
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 129/2805/17
Головуючий у 1-й інстанції: Воробйова І.А.
Суддя-доповідач: Смілянець Е. С.
30 серпня 2018 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Смілянця Е. С.
суддів: Сушка О.О. Залімського І. Г.
за участю:
секретаря судового засідання: Охримчук М.Б.,
представника позивача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Гайсинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання відмови в призначенні пенсії протиправною та зобов'язання зарахувати до стажу роботи участь в АТО в трикратному розмірі,
В С Т А Н О В И В :
В березні 2018 року позивач, ОСОБА_3, звернулася до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Гайсинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (далі - Гайсинське ОУПФУ Вінницької області, управління пенсійного фонду, відповідач), про визнання протиправними дії щодо відмови у призначенні пенсії на пільгових умовах; скасування рішення у формі протоколу №1183 від 28.08.2017 про відмову у призначенні пенсії; зобов'язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах, зарахувавши у пільговий трудовий стаж період перебування на військовій службі в складі діючої армії в період бойових дій в трикратному розмірі.
Вінницький окружний адміністративний суд рішенням від 20 квітня 2018 року адміністративний позов задовольнив частково. Скасував протокол Гайсинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області №1183 від 28.08.2017 про відмову у призначенні ОСОБА_3 пенсії за віком. Зобов'язав Гайсинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області повторно розглянути заяву ОСОБА_3 та прийняти рішення щодо призначення пенсії за віком відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Судове рішення мотивоване тим, що сплата страхових внесків з 18.01.2016 р. по 01.06.2016 підтверджена відповідними доказами, проте, при прийнятті оскаржуваного рішення дані обставини відповідачем не взято до уваги. Також суд вважав, що за відсутності відповідного рішення відсутні підстави зобов'язувати суб'єкта владних повноважень призначити ОСОБА_3 пенсію на віком на пільгових умовах, фактично підміняти державний орган, а тому, в задоволені позову в цій частині відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права просить змінити рішення суду першої інстанції , яким задовольнити позовні вимоги.
Аргументами на підтвердження вимог скарги зазначає, що самим скасуванням протоколу №1183 від 28.08.2017 не будуть встановлені всі права позивача, оскільки через відсутність конкретизації у чому саме полягає - "з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні" відповідач донарахує до трудового стажу лише період з січня 2016 року по травень 2016 року, а права позивача, передбачені пунктом 2.3 розділу 2 Наказу Міністерства оборони України №530 від 14.08.2014 "Про положення про організацію роботи з обчислення вислуги років" зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.10. 2014р №1294/2607, що час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції зараховується на пільгових умовах-один місяць служби за три; також не будуть реалізовано нарахування страхового пенсійного страхового стажу для військовослужбовців учасників антитерористичної операції за час їх безпосередньої участі в антитерористичній операції у потрійному розмірі, згідно абзацу першого п.1 та пп. а) Постанови КМУ від 17.06.1992 №393 липня 1992р №393 (доповнено Постановою КМУ №232 від 04.02.2014) «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей".
У відзиві на апеляційну скаргу представник відповідача вказав, що повноваження Фонду при призначенні пенсії є дискреційними, заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив суд залишити її без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2018 року - без змін.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, однак на адресу суду надіслав заяву про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.
Представник позивача підтримав доводи апеляційної скарги та просив суд задовольнити її.
Заслухавши доповідь судді, пояснення представників сторін, які прибули в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 21.08.2017, позивач звернувся до Гайсинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області із заявою про призначення пенсії за віком.
За наслідком розгляду даної заяви прийнято рішення, оформлене протоколом №1183 від 28.08.2017 про відмову в призначенні пенсії за віком, мотивоване невиконанням умов п. 3 р. XV "Прикінцевих положень "Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та відсутністю необхідної кількості стажу.
Не погоджуючись з такою позицією суб'єкта владних повноважень та вказуючи, що претендує на пенсію за віком за наявності достатнього стажу, позивач звернувся з позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів враховує наступне.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів і військовозобов'язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.
Водночас, процедура подання документів для оформлення пенсій визначається, Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 р. № 22-1 (далі - Порядок №22-1).
Відповідно до пункту 1 Порядку №22-1, заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об'єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).
Згідно пункту 2.1 Порядку № 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком додаються, серед іншого, такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу).
За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку, надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення; документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника бойових дій, довідка про період (періоди) участі у бойових діях або в антитерористичній операції в районах її проведення, а для осіб, яким встановлено статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 19, 20 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", також документи, на підставі яких встановлено статус учасника бойових дій, визначені Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 № 413 (при призначенні пенсії учасникам бойових дій згідно з абзацом шостим пункту 3 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону).
