
Справа №521/13323/18
Номер провадження 3/521/5563/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.08.2018 року
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Жуковський С.О. при секретарі Колесник Т.В. за участю прокурора Одеської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
До Малиновського районного суду м. Одеси з Управління поліції в м. Одесі надійшов матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_2.
В протоколі про адміністративне правопорушення №541 від 09.08.2018 року зазначено, що головний державний інспектор відділу організаційної роботи Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеса ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2, являючись суб’єктом на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), не своєчасно подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) декларацію особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушила вимоги статті 45 Закону, та вчинила правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції У країни та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
У відповідності до пункту 13 статті 1 Закону, суб’єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов’язані подавати декларацію та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.
07 серпня 2013 року ОСОБА_2 прийняла присягу державного службовця.
Згідно наказу начальника Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеса ГУ ДФС в Одеській області № 64-о від 09.03.2016 року, ОСОБА_2 переведено на посаду головного державного інспектора відділу організаційної роботи Державної податкової інспекції у Малиновському м. Одесі ГУ ДФС в Одеській області.
Із обмеженнями та вимогами встановленими Законом України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2 ознайомлена.
Згідно п.п. «в» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», посада головного державного інспектора відділу організаційної роботи Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеса ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2, віднесена до суб’єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на державного службовця.
Положеннями ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В своїй ОСОБА_2, як державний службовець, керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України тощо.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець забов’язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) 1930 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап — з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, як щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів.
Рішенням НАЗК від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року».
Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених ва виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи: перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, другий - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року.
28.04.2018 року ОСОБА_2 подала щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2016 рік.
Згідно з ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 11.08.2016 року "Про роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю, затверджено: декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення. Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»
ОСОБА_2, будучи на посаді головного державного інспектора відділу організаційної роботи Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одесі ГУ ДФС в Одеській області, 06.06.2017 року була звільнена із займаної посади на підставі ч. 1 ст. 40 КЗпП України за згодою профспілкового комітету у зв’язку зі зміною організаційної структури та скорочення чисельності працівників ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області № 104-0 від 06.06.2017 року.
06.06.2017 року ОСОБА_2 отримала трудову книжку, тим самим дізналася про звільнення із займаної посади.
З інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» стало відомо, що декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 18.06.2018 по 06.06.2017 була подана ОСОБА_2 тільки через рік, а саме 18.06.2019 року.
Згідно відповіді за підписом Голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 зареєстрованою в Департаменті захисту економіки Національної поліції України за № 4320 від 03.03.2017 року, в якій зазначено, що дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб’єктом декларування документів до Реєстру.
В своїх поясненнях ОСОБА_2 повідомила, що дійсно вона була звільнена з посади головного державного інспектора відділу організаційної роботи Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеса ГУ ДФС в Одеській області 06.06.2017 року. Проте, що їй потрібно було подати декларацію особи яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування вона знала, але в зв’язку з сімейними обставинами які в неї склалися, вона не знайшла вільного часу для подачі декларації.
Таким чином ОСОБА_2 займавши посаду головного державного інспектора відділу організаційної роботи Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеса ГУ ДФС в Одеській області без поважних причин, не своєчасно подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушила вимоги ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до висновку Конституційного Суду України у справі щодо офіційного тлумачення положення ч. 1 ст. 276 КУпАП від 26.05.2015 року № 5-рп/2015 передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. В аспекті цього питання необхідно розуміти, що використане словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення. Обов’язок подання декларацій виникає в осіб саме у зв’язку із зайняттям відповідної посади під час роботи або у зв’язку із звільненням.
ОСОБА_2 не виконала вимоги ч. 2 ст. 45 Закону, які виникли у неї, як у головного державного інспектора відділу організаційної роботи Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеса ГУ ДФС в Одеській області, яка розташований за адресою: м. Одеса, вул. Стовпова, 17.
Часом вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 21 год. 08 хв. 18.06.2018, коли ОСОБА_2 з порушенням строків подачі декларації, подала декларацію особа яка припиняє виконання функцій держави та місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2017 по 06.06.2017.
Датою виявлення правопорушення є дата складання рапорту про встановлення факту вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а саме 09 серпня 2018 року.
За даним фактом співробітниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України Управління захисту економіки в Одеській області відносно ОСОБА_2 було складено протокол серії № 541 про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
В судовому засіданні ОСОБА_2 повністю визнала свою провину.
Прокурор Одеської місцевої прокуратури № 2 в судовому засідання підтримав протокол та вважав, що вина ОСОБА_2 доведена повністю матеріалами справи.
Крім повного визнання провини, вина ОСОБА_2 також підтверджується матеріалами адміністративної справи.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення учасників судового засідання, суддя вважає, що в діях громадянки України ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, за кваліфікуючою ознакою неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
При винесенні постанови в справі суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суддя вважає, необхідним піддати ОСОБА_2 адміністративному стягненню у вигляді штрафу.
Керуючись ст.ст. 9-11, 172-6, 221, 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_2 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України.
Притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь Держави у розмірі 352 гривень 40 копійок (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача ГУ ДКС України у м. Києві; код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір (ДСА України)»; призначення платежу – судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, пункт 5).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути, внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ: Жуковський С.О.