
Справа № 404/3737/17
Номер провадження 2/404/473/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2018 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі: головуючого судді - Бершадської О.В.
за участі секретаря - Малюцької М.О.
учасники справи:
позивач- Павловська Н.М., представник позивача- Бабков О.О.,
представник відповідача та одночасно третьої особи на стороні відповідача ОСОБА_1 ради м. Кропивницького -ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому справу за позовом ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Виконавчого комітету міської ради міста Кропивницького , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_7 підприємство “Житлово-експлуатаційна організація №1” Кіровоградської міської ради” , ОСОБА_1 рада м. Кропивницького про надання у користування звільненої житлової кімнати в будинку та видача ордера , зобов”язання укласти договір найму на житлове приміщення, -
ВСТАНОВИВ:
У червні 2017 року ОСОБА_3 звернулась в суд із позовом, яким просить зобов'язати Виконавчий комітет міської ради міста Кропивницького надати їй у користування звільнену житлову кімнату площею 14 кв.м., розташовану на шостому поверсі житлового будинку за адресою вул. І. Похитонова, 4 корп. 2 поруч з кв. №262 м. Кропивницький, видати ордер на її ім»я та зобов»язати Виконавчий комітет міської ради міста Кропивницького укласти з нею договір найму на житлове приміщення з урахуванням звільненої кімнати .
Позовні вимоги мотивує тим, що в 1996 році адміністрацією заводу ВАТ «Червона зірка», на якому вона працювала інженером-технологом їй та членам її сім»ї було виділено кімнати № 375-376 у сімейному гуртожитку за адресою вул. Радянська, 4, корп. 2 , в м. Кіровограді та видано ордер з постановкою на квартирну чергу. У 2008 році даний гуртожиток було передано до комунальної власності міста Кіровограда та рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 27.10.2008 р. № 1648 надано статус житлового будинку. Після зміни статусу гуртожитку передані їй кімнати № 375-376 стали іменуватися квартирою № 262. На теперішній час її сім’я складається із двох сімей та катастрофічно потребує поліпшення житлових умов. Вона неодноразово зверталась із письмовими заявами до міського голови з приводу отримання дозволу на приєднання розташованої поруч побутової кімнати загального користування, проте їй було неодноразово відмовлено у виділені даної кімнати.
Вважає, що їй безпідставно відповідач відмовляв у виділенні кімнати , що суперечить вимогам ст. 54 ЖК УССР. Також, чинним законодавством не передбачено при наданні вільного (звільненого) приміщення обов’язкового перебування на квартирному обліку , а тому дії відповідача по відмові у наданні їй суміжного житлового приміщення з квартирою № 262 порушує її права на житло передбачені Конституції України.
В судовому засіданні позивачка та її представник заявлені вимоги підтримали, просили задовольнити, пославшись на обставини, які викладені у позовній заяві.
Відповідач -Виконавчий комітет ОСОБА_1 ради міста Кропивницького, його представник , та одночасно представник залученої третьої особи на стороні відповідача ОСОБА_1 ради м. Кропивницького надав відзив , згідно якого просив у задоволенні вимог відмовити, вважають їх безпідставними , необґрунтованими. В судовому засіданні представник зазначив, що позивачка не перебуває на квартирному обліку , як така , що потребує поліпшення житлових умов , і не вчиняє заходів щодо взяття її на облік; в супереч вимогам ст. 54 ЖК УССР намагається вселитися та/або узаконити своє вселення в жиле приміщення, яке є частиною іншої(суміжної) квартири; права позивача ніяким чином на одержання жилого приміщення не порушено відповідачем ; до повноважень виконавчих комітетів не належить надання житлових приміщень та укладення договорів найму житлового приміщення, а належить виключно питання прийняття рішень щодо взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов та прийняття рішення щодо видачі ордеру.
Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 23.10.2017 року до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору залучено ОСОБА_7 підприємство Житлово-експлуатаційну організацію №1 Кіровоградської міської ради.
Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 16.05.2018 року залучено до участі в справі за позовом ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_7 підприємство Житлово-експлуатаційна організація №1 Кіровоградської міської ради про надання звільненої житлової кімнати в будинку та зміну договору найму житлового приміщення, третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 раду м. Кропивницького та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6.
Залучені треті особи , які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 , та на стороні відповідача ОСОБА_7 підприємство «Житлово-експлуатаційна організація №1» Кіровоградської міської ради» в судове засідання не з»явилися, повідомлялися належно .
Заслухавши виступи учасників справи, дослідивши матеріали , суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заявлених вимог, виходячи з наступного.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим ЦПК України викладено в новій редакції.
У відповідності до п.п. 9 п.1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції справи в судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Таким чином, подальший розгляд цієї справи відбувається за правилами, що передбачені новою редакцією ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Судом з»ясовано, що згідно ордера №278 від 16 липня 1996 року , виданого ОСОБА_3 , сім»я якої складається з трьох чоловік , була вселена у кімнати №375-376 сімейного гуртожитку по вулиці Радянській, 4 в м. Кіровограді ( а.с. 4). Зазначені кімнати вона отримала працюючи на ВАТ »Червона зірка» з 1986 року.
30 липня 1996 року позивачка зареєструвалася у кім. 375-376 гуртожитку по вулиці Радянська, 4 в м. Кіровограді ( а.с. 5-6).
Як пояснювала позивач, у 1999 році з дозволу адміністрації ВАТ»Червона зірка» за власні кошти було виконано перепланування кімнат в двохкімнатну квартиру, загальною площею 27.6 кв.м., яка складається із кімнати 11.2 кв.м., кімнати 16. 4 кв.м., коридору 2. 5 кв.м, санвузла 2.4 кв.м. На дану квартиру нею було відкрито рахунки для оплати комунальних послуг. Щодо приготування їжі та інших побутових потреб їм, мешканцям шостого поверху, було виділено кімнати загального користування: одна кімната була облаштована під кухню 14 кв.м., друга -побутова 14 кв.м.
Рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 27 червня 2008 року № 1648 “Про переведення гуртожитку по вул. Радянській, 4, корп.1, 2 в статус житлового будинку” , гуртожиток за вказаною адресою переведено до статусу житлового будинку ( а.с. 72).
Рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 09 червня 2009 року № 749 «Про затвердження нової нумерації квартир житлового будинку по вул. Радянській, 4” мешканцям будинку, які підписали договір з міським головою на участь у реконструкції гуртожитку під житловий будинок видано ордери на житлові квартири.
Позивачка неодноразово зверталася до міського голови із заявами про приєднання побутової кімнати до її житлової площі кім.№375-376 ( а.с. 28,29, 31) .
Листами від 28.07.2008 року за №П-4816, від 28.09.2011 року за №П-7239 на її заяви щодо приєднання побутової кімнати до житлової площі кв. №375-376 , та взяття на квартирний облік, ОСОБА_3 було повідомлено , що в плані реконструкції вказаного гуртожитку кухонні електричні прилади передбачено встановлювати у житлових кімнатах. Кухні і побутові кімнати переобладнано під житлові квартири для мешканців гуртожитку, які потребують розширення. Комісія не вбачає підстав для взяття її на квартирний облік та рекомендує одержати ордер відповідно до рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 09 червня 2009 року № 749, згідно з яким затверджено нову нумерацію квартир житлового будинку. Після одержання ордера у неї виникнуть підстави для взяття на облік ( а.с. 32, 34).
Разом з цим, 30.01.2017 року за №П-802, відповідач на заяву позивача від 18.01.2017 року щодо приєднання побутової кімнати до квартири №262 повідомив, що на даний час ОСОБА_3 мешкає у кімнатах № 375-376, які повинні увійти до складу квартири № 262. Ордер на квартиру № 262 нею не отримано. Побутова кімната, яку вона просить приєднати до квартири № 262 відповідно до вищезазначених рішень повинна разом із колишньою кухнею, яку самоправно займає сім'я Андрієнко, скласти квартиру № 261.
