Рішення № 76377486, 04.09.2018, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.09.2018
Номер справи
825/2036/18
Номер документу
76377486
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 вересня 2018 року Чернігів Справа № 825/2036/18

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Скалозуба Ю.О., за участю секретаря Терехової Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу

за позовомОСОБА_1до треті особи Новгород-Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України 1. Управління соціального захисту Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Чернігівської області 2. Управління соціального захисту населення, сім'ї та праці Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської областіпро визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (надалі по тексту – також позивач, ОСОБА_1І.) звернулась до суду з позовом до Новгород-Сіверського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (надалі по тексту – також відповідач, Новгород-Сіверське ОУПФУ ), третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору на боці відповідача – управління соціального захисту Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Чернігівської області, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо припинення виплати пенсії з 01.04.2018 та зобов’язати поновити нарахування та виплату пенсії з 01.04.2018.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що вона є пенсіонером та отримує пенсію за віком. У зв'язку з проведенням бойових дій та антитерористичної операції в м. Донецьк, вона була вимушена покинути своє постійне місце проживання та переїхати до м. Новгород-Сіверський Чернігівської області, де стала на облік як внутрішньо переміщена особа за № НОМЕР_1. У зв'язку з проблемами здоров'я позивач була вимушена виїхати у січні 2018 року до м. Донецьк, де їй провели операцію. На стаціонарному лікуванні знаходилася з 09.01.2018 по 19.02.2018. Повернувшись до м. Новгород-Сіверський Чернігівської області позивачу стало відомо, що у відповідності до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» її знято з обліку та скасовано дію відповідної довідки про взяття на облік за № НОМЕР_1. По даному питанню начальником управління соціального захисту населення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації було прийнято рішення від 12.03.2018, на підставі якого з квітня 2018 року позивачеві було припинено виплату пенсії. 25.04.2018 ОСОБА_1 знову взяли на облік внутрішньо переміщеної особи, відповідно до довідки від 25.04.2018 № НОМЕР_2, проте виплату пенсії не відновили. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними, оскільки вони протирічать ст. 46 Конституції України та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне врахування».

Відповідач на адресу суду в установлені строки направив відзив, у якому позовні вимоги не визнав, просив у їх задоволенні відмовити повністю, оскільки умовою продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам є знаходження внутрішньо переміщених осіб на обліку місця перебування, що підтверджується довідкою встановленої форми. За відсутності в Єдиній інформаційній базі про внутрішньо переміщених осіб України реєстрації особи як внутрішньо переміщеної, у пенсійного органу відсутні підстави для виплати такій особі пенсії до того часу, поки вона не надасть докази (довідку) про таку реєстрацію. Підставою для припинення позивачу виплати пенсії стало саме скасування довідки щодо позивача, як внутрішньо переміщеної особи, а отже відповідач діючи у межах своїх повноважень правомірно припинив виплату пенсії позивачу. Відповідач також зазначає, що ОСОБА_1 скасування довідки № НОМЕР_1 від 01 серпня 2016 року у встановленому порядку не оскаржувала. Дане рішення прийнято Начальником управління соціального захисту населення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації 12.03.2018. Натомість ОСОБА_1 25.04.2018 одержала нову довідку № НОМЕР_2 (в іншій установі соціального захисту), з якою і звернулась за поновленням виплати пенсії. За результатами розгляду нової довідки 03.05.2018 (протокол № 6 засідання комісії по розгляду питань щодо відновлення (відмови у відновленні) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам — Новгород-Сіверської міської ради) було прийнято рішення про поновлення пенсійних виплат внутрішньо переміщеній особі ОСОБА_1 через півроку після прийняття рішення комісії відповідно до п.18 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365. Відповідно до п. 3 абзацу восьмого статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа, повернулася до покинутого місця постійного проживання. За таких обставин відповідач вважає, що він не порушив прав позивача, оскільки припинення пенсійних виплат проведено за фактом прийнятого рішення управління соціального захисту населення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Чернігівської області про скасування довідки та зняття ОСОБА_1 з обліку як внутрішньо-переміщеної особи.

Позивач в судове засідання не з’явилась, про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, надіслала заяву про розгляд справи за її відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представники третіх осіб – управління соціального захисту населення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Чернігівської області та управління соціального захисту населення, сім’ї та праці Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області в судове засідання не з’явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином, надіслали, кожен окремо, заяви про розгляд справи за їх відсутності.

Ухвалою суду від 21.05.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвалою суду від 09.07.2018 задоволено клопотання представника відповідача та вирішено перейти з розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та проведенням підготовчого судового засідання.

Ухвалою суду від 14.08.2018 задоволено клопотання представника відповідача та залучено до участі у справі управління соціального захисту населення, сім’ї та праці Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору на боці відповідача та закрито підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду по суті.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

Позивач, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв'язку з проведенням бойових дій та антитерористичної операції в м. Донецьк, була вимушена покинути своє постійне місце проживання та переїхати до м. Новгород-Сіверський Чернігівської області, де стала на облік як внутрішньо переміщена особа за № НОМЕР_1, що не заперечується відповідачем.

Відповідно до наданої копії виписки з медичної картки ОСОБА_1 в період з 09.01.2018 по 19.02.2018 перебувала на стаціонарному лікуванні в нейрохірургічному відділенні республіканському травматологічному центрі Донецької народної республіки (а.с. 10).