Положеннями пунктів 4.1, 4.3 Порядку №22-1 визначено, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Комплексний аналіз норм Закону № 1788-ХІІ та Порядку №22-1 дає підстави для висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на дострокову пенсію є досягнення 50 річного віку для жінок, наявності у них стажу більше 20 років та сплата страхових внесків.
Водночас, слід зазначити, що відповідно до статті 57 Закону України "Про пенсійне забезпечення", військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов'язку, а також перебування в партизанських загонах і з'єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям.
Так, постановою КМУ №393 від 17.07.1992 затверджено Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей (далі - Порядок №393).
Згідно пункту 1 Порядку №393, для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються: військова служба в Збройних Силах, Прикордонних військах, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України, Службі безпеки України.
До вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах: один місяць служби за три місяці - участь у бойових діях у воєнний час (пп. а п.3 Порядку №393).
Як вище зазначено, разом із заявою про призначення пенсії подаються документи про підтвердження стажу, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 (далі - Порядок №637).
Так, пунктами 1, 3 Порядку №637, визначено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Документи, що подаються для підтвердження трудової діяльності, повинні бути підписані посадовими особами і засвідчені печаткою (у разі наявності).
Для підтвердження трудового стажу приймаються лише ті відомості про період роботи, які внесені в довідки на підставі документів.
Як встановлено судом першої інстанції, в трудовій книжці позивача містяться наступні записи:
- з 09.09.1983, прийнята "составителем лаков" та звільнена з 18.01.1984;
- з 01.02.1984, прийнята "укладчиком" та звільнена 17.09.1985;
- з 20.09.1985, призначена на посаду "воспитателя", з 16.08.1989 зарахована на посаду " руководителя кружка" та звільнена з 25.08.1994 р.;
- з 25.08.1994, призначена на посаду тренера - викладача та звільнена з 02.06.1995;
- з 2.06.1995, прийнята на роботу в військову комендатуру на посаду " машинистки по секретной переписки" та звільнена 01.10.1995;
- з 01.03.1999, прийнята на роботу охоронником та звільнена з 07.08.1999;
- з 01.10.2011, прийнята на роботу прибиральницею та звільнена з 31.10.2011.
Окрім того, згідно даних пенсійної справи, ОСОБА_3 враховано страховий стаж за 2004, 2007, 2008 -2011, 2013 р. 2016 р. в період здійснення підприємницької діяльності .
Згідно довідки військової частини А 0536 за № 4382 від 07.18.17, ОСОБА_3 перебуває на військовій службі в складі діючої армії в період бойових дій один рік п'ять місяців чотирнадцять днів. У ній же вказано, що зазначена служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах-один місяць служби за три місяці.
Також, у довідці військової частини А2950 № 03/278 від 20.07.2017 вказано, що ОСОБА_3, у період з 18.01.2016 по 15.03.16, у період з 22.04.16 по 31.03.2017 та у період з 1.04.2017 по теперішній час безпосередньо приймала участь в антитерористичній операції (бойових діях) в районні проведення антитерористичної операції у Донецькій області.
Згідно інформації, наведеної у довідці військової частини В2950 №03/279 від 20.07.17, ОСОБА_3 перебуває на військовій службі в військовій частині - польова пошта В2950 за контрактом з 18.01.2016 по теперішній час.
Однак, відповідачем період служби з 18.01.2016 по 01.06.2016 до стажу, не зараховано, оскільки, як вказує останній, військовою частиною не сплачено страхові внески.
Як вірно зазначено судом першої інстанції, що згідно довідки військової частини А 3488 №03/721 від 20.11.2017, страхові внески за період з 18.01.2016 р. по липень 2016 р. за ОСОБА_3 сплачено, однак, у листі цієї ж військової частини на запит № 159 від 25.11.2017 пояснено, що подання звітності до 1.06.2016 р. не передбачалось, а тому така не подавалась.
Окрім того, Полтавський обласний військовий комісаріат листом від 16.04.2018 за вих. №2/271 повідомив, що до 01 червня 2016 року військовослужбовці були платниками єдиного внеску, однак відомості про кожну застраховану особу не подавались. Сплата єдиного внеску здійснювалась одним платіжним дорученням за військовослужбовців без ідентифікації окремої особи.
