними ст.ст. 262-263 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву та відзив, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з таких підстав.

Установлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію, призначену відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

10 січня 2018 року, за результатами розгляду заяви позивача про перерахунок пенсії, Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом № 4392/М-ІІ повідомило ОСОБА_1 про те, що виплата пенсій забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Крім того, зазначеним листом проінформовано позивача про те, що питання щодо проведення перерахунку пенсії буде розглянуто після прийняття відповідних законодавчих актів.

Одночасно надіслано копію довідки про додаткові види грошового забезпечення від 12.03.2008 № 2263 та копію довідки про розмір грошового забезпечення від 10.05.2017 № 85/228.

Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не проведення перерахунку його пенсії з 01 січня 2016 року, звернувся до суду з даним позовом.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ч. 3 ст. 46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

У преамбулі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (зі змінами та доповненнями) закріплено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Частиною четвертою статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, далі - Закон №2262-XII) визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно зі пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Порядок № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону №2262-XII, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Одночасно суд ураховує, що статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII доповнено частиною 3, наведеного вище змісту, Законом України від 23.12.2015 №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей".

За змістом абзацу другого пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (зі змінами, внесеними Законом України від 23.12.2015 №900-VIII), за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" визначено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Грошове забезпечення поліцейських установлено Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яка набрала законної сили 02.12.2015.

При цьому необхідно відмітити, що грошове забезпечення поліцейських, відповідно до Постанови КМУ від 11.11.15 № 988, за своїми складовими є ідентичним складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим.

За наведених обставин, суд вважає, що збільшення грошового забезпечення поліцейських є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції.

Відповідно до приписів п.п. 2-3 Порядку № 45 та п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, в разі зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, Головні управління Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати підстави для проведення перерахунку пенсій та розмір пенсії, а здійснюють нарахування пенсії на підставі наданих їм іншими уповноваженими органами довідок про розмір грошового забезпечення кожної особи. При цьому розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках.

У відповідності до пункту 9 Порядку № 54, Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, наказу МВС від 06.04.2016 № 260, Головою Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області сформовано та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області довідку № 85/228 від 10 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, за нормами, чинними на 01 січня 2016 року за посадою помічник оперативного чергового ЧЧ штабу Попільнянського РВ, помічник чергового, із такими складовими: посадовий оклад 1900 грн, оклад за військове звання 1000 грн, надбавка за стаж служби (40 %) 1160 грн, премія (8,88 %) 360,53 грн, усього 4420,53 грн.

Факт отримання указаної довідки відповідачем є безспірним.

Одночасно суд звертає увагу на те, що жодних доказів видання Головою Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за нормами, чинними на 01 січня 2016 року за посадою помічник оперативного чергового ЧЧ штабу Попільнянського РВ, помічник чергового, із складовими: посадовий оклад 1900 грн, оклад за військове звання 1000 грн, процентна надбавка за вислугу років - 40 % в сумі 1160 грн, нічні - 103,33 грн, надбавка за особливі умови служби 50 % в сумі 2030 грн, премія - 40 % в сумі 2477 грн, матеріали справи не містять.

У листі відповідача від 10.01.2018 № 4392/М-ІІ жодних зауважень до правильності складення довідки № 85/228 від 10 травня 2017 року немає. Також відповідачем у згаданому листі право позивача щодо перерахунку та виплати пенсії в порядку ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі наданої довідки № 85/228 від 10 травня 2017 року про грошове забезпечення для перерахунку пенсій не заперечувалося.

Отже, у відповідача були наявні всі необхідні обставини, передбачені нормами Закону №2262-ХІІ та Порядку №45, для здійснення перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ. Утім, перерахунок пенсії позивачу проведений не був.

Доказів, які б спростовували наведене матеріали справи не містять.

Суд вважає, що посилання відповідача в листі від 10.01.2018 на те, що питання щодо проведення перерахунку пенсії буде розглянуто після прийняття відповідних законодавчих актів є безпідставними, оскільки порядок проведення перерахунку пенсій, встановлений Законом №2262-ХІІ та Порядком №45.

Щодо вказівки на те, що виплата пенсії забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, то суд ураховує, що, згідно зі ч.ч. 1, 2 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

У контексті наведеного суд відмічає, що Європейський суд з прав людини у справах «Кечко проти України», «Ромашов проти України», «Шевченко проти України» вказав, що реалізація особою права, яке пов'язане з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.

У постанові Верховного Суду України від 13 жовтня 2009 року у справі № 21-348во09 також зазначено про те, що відсутність бюджетного асигнування не є підставою для звільнення від виконання грошового зобов'язання, взятого на себе державою в особі органу виконавчої влади, в даному випадку в особі відповідача.

Окрім цього, суд ураховує, що Конституційний Суд України розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист певних категорій громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечують суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управлінні державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань, тощо (Рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99, від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016).

Так, у рішенні від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 Конституційний Суд України зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей (служба в правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей), що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або відставку.

