
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2018 року м. Житомир справа № 0640/4029/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Попової О. Г., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про нарахування та виплату в повному обсязі призначеної пенсії з урахуванням додатково наданих документів,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із позовом, в якому просить зобов’язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області провести з 12.05.2018 донарахування, призначеної пенсії згідно абзацу сьомого пункту 7 Постанови КМУ №393 від 17.07.1992 (із змінами станом на 01.04.2018), як звільненому після 01 березня 2018 року, тобто за останні 2 місяці служби, на підставі раніше поданих документів та додатково наданого документа - довідки командира військової частини А 1262 за вих. №1931 від 15 червня 2018 року, з врахуванням у складі грошового забезпечення, з якого перераховано пенсію, виплаченої у квітні 2018 року суми грошової допомоги на оздоровлення, з якої сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, виплатити різницю в недоотриманій з 12 травня 2018 року пенсії та виплачувати перераховану пенсію у новому розмірі.
В обґрунтування позову зазначає, що йому було призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Позивачу стало відомо, що йому при обчисленні пенсії відповідачем не було враховано на час призначення пенсії усіх складових грошового забезпечення, у тому числі: грошової допомоги на оздоровлення, з якої сплачувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. 27.06.2018 позивач звернувся до Житомирського обласного військового комісаріату з вимогою прийняти додаткові документи для перерахунку пенсії та направити їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Крім того, 10.07.2018 позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих ним сум матеріальної допомоги на оздоровлення відповідно до довідки командира Військової частини А1262 від 15.06.2018 №1931. Однак, відповідач листом від 24.07.2018 №К-3313 повідомив про відмову у здійсненні перерахунку.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 13 серпня 2018 року відкрите провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
Відповідач у строк, встановлений ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України надіслав до відділу документального забезпечення суду відзив на адміністративний позов за №17986/18, у якому останній просить відмовити у задоволенні позовних вимог за безпідставністю. (а.с.28-30)
В обґрунтування заперечень зазначив, що згідно з ч.3 ст.43 Закону України від 09.04.1992 №2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" при визначенні розміру пенсії, окрім щомісячних премій та відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення враховуються лише щомісячні надбавки, доплати, підвищення, а не щомісячні винагороди, а також допомоги, компенсації, індексації тощо - одноразові види грошового забезпечення. З огляду на вказану норму не передбачено включення до грошового забезпечення для обчислення пенсії грошової допомоги на оздоровлення. Відтак, на думку представника відповідача, грошова допомога на оздоровлення не належить до надбавок, доплат або підвищень, тобто не є щомісячними додатковими видам грошового забезпечення, які можуть бути враховані у грошове забезпечення при здійсненні перерахунку пенсії. А тому вказаний позов прямо суперечить нормам чинного законодавства.
Крім того, представник відповідача просить залишити частину позовних вимог без розгляду, а саме за період з 12.05.2018 до 30.07.2018, з тих підстав, що позивач звернувся до ГУ ПФУ в Житомирській області з відповідною заявою про перерахунок пенсії із врахуванням спірних виплат у липні 2018 року, тому вимоги позивача щодо здійснення перерахунку пенсії з 12.05.2018 є такими, що не відповідають вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки такий перерахунок можливо провести лише з 01.08.2018.
Також у п.3 прохальної частини відзиву представником відповідача заявлено клопотання щодо звільнення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від сплати судових витрат. (а.с.28-30)
Суд наголошує, що Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII (далі - Закон №2147-VIII), зокрема, внесено зміни до Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI та виключено пункти 18 - 20 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір".
Враховуючи вищевикладене, законодавчо встановлені підстави для звільнення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від сплати судових витрат, зокрема, у випадку їх розподілу в порядку статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
Щодо викладеного у п.1 прохальної частини відзиву клопотання про залишення позовної заяви у частині позовних вимог без розгляду суд наголошує, що відповідачем в порушення положення статей 166, 167 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про залишення позовної заяви без розгляду не викладено окремим письмовим документом із дотриманням вимог, визначених ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч.2 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.
Частиною другою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Представник відповідача до початку розгляду справи по суті оформлене належним чином та викладене окремим письмовим документом клопотання про залишення позовної заяви без розгляду не подав. Із клопотанням про поновлення процесуального строку для подання клопотання про залишення позовної заяви без розгляду представник відповідача також не звертався.
