ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
03 липня 2018 року
Справа № 808/2001/18
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого – судді Стрельнікової Н.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (письмового провадження) адміністративну справу
за позовом Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Державного підприємства “Підприємство державної кримінально-виконавчої служби (№20)"
про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Запорізькій області (далі – позивач) звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Державного підприємства “Підприємство державної кримінально-виконавчої служби (№20)” (далі – відповідач ), в якому просить суд стягнути кошти в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 162 116, 67 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує Податковим кодексом України та зазначає, що згідно облікової картки платника у відповідача наявна заборгованість, яка виникла в результаті несплати самостійно узгоджених сум податкових зобов’язань та донарахованих позивачем у податкових повідомленнях-рішеннях. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить стягнути з відповідача податковий борг.
Ухвалою судді від 04.06.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам повідомлено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у судовому засіданні 03.07.2018.
Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано.
За приписами ч.1 ст. 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно із пунктом 10 ч. 1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
На підставі приписів ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з’ясував наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України.
Відповідно до даних інтегрованих (облікових) карток платника податків, станом на день розгляду справи, за відповідачем рахується податкова заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 162 116, 67 грн., яка виникла внаслідок несплати податкових зобов’язань визначених самостійно у наданих до податкового органу податкових деклараціях:
-№9197512154 від 20.10.2016, якою визначено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 5702 грн. З урахуванням часткової сплати, несплаченою залишається сума 4660,86 грн.;
-№9222845603 від 20.11.2016, якою визначено проте не сплачено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 13245 грн. ;
-№9092331605 від 19.05.2017, якою визначено проте не сплачено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 11541 грн. ;
-№9116578369 від 19.06.2017, якою визначено проте не сплачено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 4044 грн. ;
-№9141328761 від 20.07.2017, якою визначено проте не сплачено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 10976 грн. ;
-№9166100741 від 18.08.2017, якою визначено проте не сплачено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 8918 грн. ;
-№9191883092 від 20.09.2017, якою визначено проте не сплачено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 8315 грн. ;
-№9218546704 від 20.10.2017, якою визначено проте не сплачено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 504 грн. ;
-№9272618508 від 20.12.2017, якою визначено проте не сплачено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 15149 грн. ;
-№9298936061 від 20.02.2018, якою визначено проте не сплачено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 11333 грн. ;
-№9026422480 від 20.02.2018, якою визначено проте не сплачено суму з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 9289 грн. ;
Крім того, фахівцями контролюючого органу проведено камеральну перевірку відповідача за результатами якої складено Акт від 18.11.2016 №163/12/08680069, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення №0002341200 від 22.11.2016 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 199,07 грн. Рішення було вручено відповідачу 24.11.2016.
Наразі податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено, однак грошове зобов’язання залишається не сплаченим.
Також, фахівцями контролюючого органу проведено камеральну перевірку відповідача за результатами якої складено Акт від 17.08.2017 №9/08-01-12-06/08680069, на підставі якого винесено податкові повідомлення-рішення:
-№0006031206 від 07.09.2017, згідно якого сума штрафних санкцій складає 80,64 грн.;
-№0006021206 від 07.09.2017, згідно якого сума штрафним санкцій складає 6993,36 грн.
Вказані рішення було вручено відповідачу 13.09.2017.
Податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржені, однак грошові зобов’язання залишаються не сплаченими.
Загальна сума пені нарахованої відповідачу відповідно до пп.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України складає 56868,74 грн.
Отже загальна сума заборгованості відповідача з податку на додану вартість складає 162 116,67 грн.
Пунктом 46.1 ст. 46 ПК України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 Кодексу).
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п.57.3 ст.57 ПК України).
Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У зазначені строки грошове зобов’язання відповідачем не сплачено (зазначена обставина відповідачем не спростована), а тому у відповідності до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України вважається сумою податкового боргу.
У зв'язку з несплатою платником податків узгоджених сум податкових зобов'язань, позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме, згідно п.59.1 ст.59 ПК України, де визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.3 ст. 59 ПК України встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Так, відповідачу була направлена податкова вимога № 2/276 від 13.12.2001, та вручена, про що свідчить корінець податкової вимоги (а.с.83).
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Таким чином, кодексом не передбачено надіслання податкових вимог на кожну суму боргу, а тому податкові вимоги на борг, що утворився після надіслання вимоги не надсилались.
Згідно із п. п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до пп. 95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.2. ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Матеріалами справи підтверджено наявність податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 162 116, 67 грн.
Під час розгляду справи відповідач доказів сплати заборгованості не надав, проти позову не заперечив, доводи позивача не спростував.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позов Головного управління ДФС у Запорізькій області є доведеним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 2, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Запорізькій області (місцезнаходження: пр. Соборний, 166, м.Запоріжжя, 69107, ідентифікаційний номер 39396146) до Державного підприємства “Підприємство державної кримінально-виконавчої служби (№20)" (70002, Запорізька область, Вільнянський район, м. Вільнянськ, вул. Каштанова, буд. 1, ідентифікаційний номер 08680069) про стягнення податкового боргу – задовольнити повністю.
Стягнути кошти з рахунків платника податків у всіх банках, обслуговуючих Державне підприємство “Підприємство державної кримінально-виконавчої служби (№20)" (70002, Запорізька область, Вільнянський район, м. Вільнянськ, вул. Каштанова, буд. 1, ідентифікаційний номер 08680069), а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків суму податкової заборгованості :
-з податку на додану вартість у розмірі 162 116, 67 грн. (сто шістдесят дві тисячі сто шістнадцять гривень 67 коп.) на р/р №31113029700079, отримувач УК у Вільнянському районі, банк отримувача – ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37997149, МФО 813015, код платежу 14060100.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.
Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295 КАС України.
Рішення у повному обсязі виготовлено 03.07.2018 року.
Суддя Н.В.Стрельнікова