Повідомляють, що відповідно до пунктів 37, 38 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській PCP затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофрадою від 11 грудня 1984 р. № 470 жилі приміщення, надаються тільки громадянам, які перебувають на квартирному обліку в порядку черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік.
Звертають увагу на те, що позивачем самоправно зайнято побутову кімнату та пропонують добровільно її звільнити. У разі відмови звільнити побутову кімнату міська рада буде вимушена звернутись до суду ( а.с. 35, 36).
Згідно повідомлення начальника КП»ЖЕО№1 КМР» №305 від 23.10.2017 року, відповідно до наявної інформації, квартира №261 є власністю територіальної громади міста в особі Кіровоградської міської ради, оплата за послуги КП «ЖЕО №1 КМР» з утримання будинку та прибудинкової території не проводилася ( а.с. 76). Крім того, ОСОБА_3 на її заяву від 28.09. 2017 року надано копію викопіювання з плану будинку, 4, корпус 2, ( шостий поверх) по вул. Радянська, перейменовано на ОСОБА_8, з відображенням квартири №262 та квартири, що розташовані зліва та справа ( а.с. 73). План розміщення квартир також ( а.с. 74) надано позивачкою до суду самостійно.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. (ст. 81 ЦПК України).
Отже, в силу вимог ст.ст. 2, 4, 12, 76-81 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести належними та допустимими доказами ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Порядок надання житлових приміщень у будинках державного або комунального житлового фонду врегульовано Житловим кодексом та Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській PCP затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 р. № 470.
Відповідно до п. 2, 3, 4, 8, 12, 18, 19, 20-24, 37, 38, 57, 58, 66, 69 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, постійно проживають у даному населеному пункті.
Квартирний облік, установлення черговості на одержання жилої площі, а також її розподіл здійснюються під громадським контролем і з додержанням гласності.
Рішення виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів з питань квартирного обліку і надання жилих приміщень приймаються за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті.
Квартирний облік здійснюється, як правило, за місцем проживання громадян у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.
У виконавчих комітетах місцевих Рад народних депутатів ведення квартирного обліку покладається на відділи по обліку і розподілу жилої площі, а там, де таких відділів нема, - на службових осіб, призначених рішенням виконавчого комітету.
Заява про взяття на квартирний облік подається відповідно до виконавчого комітету Ради народних депутатів за місцем проживання громадян та адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації за місцем їх роботи. Заява підписується членами сім'ї, які разом проживають, мають самостійне право на одержання жилого приміщення і бажають разом стати на облік. До заяви додаються: довідки про реєстрацію місця проживання особи на кожного члена сім’ї, видані виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, сільським головою (у разі, коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації), за формою, встановленою в додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. №N 207 ; довідки про те, чи перебувають члени сім'ї на квартирному обліку за місцем роботи (у виконавчому комітеті сільської, селищної, міської ради).
Громадяни, які беруться на облік на пільгових підставах або користуються правом першочергового чи позачергового одержання жилих приміщень, зазначають про це у заяві і подають відповідні документи.
У необхідних випадках до заяви додаються також медичний висновок, довідка (виписка з рішення виконавчого комітету місцевої Ради) про невідповідність жилого приміщення встановленим санітарним і технічним вимогам, копія договору піднайму жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду чи договору найму жилого приміщення в будинку житлово-будівельного кооперативу або в будинку (частині будинку), квартирі, що належить громадянину на праві приватної власності.
Інші документи при необхідності запитуються виконавчим комітетом місцевої Ради або адміністрацією підприємства, установи, організації.
Попередній розгляд заяв про взяття на квартирний облік у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів провадиться громадською комісією з житлових питань при виконавчому комітеті, а на підприємстві, в установі, організації - комісією по житлово- побутовій роботі профспілкового комітету.
Вказані комісії перевіряють житлові умови громадян і про результати перевірки складають акт.