Як зазначає позивач у позовній заяві 25 квітня 2018 року вона повернулась до м. Новгород-Сіверський, де її проінформували, що у відповідності до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» її знято з обліку та скасовано дію відповідної довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № НОМЕР_1, відповідно до рішення начальника управління соціального захисту населення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації від 12.03.2018 (а.с. 11).

Відповідно до довідки управління соціального захисту населення, сім’ї та праці Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області від 25.04.2018 № НОМЕР_2 ОСОБА_1 взято на облік як внутрішньо переміщену особу (а.с. 12).

Протоколом № 6 засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області від 03.05.2018 прийнято рішення про поновлення пенсійних виплат внутрішньо переміщеній особі ОСОБА_1 через півроку після прийняття рішення комісії відповідно до п.18 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 (а.с. 31).

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо не поновлення пенсійних виплат з 01.04.2018 ОСОБА_1 звернулась до суду за захистом своїх прав.

Надаючи нормативно-правову оцінку відносинам, що склались між сторонами, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон № 1706-VII) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Стаття 4 Закону № 1706-VII встановлює, що факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону. Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа звертається із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 7 Закону № 1706-VII Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Частина 1 статті 49 Закону № 1058-IV встановлює, що виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється:

1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;

3) у разі смерті пенсіонера;

4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;

5) в інших випадках, передбачених законом.

Частина 2 зазначеної статті передбачає, що поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.

В свою чергу постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» затверджено Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, пунктами 1 та 2 якого передбачено:

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі - довідка) є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи».

Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік, форму якої затверджує Мінсоцполітики, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 (у редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин) установлено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509.

Поновлення або припинення соціальних виплат здійснюється публічним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореної районними, районними у м. Києві і Севастополі державними адміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад згідно з Порядком здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365.

08 червня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», пунктом 1 якої затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання /перебування.

Пунктом 4 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам установлено, що соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються і виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем їх фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.

Згідно з пунктом 2 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання /перебування:

Контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) шляхом відвідування не рідше ніж одного разу на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Якщо в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо проходження особою фізичної ідентифікації в публічному акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України», чергова перевірка у відповідному періоді не проводиться.

Згідно з пунктом 12 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання /перебування:

Соціальні виплати припиняються у разі:

1) наявності підстав, передбачених законодавством щодо умов призначення відповідного виду соціальної виплати;

2) встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї;

3) отримання рекомендацій Мінфіну щодо фактів, виявлених під час здійснення верифікації соціальних виплат;

4) скасування довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб";

5) отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Стаття 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" передбачає, що підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:

1) подала заяву про відмову від довідки;

2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;

3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;

4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;

5) подала завідомо недостовірні відомості.

Рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.

У разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання згідно з абзацом другим пункту 3 частини другої статті 9 цього Закону рішення про скасування дії довідки відповідно до пункту 3 частини першої цієї статті приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

Інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання, є:

дані, отримані з відповідних державних реєстрів;

дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;

дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з громадськими об'єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам відповідно до статті 16 цього Закону.

У разі наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для продовження строку її відсутності за місцем проживання понад 60 днів така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад. У такому разі строк відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад на підставі прийнятого рішення невідкладно вносить до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відомості про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

З огляду на матеріали справи позивач була відсутня за місцем її перебування на обліку як внутрішньо переміщена особа протягом січня-квітня 2018 року (з 09.01.2018 та повернулась 25.04.2018 як сама зазначає у позовній заяві), про намір своєї відсутності не повідомляла відповідні органи, що дало підстави вважати, що особа повернулась до покинутого місця постійного проживання (відсутність понад 60 днів).

З огляду на зазначене, начальником управління соціального захисту населення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації прийнято рішення від 12.03.2018, на підставі п. 3 статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» про зняття з обліку внутрішньо переміщену особу ОСОБА_1 та скасовано дію довідки про взяття останньої на облік внутрішньо переміщеної особи № НОМЕР_1.

Крім того, відповідно до статті 12 вказаного Закону було внесено відомості в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб щодо прийнятого рішення про скасування довідки та зняття з обліку ОСОБА_1

Як зазначає відповідач, ОСОБА_1 рішення про зняття її з обліку внутрішньо переміщеної особи та скасування дії довідки не оскаржувала в судовому чи адміністративному порядку, натомість звернулась до іншого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення та отримала нову довідку внутрішньо переміщеної особи від 25.04.2018.

Враховуючи викладене, відповідачем припинено пенсійні виплати за фактом вже прийнятого рішення начальником управління соціального захисту населення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації, яке є чинним і на час звернення ОСОБА_1 до суду з даною позовною заявою.

Відповідно до вимог частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у зв’язку з відмовою позивачу в задоволенні позову понесені ним судові витрати, пов’язані зі зверненням до суду, не відшкодовуються.

Керуючись ст. 139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 - відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Чернігівський окружний адміністративний суд.

Позивач: ОСОБА_1, вул. Зелена, 13, м. Новгород-Сіверський, Чернігівська область, 16000, РНОКПП НОМЕР_3.

Відповідач: Новгород-Сіверське об'єднане управління Пенсійного фонду України, вул. Соборна, 3, м. Новгород-Сіверський, Чернігівська область, 16000, код ЄДРПОУ 40378696.

Дата складення повного рішення суду - 10.06.2018.

Суддя Ю. О. Скалозуб