В підтвердження перерахування єдиного внеску суду першої інстанції надано наступні платіжні доручення №65 від 25.01.2016, №274 від 23.02.2016, №540 від 24.03.2016, від 22.07.2016 та від 28.04.2016. Отже, сплата страхових внесків з 18.01.2016 р. по 01.06.2016 підтверджена відповідними доказами, проте, при прийнятті оскаржуваного рішення дані обставини відповідачем не взято до уваги, оскільки у протоколі №1183 від 12.10.2017 вказано лише 19 років 2 місяці 24 дні та відмовлено у призначені пенсії за віком.
Враховуючи вищезазначене, колегія суддів відмічає, що судом першої інстанції доведено неправомірність проведення процедури органом виконавчої влади при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для позивача та зазначено, що оскаржуване рішення прийнято без врахування розтлумачених критеріїв, адже не враховані та не взяті до уваги надані позивачем довідки на підтвердження її служби та сплати страхових внесків, що впливає на прийняття рішення про призначення пенсії, а відтак є незаконними.
За сукупністю наведених обставин, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку, що рішення, оформлене протоколом №1183 від 28.08.2017 є протиправним та підлягало скасуванню.
Визначаючись щодо позовної вимоги про визнання протиправними дій щодо відмови у призначенні пенсії за віком, суд першої інстанції правомірно зазначив, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою, за наслідком чого приймає відповідне рішення (про призначення або про відмову у призначені пенсії), яке може бути оскаржено.
Однак, визначаючись щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача призначити пенсію за віком на пільгових умовах, зарахувавши у пільговий трудовий стаж перебування на військовій службі в складі діючої армії в період бойових дій в трикратному розмірі, суд першої інстанції помилково не вбачав підстав для її задоволення, вважаючи ці повноваження дискреційними, тобто такими, які дають можливість на власний розсуд суб'єкту владних повноважень визначити повністю або частково зміст рішення або вибрати один з кількох варіантів прийняття рішень, передбачених нормативно-правовим актом.
Також, одним із доводів апеляційної скарги стосується дискреційних повноважень Гайсинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області при призначенні пенсії.
На зазначені доводи колегія суддів зазначає, що на законодавчому рівні поняття "дискреційні повноваження" суб'єкта владних повноважень відсутнє. У судовій практиці сформовано позицію щодо поняття дискреційних повноважень, під якими слід розуміти такі повноваження, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибирати один з кількох варіантів конкретного правомірного рішення.
Водночас, повноваження державних органів не є дискреційними, коли є лише один правомірний та законно обґрунтований варіант поведінки суб'єкта владних повноважень. Тобто, у разі настання визначених законодавством умов відповідач зобов'язаний вчинити конкретні дії і, якщо він їх не вчиняє, його можна зобов'язати до цього в судовому порядку.
Тобто, дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи не діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору будь-ким.
У справі, що оскаржується, повноваження при призначенні пенсії учасникам бойових дій, регламентовано пунктом 20 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1.
Тобто, зазначені повноваження, за наявності двох можливих варіантів (призначати чи не призначати пенсію) не є дискреційними, а тому ці доводи апеляційної скарги суд відхиляє.
Відповідно до положень, закріплених частиною 1 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Як зазначено частиною 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В той же час згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
На підставі викладеного, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції про часткове задоволення позовних вимог, зокрема, повторно розглянути заяву ОСОБА_3 та прийняти рішення щодо призначення пенсії за віком відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", без зарахування до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах, призведе до повторного звернення до суду, доводи апеляційної скарги знайшли своє підтвердження, а тому необхідно скасувати рішення першої інстанції в частині прийняття рішення про часткове задоволення позовної заяви.
Повноваження суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення встановлені статтею 315 КАС України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.
За змістом ч. 1 ст. 317 КАС підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково.
Рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Гайсинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання відмови в призначенні пенсії протиправною та зобов'язання зарахувати до стажу роботи участь в АТО в трикратному розмірі скасувати в частині відмови в задоволенні позову щодо зобов'язання відповідача призначити пенсію за віком на пільгових умовах, зарахувавши у пільговий трудовий стаж перебування на військовій службі в складі діючої армії в період бойових дій в трикратному розмірі.
В цій частині прийняти нове рішення, яким позов задовольнити. Зобов'язати Гайсинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області призначити ОСОБА_3 пенсію за віком на пільгових умовах, зарахувавши у пільговий трудовий стаж перебування на військовій службі в складі діючої армії в період бойових дій в трикратному розмірі.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 10 вересня 2018 року.
Головуючий Смілянець Е. С. Судді Сушко О.О. Залімський І. Г.