Заяви і матеріали перевірки житлових умов громадян розглядаються на засіданні відповідної комісії, яка вносить свої пропозиції виконавчому комітетові місцевої Ради або адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і профспілковому комітетові.
Громадяни беруться на квартирний облік:
за місцем проживання - рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної у місті, селищної, сільської Ради народних депутатів;
за місцем роботи - спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету.
Рішення щодо взяття на квартирний облік повинно бути винесене у місячний строк з дня подання громадянином необхідних документів.
У рішенні виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів або у спільному рішенні адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і профспілкового комітету, які розглядали заяви громадян, вказуються дата взяття на облік, склад сім'ї, підстава для взяття на облік, вид черговості надання жилих приміщень (загальна черга, в першу чергу), а при відмові у взятті на облік - підстава відмови.
Громадяни вважаються взятими на квартирний облік: у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів - з дня винесення рішення виконавчого комітету, за місцем роботи - з дня винесення спільного рішення адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету, затвердженого виконавчим комітетом місцевої Ради.
Громадяни, взяті на квартирний облік, вносяться до книги обліку осіб, які перебувають у черзі на одержання жилих приміщень. Книга повинна бути пронумерована, прошнурована, підписана секретарем виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів і скріплена печаткою виконавчого комітету. Книга зберігається як документ суворої звітності.
Жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на квартирному обліку.
Громадянам, які перебувають на квартирному обліку, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень).
Жилі приміщення в будинках житлового фонду місцевих Рад народних депутатів надаються громадянам виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Рада народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань.
На підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.
Ордер може бути видано лише на вільне жиле приміщення.
Вищевказані положення знаходять своє відображення в Житловому кодексі Української PCP.
Відповідно до ст. 382 Цивільного кодексу України, Наказу Про затвердження форм господарського обліку та Інструкції з ведення господарського обліку в сільських, селищних та міських радах (Інструкція п. 1.1.) затвердженого Державним комітетом статистики України 18.04.2005 року за № 95 та Наказу Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 1-житлофонд (річна) (Роз»яснення. Розділ 2) затвердженого Державним комітетом статистики України 27.06.2002 року за № 246, квартира - ізольована частина будинку з упорядженими житловими кімнатами, підсобними приміщеннями, що призначена та придатна для проживання однієї особи, однієї або кількох сімей та яка відділена від інших суміжних приміщень стінами без отвору або глухими перегородками та має самостійний вихід на сходову клітку, коридор загального користування, у двір чи на вулицю.
За ст. 54 ЖК УССР, ізольоване жиле приміщення, що звільнилося в квартирі, в якій проживає два або більше наймачі, на прохання наймача, що проживає в цій квартирі і потребує поліпшення житлових умов (стаття 34), надається йому, а в разі відсутності такого наймача - іншому наймачеві, який проживає в тій же квартирі. При цьому загальний розмір жилої площі не повинен перевищувати норми, встановленої статтею 47 цього Кодексу, крім випадків, коли наймач або член його сім'ї має право на додаткову жилу площу. Якщо розмір ізольованої кімнати, що звільнилася, є меншим за встановлений для надання одній особі, зазначена кімната у всіх випадках передається наймачеві на його прохання.
Отже , зі змісту вищевказаних положень чинного законодавства можна дійти висновку, що квартира є ізольованою частиною житлового будинку з упорядженими житловими кімнатами (приміщеннями) та остання є самостійним об'єктом права власності та цивільних правовідносин. Окрім того , зі змісту даних норм слідує, що наймач, який проживає у квартирі і потребує поліпшення житлових умов має право на вселення в наявне жиле приміщення без взяття його на квартирний облік лише за умови, що останнє є вільним та лише, якщо останнє є частиною квартири в якій він проживає.
При цьому , положення ст. 54 ЖК УССР виключають можливість надання наймачеві, який проживає в квартирі і потребує поліпшення житлових умов права на вселення в жиле приміщення суміжної квартири (що є вільним та/або звільнилося) без його взяття на квартирний облік у порядку передбаченому Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській PCP затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 р. № 470.