Суд наголошує, що викладення у відзиві на адміністративний позов заяв та клопотань не передбачено чинними нормами процесуального законодавства та суперечить статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
Обізнаність представника суб'єкта владних повноважень із чинними нормами процесуального законодавства не є підставою для неналежного виконання стороною у справі своїх процесуальних обов'язків.
Суд також звертає увагу відповідача, що подальше недотримання суб'єктом владних повноважень норм процесуального законодавства при поданні відзиву на адміністративний позов, інших заяв та клопотань має наслідком застосування судом положень ч.2 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України в частині повернення таких заяв по суті справи та інших клопотань без розгляду.
У відповідності до положень ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Згідно з ч.5 ст.250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та їх часткове задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та з 12.05.2018 отримує пенсію за вислугу років згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
Позивачу стало відомо, що йому при обчисленні пенсії відповідачем не було враховано на час призначення пенсії усіх складових грошового забезпечення, у тому числі: грошової допомоги на оздоровлення з якої сплачувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Враховуючи те, що у довідці про додаткові види грошового забезпечення та премії, виданій позивачу раніше, не було включено виплаченої суми грошової допомоги на оздоровлення, з якої справлявся єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, позивач у травні 2018 року звернувся до командира військової частини за останнім місцем служби з вимогою надати йому додаткову довідку про проведення виплат за вищевказаний період, на вказане звернення позивачу 15.06.2018 командиром військової частини А 1262 за вих. №1931 було видано відповідну довідку про проведені виплати грошового забезпечення, якими підтверджено постійність вищевказаних виплат та їх проведення за період березень - квітень 2018 року, з урахуванням сплати сум єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
27 червня 2018 року позивач звернувся до Житомирського обласного військового комісаріату (далі - Житомирський ОВК) з вимогою прийняти додаткові документи для перерахунку пенсії та направити їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. (а.с.19)
10 липня 2018 року позивач отримав відмову Житомирського ОВК за №4589 від 02.07.2018, у зв’язку з тим, що усі документи уже направлені до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, а додаткові документи необхідно надати позивачу особисто для уточнення розміру пенсії. (а.с.20)
10 липня 2018 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням при обчисленні пенсії усіх складових грошового забезпечення, у тому числі грошової допомоги на оздоровлення, на яку нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Крім того, відповідачу було надано довідку командира Військової частини А 1262 за вих. №1931 від 15 червня 2018 року про додаткові види грошового забезпечення. (а.с.21)
Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 24.07.2018 №К-3313 відмовило позивачу у врахуванні до складу грошового забезпечення з якого обчислюється його пенсія додаткових видів грошового забезпечення зазначених у довідці командира Військової частини А 1262 за вих. №1931 від 15 червня 2018 року, посилаючись на відсутність підстав для проведення перерахунку відповідно до статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". (а.с.22)
Не погодившись з вказаною відмовою та вважаючи її протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду за захистом своїх прав.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам та перевіряючи дії відповідача на відповідність ч.2 ст.2 КАС України, суд зазначає наступне.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною третьою статті 46 Основного Закону проголошено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (зі змінами та доповненнями, далі - Закон №2262-XII).
У преамбулі Закону №2262-XII закріплено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" (далі - Постанова №393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-ХІІ (далі - Закон №2011-ХІІ).
Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Частиною першою та другою статті 9 Закону №2011-ХІІ встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій", зі змінами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161 встановлено для військовослужбовців Збройних Сил України щомісячний додатковий вид грошового забезпечення - щомісячну додаткову грошову винагороду. Постійний характер допомоги визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161.
Наведені ознаки цієї виплати відповідають ознакам додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, які мають щомісячний та постійний характер.
Верховним Судом України в постанові від 20.10.2015 у справі №21-2942а15 зроблено висновок, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" від 7 листопада 2007 року №1294 (далі - Постанова №1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців. (пункт 3 Постанови №1294).
