
Справа №521/13857/18
Номер провадження 3/521/5834/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.08.2018 року
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Жуковський С.О. при секретарі Колесник Т.В. за участю прокурора Одеської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
До Малиновського районного суду м. Одеси з Управління поліції в м. Одесі надійшов матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_2.
В протоколі про адміністративне правопорушення №555 від 17.08.2018 року зазначено, що ОСОБА_2 перебуває на посаді старшого державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста “Одеса - центральний” Одеською митниці ДФС та є державним службовцем 12 рангу, категорії «В», як суб’єкт декларування, в порушення абзацу першого ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, подала 15.08.2018 року щорічну декларацію за 2017-й рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абз. 3 п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
З 2000 року ОСОБА_2 працює в органах митного оформлення Одеської митниці, 24.07.2000 року склала та підписала присягу державного службовця.
24.07.2013 відповідно до наказу № 208-О начальника Південної митниці Міндоходів, ОСОБА_3 було присвоєно 12 ранг державного службовця.
05.06.2015 ОСОБА_2 була попереджена про обмеження, спрямовані на запобігання корупції та пов’язаним з корупційними правопорушеннями, про що свідчить підпис ОСОБА_2
Відповідно до наказу № 157-о від 28 лютого 2017 року ОСОБА_2 було переведено з посади старшого інспектора відділу митного оформлення № 4 митого поста “Одеса-порт” Одеської митниці ДФС на посаду старшого держаного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста “Одеса- центральний” Одеської митниці ДФС.
Юридична адреса Одеської митниці ДФС є: м. Одеса, вул. Гайдара, буд. 21-А.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б» віднесено до посад категорії «В» державної служби. Відповідно до частини 1, пункту 1, підпункту «в» ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону, є державні службовці.
Таким чином на ОСОБА_2 поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», і вона є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією.
Відповідно до абзацу першого частини 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Роз’яснення НАЗК «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» від 20.03.2017 року, розміщеного на офіційному Інтернет-сайті НАЗК за посиланням https://nazk.gov.ua/news/rozyasnennya-nazk-shchodo-vyznachennya-subyektiv-deklaruvannya-posadovyh-osib-yurydychnyh-osib), згідно пункту першого встановлено, що Законом передбачено чотири типи декларацій суб'єкта декларування, однією з яких є щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
ОСОБА_2, будучі обізнаною щодо обов’язку, порядку і способу подачі такої декларації, в порушення абзацу першого частини 1 ст. 45, пункту 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», у визначений Законом термін до 01 травня 2018 не подала свою електронну декларацію, а подала таку декларацію лише 15.08.2018 року об 18 годині 41 хвилин, що встановлено відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату і час фактичної подачі декларації ОСОБА_2, відповідним рапортом та скрін-шотом з офіційної Інтернет-сторінки Реєстру.
Станом на 01.04.2018 ОСОБА_2 перебувала на посаді старшого держаного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста “Одеса- центральний” Одеської митниці ДФС, відповідно ОСОБА_2 перебувала на посаді віднесеної до посад державної служби 12 рангу категорії «В» державної служби, та на неї поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», і вона є суб’єктом (ч. 1, п. 1, підп. «в» ст. З Закону) відповідальності за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією за порушення абзацу першого ч. 1 ст. 45 Закону «Про запобігання корупції».
Згідно відповіді на запит за підписом Голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_4 (вихідний № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 року), зазначено, що дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктом декларування документів до Реєстру.
Факт обізнаності ОСОБА_2 щодо обов’язку, способу і терміну подачі декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, підтверджується документами особової справи ОСОБА_2: присяга державного службовця, попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про боротьбу з корупцією», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби; поясненням ОСОБА_2 та іншими доказами в матеріалах адміністративної справи що додаються до протоколу.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_2, будучи державним службовцем 12 рангу категорії «В», особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, обіймаючи посаду старшого держаного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста “Одеса-центральний” Одеської митниці ДФС, вчинила дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Відповідно до висновку Конституційного суду України у справі щодо офіційного тлумачення положення ч. 1 ст. 276 КУпАП від 26.05.2015 року № 5-рп/2015 передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. В аспекті цього питання необхідно розуміти, що використане словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення. Обов’язок подання декларацій виникає в осіб саме у зв’язку із зайняттям відповідної посади.
Таким чином, ОСОБА_2 будучи державним службовцем 12 рангу категорії «В», особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язана подати відповідну декларацію за місцем останньої роботи - старшого держаного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста “Одеса-центральний” Одеської митниці ДФС, яка розташована в м. Одесі по вул. Гайдара, буд. 12-А, що адміністративно- територіально відповідає Малиновському району м. Одеси.
Враховуючи вказане, місцем вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, є службове приміщення адміністративної будівлі яка розташована в м. Одесі по вул. Гайдара, буд. 12-А (Одеська митниця ДФС).
Датою і часом вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією ОСОБА_3, є дата несвоєчасного подання щорічної декларації за 2017-й рік, тобто 15.08.2018 року об 18 годині 41 хвилин.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є дата завершення перевірки, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання протоколу, а саме 17.08.2018 року.
Матеріальне становище ОСОБА_2, згідно щорічної декларації за 2017-й рік, складає 133 тис. 604 грн. на рік.
Юридичними наслідками в даному випадку є несвоєчасне подання ОСОБА_2 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначені строки, а саме щорічну декларацію особи, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Факт несвоєчасності подачі відповідної декларації встановлений. Поважні причини несвоєчасної подачі відповідної декларації не встановлені.
За даним фактом співробітниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України Управління захисту економіки в Одеській області відносно ОСОБА_2 було складено протокол серії № 555 від 17.08.2018 року про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
В судовому засіданні ОСОБА_2 повністю визнала свою провину.
Прокурор Одеської місцевої прокуратури № 2 в судовому засідання підтримала протокол та вважала, що вина ОСОБА_2 доведена повністю матеріалами справи.
Крім повного визнання провини, вина ОСОБА_2, також, підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: поясненнями ОСОБА_2, рапортом, копією повідомлення сектору запобігання та виявлення корупції, запитом УЗЕ, рапортом, скрін-шотом подачі декларації, декларацією, відповідю на запит з додатками, корпією листа НАЗК 93-05/4886/17 від 02.03.2017, витягом Роз’яснення НАЗК № 3 та іншими матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення учасників судового засідання, суддя вважає, що в діях громадянки України ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, за кваліфікуючою ознакою неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
При винесенні постанови в справі суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суддя вважає, необхідним піддати ОСОБА_2 адміністративному стягненню у вигляді штрафу.
Керуючись ст.ст. 9-11, 172-6, 221, 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_2 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України.
Притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь Держави у розмірі 352 гривень 40 копійок (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача ГУ ДКС України у м. Києві; код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір (ДСА України)»; призначення платежу – судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, пункт 5).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути, внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ: Жуковський С.О.