Ухвала суду № 76316790, 05.09.2018, Краснопільський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
05.09.2018
Номер справи
578/765/18
Номер документу
76316790
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Ухвала

Іменем України

05 вересня 2018 року

смт Краснопілля

справа № 578/765/18&?о;

провадження № 2-а/578/11/18

Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Косар А.І.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації

про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, -

учасники судового процесу:

позивач ОСОБА_1

секретар судового засідання Авраменко О.Є.

Встановив:

У серпні 2018 року позивач звернувся до суду з вказаною позовною заявою, якою просив визнати бездіяльність Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації як суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язати встановити строк експлуатації пільгового автомобіля марки ЗАЗ-11027 державний реєстраційний номерний знак ВМ № НОМЕР_1, 2004 року випуску, колір - білий, № кузова Y6D11027040402608, об’єм двигуна 1098, виділеного ОСОБА_1, 16.03.1979 р. н.

Адміністративна справа підлягає передачі на розгляд Сумському окружному адміністративному суду з таких підстав.

Згідно частини першої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України /далі - КАС/ місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Частиною 2 цієї статті передбачено, що Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

З огляду на наведене, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 належить до предметної юрисдикції (підсудності) Сумського окружного адміністративного суду.

Частиною першою статті 318 КАС передбачено, що рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.

Згідно з частиною шостою статті 7 КАС у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Оскільки Кодексом адміністративного судочинства України не визначено порядок дій у випадку, якщо суд встановить, що справа належить до предметної юрисдикції іншого адміністративного суду, тому в такому випадку слід застосувати аналогію закону на підставі частини шостої статті 7 КАС і передати справу на розгляд іншого адміністративного суду.

Згідно частини дев’ятої статті 29 КАС, передача адміністративної справи з одного суду до іншого в інших випадках здійснюється не пізніше наступного дня після видання відповідного розпорядження голови суду або постановлення відповідної ухвали, яка не підлягає оскарженню.

Керуючись статтями 3, 7, 20, 29, 171, 318 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

Постановив:

Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії - передати на розгляд Сумському окружному адміністративному суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А. І. Косар