
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2018 рокуЛьвів№ 876/4396/18
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючий-суддя: Бруновської Н.В.
суддів: Гулида Р.М., Затолочного В.С.
за участю секретаря судового засідання: Бедрій Х.П.
представника апелянта: Гавриляка Р.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року у справі № 813/815/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Буське сорто-насінницьке підприємство» до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ :
26.02.2018р. позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Буське сорто-насінницьке підприємство» звернувся в суд із позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0047871281 від 12.02.2018 р.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23.04.2018р. позов задоволено.
Не погоджуючись із даним рішенням, апелянт Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, що судом порушено норми матеріального та процесуального права.
Апелянт просить суд, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23.04.2018 р. скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити в позові.
Представник апелянта Гавриляк Р.А. в судовому засіданні підтримав апеляційну скаргу із підстав у ній зазначених.
Заслухавши суддю-доповідача, учасника процесу, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість рішення суду, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
23.01.2018 р. податковим органом проведено камеральну перевірку ТзОВ «Буське сорто-насінницьке підприємство» з питань порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України.
За результатами проведеної перевірки складено акт №46/13-01-12-81/22342296 від 23.01.2018 р. в якому зазначено про порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних із кількістю днів затримки до 15 календарних днів на суму ПДВ 2 500 000,00грн.
На підставі акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 12.02.2018р. №0047871281, яким до позивача застосовано штраф в розмірі - 250 000,00грн.
Судом першої інстанції встановлено, що 15.11.2017р. позивач відправив на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 32 від 31.10.2017 р. на суму - 1166666,67 грн. та № 33 від 31.10.2017 р. на суму 1333333,33 грн. за допомогою платного програмного забезпечення M.e.doc. використовуючи ІТЄ «Єдине вікно подання електронної звітності». Згідно даних відображених в системі надсилання та реєстрації податкових накладних, дані документи були надіслані в 20 год.54 хв. та 20 год.55 хв. (а.с.9-10 )
Підтвердженням про отримання даних податкових накладних у поштову скриньку ДДФС є повідомлення з програмного забезпечення від 16.11.2017 р. в. 07.59 год. Податкові накладні податковий орган не прийняв оскільки, вважає, що позивач всупереч п.3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 р. подав документи поза межами операційного дня 15.11.2017 р. тобто, після 23.00 год. (а.с.11,12 )
Згідно з п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України, порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.
Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В п.2, 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМ України від 29.12.2010 № 1246 передбачено, що операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації. Операційний день триває з 0 до 23-ї години.
Як вірно зазначив суд першої інстанції, податковий орган не надав доказів про надіслання позивачу квитанції про прийняття або неприйняття податкових накладних № 32 від 31.10.2017 р. на суму - 1166666,67 грн. та № 33 від 31.10.2017 р. на суму 1333333,33 грн. протягом операційного дня 15.11.2017 р. ( з 0-23.00 год. ). Квитанція про прийняття або неприйняття даних податкових накладних податковий орган надіслав податковий орган 16.11.2017 р. в 07.59 год. тобто, наступного операційного дня за днем подання документів.
Отже, вищевказані податкові накладні вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, а тому відсутні підстави для застосування штрафних санкцій в розмірі - 250000 грн. згідно з податковим повідомленням-рішенням від 12.02.2018 р. № 0047871281.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення позову оскільки, податковий орган як суб'єкт владних повноважень діяв не у спосіб, що визначений Конституцією та законами України. Позивач не припустився протиправних дій в даному випадку тому, навіть за умови відсутності у відповідача відомостей про дату виконання позивачем встановленого законом обов'язку з реєстрації податкової накладної, останній не підлягає притягненню до відповідальності.
Згідно ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
ст. 316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Із врахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції є законним, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було, тому, відсутні підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст.229, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року у справі № 813/815/18 - без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного суду протягом тридцяти днів після набрання постановою законної сили.
Строк оскарження постанови, в якій оголошено вступну та резолютивну частину обчислюється з дня складення постанови у повному обсязі.
Суддя Н.В. Бруновська
Суддя Р.М. Гулид
Суддя В.С. Затолочний
Постанова складена в повному обсязі 07.09.2018 року.