
Справа № 161/9956/18
Провадження № 3/161/3047/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 05 вересня 2018 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Крупінська С.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директор «ОСОБА_2 Трейд»,
- за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
З адміністративних матеріалі вбачається, що 16.06.2018 року о 02 годині 02 хвилин у м. Луцьку по вул. Стрілецькій, 41 ОСОБА_1 керував автомобілем ОСОБА_3, державний номер 2Р74784 з ознаками алкогольного сп’яніння, запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, різка зміна забарвлення шкірного покрову обличчя. Від проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим пункт 2.5 Правил дорожнього руху України.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 свою вину не визнав, зазначив, що спиртні напої не вживав, транспортним засобом не керував, а коли прийшли працівники поліції, то він знаходився біля автомобіля.
Захисник ОСОБА_1 в суді просив закрити провадження у справі в зв’язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративно правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджується сукупністю доказів, які були досліджені у ході судового розгляду.
Так, судом встановлено, що 16 червня 2018 року о 03 год. 40 хв. поліцейським роти № 3 батальйону УПП у Волинській області ОСОБА_4 складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, який керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп’яніння.
Складеним протоколом щодо особи правопорушника перелічено ознаки алкогольного сп’яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, різка зміна забарвлення шкіри обличчя.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду встановлена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року.
Відповідно до положень п. 2 розділу І зазначеної інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп'яніння згідно з п. 3, 4 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Згідно з абз .2 п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року « Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп'яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності. Тобто, необхідною умовою притягнення до відповідальності особи у разі відмови від проходження медичного огляду в закладі охорони здоров'я є належне оформлення протоколу про адміністративне правопорушення.
З наданих пояснень в матеріалах справи вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 відмовився проходити тест на стан сп’яніння. Така поведінка ОСОБА_1 зафіксована нагрудним реєстратором поліцейського та в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог п 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відмова водія від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння рівнозначна тому, що він знаходиться в стані алкогольного сп’яніння.
Таким чином, в протоколі зазначено ознаки алкогольного сп’яніння, огляд водія ОСОБА_1 з використанням спеціальних технічних засобів не проводився у зв’язку з відмовою правопорушника на місці його зупинки у його проходженні. Так як правопорушник відмовився від проходження огляду на стан сп’яніння, то він не довів працівникам поліції те, що він був у тверезому стані і його неодноразова відмова від проходження огляду свідчить про зворотне.
Крім того, слід зазначити, що протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 135850 від 16.06.2018 року відповідає Інструкції про порядок про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року.
Надані до адміністративної справи докази є належними, допустимими та достовірними, оскільки вони здобуті з додержанням процесуальної процедури, не суперечать фактичним обставинам справи і об'єктивно узгоджуються між собою, а їх сукупність є достатньою для прийняття рішення про винуватість ОСОБА_1, а тому доводи захисника ОСОБА_5 про відсутність в діях правопорушника складу адміністративного правопорушення є необґрунтованими.
При призначенні ОСОБА_1 адміністративного стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу правопорушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, вважаю можливим застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят два) грн. 40 коп., за наступними реквізитами: (стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банк отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду С.С.Крупінська