Таким чином, суд вважає, що відсутні підстави для зобов'язання Виконавчого комітету міської ради міста Кропивницького надати у користування позивачці звільнену житлову кімнату площею 14 кв.м., розташовану на шостому поверсі житлового будинку за адресою вул. І. Похитонова, 4 корп. 2 поруч з кв. №262 м. Кропивницький, та видати ордер на її ім»я , оскільки ні позивачка , ні члени її сім»ї не перебувають на квартирному обліку , як такі , що потребують поліпшення житлових умов , і не вчиняють заходів щодо взяття їх на облік;
з наданої план-схеми не вбачається житлової кімнати площею 14 кв.м. , яку просить надати в користування позивачка ( а.с. 73); жиле приміщення, є частиною іншої(суміжної) квартири, а відтак у задоволенні заявлених вимог слід відмовити .
Згідно ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських,селищних,міських рад належать облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов; розподіл та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності; вирішення питань щодо використання нежилих приміщень, будинків і споруд, що належать до комунальної власності.
Стаття 58 Житлового кодексу УРСР передбачає, що на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.
Згідно ст. 61 Житлового кодексу УРСР користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення.
Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем - житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім'я якого видано ордер.
За нормою ст.64 Житлового кодексу УРСР члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення.
Згідно зі ст. 65 ЖК УРСР особи, що вселились у жиле приміщення як члени сім'ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім'ї права користування цим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем і членами його сім'ї, які з ним проживають, не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.
Відповідно до ст. 63 Житлового кодексу УРСР предметом договору найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду є окрема квартира або інше ізольоване жиле приміщення, що складається з однієї чи кількох кімнат, а також одноквартирний жилий будинок.
З вищенаведеного, суд вважає, що вимоги про зобов»язання відповідача укласти договір найму на житлове приміщення з урахуванням звільненої кімнати є похідними від вимог про надання у користування звільненої кімнати та є передчасними, а відтак , у їх задоволенні слід відмовити.
Європейський суд з прав людини вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (Проніна проти України, № 63566/00, § 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року).
Вирішуючи питання про судові витрати, суд виходить з положень ст.141 ЦПК України, та приходить до висновку, що сплачений позивачкою при зверненні до суду судовий збір відшкодуванню не підлягає, оскільки в позові відмовлено в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 141, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Виконавчого комітету міської ради міста Кропивницького , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_7 підприємство “Житлово-експлуатаційна організація №1” Кіровоградської міської ради” , ОСОБА_1 рада м. Кропивницького про зобов'язання Виконавчого комітету міської ради міста Кропивницького надати у користування звільнену житлову кімнату площею 14 кв.м., розташовану на шостому поверсі житлового будинку за адресою вул. І. Похитонова, 4 корп. 2 поруч з кв. №262 м. Кропивницький, видати ордер на ім”я ОСОБА_3 та зобов”язання укласти договір найму на житлове приміщення з урахуванням звільненої кімнати, судових витрат — відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до апеляційного суду Кіровоградської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, в редакції від 3 жовтня 2017 року, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди (Кіровський районний суд м. Кіровограда).
Відомості про учасників справи:
позивач: ОСОБА_3, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1;
відповідач: Виконавчий комітет міської ради міста Кропивницького, місцезнаходження: вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, код ЄДРПОУ 04056251;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: ОСОБА_4, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6 , місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача : ОСОБА_7 підприємство “Житлово-експлуатаційна організація №1” Кіровоградської міської ради”, місцезнаходження: вул. Вокзальна, 16 к. 3, м. Кропивницький, код ЄДРПОУ відсутній;
ОСОБА_1 рада м. Кропивницького, місцезнаходження: вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, код ЄДРПОУ 26241020
Повне судове рішення складено 06.09.2018 року
Суддя Кіровського О. В. Бершадська
районного суду
м.Кіровограда