Поряд з цим суд зважає на правову позицію Європейського Суду з прав людини у справі Yvonne van Duyn v. Home Office (Case 41/74 van Duyn v. Home Office) щодо принципу юридичної визначеності, який означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов'язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов'язання містяться у законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії. Така дія зазначеного принципу пов'язана з іншим принципом - відповідальності держави, який полягає у тому, що держава не може посилатися на власне порушення зобов'язань (недофінансування) для уникнення відповідальності. При цьому, якщо держава чи орган публічної влади схвалили певну концепцію чи прийняли закон, то така держава чи орган вважатимуться такими, що діють протиправно, якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки, зокрема, щодо фізичних осіб без завчасного повідомлення про зміни в такій політиці чи поведінці, оскільки схвалення такої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у осіб стосовно додержання державою чи органом публічної влади такої політики чи поведінки.

Беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що Головне управління Пенсійного фонду в Житомирській області не проведенням позивачу перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки № 85/228 від 10 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії порушив гарантоване державою право позивача на пенсійне забезпечення.

Стосовно періоду перерахунку пенсії суд ураховує правову позицію Верховного Суду України, висловлену в постанові від 01.07.2014 у справі №21-244а14, відповідно до якої правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначається за спеціальними законами, виникають не в момент звернення за призначенням пенсії, а в момент виникнення права на її призначення.

Частиною 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ визначено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Право на перерахунок пенсії у позивача виникло у зв'язку з набуттям чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", яким внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, тобто з 01 січня 2016 року.

Втім, з 01 січня 2016 року перерахунок пенсії позивача з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії, здійснено не було, а тому, в силу вимог частини третьої статті 51 Закону № 2262-ХІІ, обмеження здійснення такого перерахунку та виплата належної позивачу пенсії не може бути обмежена будь-яким строком.

За наведених обставин, суд вважає, що міркування відповідача про те, що перерахунок пенсії позивачу міг бути здійснений лише з 01 червня 2017 року та, відповідно, твердження про необхідність залишення частини позовних вимог за період з 01.01.2016 по 31.05.2017 без розгляду є хибними та не приймаються судом до уваги.

Беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що порушене право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 має бути відновленим.

Аргументи відповідача, наведені у відзиві, зазначених висновків суду не спростовують.

Підсумовуючи викладене та враховуючи фактичні обставини справи, суд визнає протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо непроведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", та зобов'язує відповідача провести перерахунок та виплату йому пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 85/228 від 10 травня 2017 року.

Водночас суд відмовляє позивачу в задоволенні позовної вимоги про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії виходячи з розміру 67% грошового забезпечення (за 24 роки вислуги) та з урахуванням видів грошового забезпечення, в тому числі: посадовий оклад 1900 грн, оклад за військове звання 1000 грн, процентна надбавка за вислугу років - 40 % в сумі 1160 грн, нічні - 103,33 грн, надбавка за особливі умови служби 50 % в сумі 2030 грн, премія - 40 % в сумі 2477 грн, оскільки перерахунок пенсії в силу Порядку № 45, здійснюється виключно на підставі довідки, що видана державним органом, з якого особа була звільнена зі служби, в даному випадку на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

До Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, яке включає: посадовий оклад 1900 грн, оклад за військове звання 1000 грн, процентна надбавка за вислугу років - 40 % в сумі 1160 грн, нічні - 103,33 грн, надбавка за особливі умови служби 50 % в сумі 2030 грн, премія - 40 % в сумі 2477 грн, не надавалася. Питання щодо невключення до відповідної довідки певних видів грошового забезпечення (премій, надбавок, доплат, підвищень) та премій, передбачених постановами КМУ № 393 від 17.07.1992 та № 1294 від 07.11.2007, у розмірах, встановлених йому на день призначення пенсії не є предметом даного спору.

При цьому суд указує, що відсутність станом на час розгляду та вирішення даної справи спору між позивачем і Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області щодо включення додаткових видів грошового забезпечення та премій, у розмірах, встановлених йому на день призначення пенсії, та не прийняття Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області участі в даній справі не впливає на відновлення порушеного права позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Також ці обставини не перешкоджають вирішенню спору між ОСОБА_1 і Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності щодо непроведення перерахунку та виплати його пенсії у зв'язку з надходженням довідки № 85/228 від 10.05.2017 та зобов'язання провести з 01.01.16 перерахунок та виплату пенсії у відповідності до вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі довідки від 10.05.2017 № 85/228 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Також, при вирішенні даної справи, суд дійшов висновку, що остання відповідає ознакам типової справи, а тому, правова позиція суду, відповідно до статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України, повністю узгоджується з правовими висновками Верховного Суду, викладеними у рішенні від 15.02.2018, прийнятого за результатами розгляду зразкової справи № Пз/9901/8/18 (№ 820/6514/17), яке набрало законної сили 17.03.2018.

Беручи до уваги все наведене, суд дійшов переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 необхідно задовольнити частково.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення, слід указати таке.

Частиною першою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.

Поряд з цим слід указати, що позивачем не наведено причин та не надано доказів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду.

Приймаючи до уваги обставини даної справи, суд не вважає за необхідне зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення, а тому відмовляє у встановленні судового контролю за виконанням рішення у даній справі.

В силу приписів ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, сплачений позивачем судовий збір у сумі 704,80 грн необхідно відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 255, 263, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. О.Ольжича, 7, ідентифікаційний код 13559341) щодо не проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року, на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 85/228 від 10 травня 2017 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. О.Ольжича, 7, ідентифікаційний код 13559341) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) пенсії з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 85/228 від 10 травня 2017 року.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. О.Ольжича, 7, ідентифікаційний код 13559341) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) 704,80 грн сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Ю. Романченко