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток №25 до Постанови №1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону №2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом №2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені Постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 11 червня 2008 року № 260 (далі - Інструкція). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 Постанови №1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Таким чином, зазначена допомога є додатковим видом грошового забезпечення, який відповідно до частини другої ст.9 Закону №2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, з сум якої сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відноситься до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Даний висновок узгоджується із правовою позицією, викладеною у постанові Верховного Суду України від 10.03.2015 по справі №21-70а15.
Відповідно до довідки командира військової частини А1262 №1931 від 15.06.2018 у період з березня 2018 року до квітня 2018 року позивачу нараховано грошову допомогу на оздоровлення. (а.с.18)
Зміст вказаної довідки свідчить, що у період з березня 2018 року по квітень 2018 року з грошової допомоги на оздоровлення було утримано страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне (пенсійне) страхування.
Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства та наявних у матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням виплачених за період з березня 2018 року по квітень 2018 року сум грошової допомоги на оздоровлення, оскільки з даного виду грошового забезпечення сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне (пенсійне) страхування.
Відповідно до положень статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VIII висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Висновок суду узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові Верховного Суду від 20.02.2018 справа №344/10887/17 (адміністративне провадження №К/9901/5497/17), постанові Верховного Суду від 20.02.2018 справа №346/2949/17 (адміністративне провадження №К/9901/3333/17) та постанові від 14.03.2018 справа №272/963/17 (адміністративне провадження №К/9901/844/17).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що посилання відповідача у листі від 24.07.2018 (а.с.22) на відсутність підстав для врахування до складу грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії позивача грошової допомоги на оздоровлення, яка зазначена у довідці командира військової частини А1262 №1931 від 15.06.2018 (а.с.18) є безпідставними.
Відтак, суд вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області не проведенням позивачу перерахунку пенсії з урахуванням всіх вищезазначених складових порушено гарантоване державою право позивача на пенсійне забезпечення, яке має бути відновленим, оскільки до теперішнього часу Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області в Житомирській області не здійснено жодної дії для забезпечення права позивача на перерахунок пенсії, що свідчить про протиправну бездіяльності відповідача.
Крім того, під час вирішення спору по суті суд враховує те, що заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту позивача, як пенсіонера Збройних Сил України, у зв'язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані.
Спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії, чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникла б необхідність повторного звернення до суду.
Враховуючи вищевикладене та фактичні обставини справи, з метою повного захисту прав, свобод і інтересів позивача, керуючись ч.2 ст.9, ч.2 ст.245 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1, викладену у листі від 24.07.2018 №К-3313 та зобов'язати відповідача вчинити вказані дії з 01.08.2018 з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, виплаченої позивачу за період березень-квітень 2018 року, оскільки з даного виду грошового забезпечення сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне (пенсійне) страхування.
Щодо визначення часу, з якого позивач має право на перерахунок пенсії, суд зазначає наступне.
Строк проведення перерахунку раніше призначеної пенсії військовослужбовцям відповідно до ч.2. ст.51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з заявою про проведення перерахунку пенсії 10.07.2018, тим самим набув право на перерахунок пенсії, із врахуванням показників довідки командира військової частини А1962 №1931 від 15.06.2018, з 1 серпня 2018 року.
З урахуванням вимог статті 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок і виплату пенсії позивачу необхідно здійснити з врахуванням виплачених сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань з 1 серпня 2018 року.
Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідачем не доведено, а позивачем та наявними у матеріалах справи доказами спростовано правомірність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області при наданні позивачу відмови у проведенні перерахунку пенсії на підставі довідки командира військової частини А1962 №1931 від 15.06.2018, з урахуванням виплачених сум грошової допомоги на оздоровлення, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.
Зважаючи на відсутність витрат у даній адміністративній справі питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись статтями 9, 77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 10014. РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, м. Житомир, 10003, ЄДРПОУ 13559341) про нарахування та виплату в повному обсязі призначеної пенсії з урахуванням додатково наданих документів - задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у проведенні перерахунку та виплати перерахованої пенсії ОСОБА_1, оформлену листом від 24.07.2018 №К-3313.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату пенсії, з урахуванням сум грошової допомоги на оздоровлення згідно з довідкою командира військової частини А1262 №1931 від 15.06.2018, починаючи з 01.08.2018.
У решті позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повне судове рішення складене: 10 вересня 2018 року.
Суддя О.Г. Попова