
Справа № 490/3146/18 07.09.2018 07.09.2018 07.09.2018
Номер провадження: 33/784/395/18
Головуючий суду першої інстанції - Скрипченко С.М.
Категорія: ч.1 ст.483 МК Головуючий суду апеляційної інстанції - Локтіонова О.В.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2018 року м.Миколаїв
Апеляційний суд Миколаївської області в складі судді Локтіонової О.В.,
із секретарем судового засідання - Горенко Ю.В.,
за участі:
особи, відносно якої провадження в справі про адміністративне правопорушення закрито, - ОСОБА_3,
захисника - ОСОБА_4,
представника органу доходів і зборів Миколаївської митниці Державної фіскальної служби України - Квасниці Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення за апеляційною скаргою Миколаївської митниці Державної фіскальної служби України на постанову Центрального районного суду м.Миколаєва від 18 липня 2018 року, якою закрито провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.483 Митного кодексу України щодо ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою вул.Наваринська, 4/1 м.Миколаєва,
В С Т А Н О В И В:
20 березня 2018 року головним державним інспектором сектору митного оформлення №1 митного поста «Костянтинівка» Миколаївської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил №0055/50400/18 відносно ОСОБА_3, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.483 МК України.
Згідно з протоколом директор ТОВ «Гермес Інтер Компані» ОСОБА_3 вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товарів на загальну суму 20 109,59 грн.: «Баку прийому води з душу 6 л з автоматичним насосом 12V 32 л/хв Whale - 1 шт.», вагою 1,5 кг, вартістю 2786,12 грн.; «виробів з полімерів вінілхлориду: привальний брус сірий, 65 мм 24 м рулон - 1 шт.» вагою 30 кг, вартістю 939,25 грн. та «виробів з пластмас для герметизації та закупорювання: палубний люк FlushHatch 60 см - 1 шт.», вагою 7,5 кг. вартістю 16384,22 грн. шляхом надання у якості підстави для їх переміщення отриманого незаконним шляхом документу, а саме CMR №354479 від 01 серпня 2017 року з проставленим на ньому підробленим відбитком штампу прямокутної форми з реквізитами «ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ. Санітарно - епідеміологічний контроль здійснено. № 698 «23» 11. 2017р. Управління Держпродспоживслужби в м.Миколаєві Миколаївської області», що було виявлено Миколаївською митницею ДФС під час перевірки у березні 2018 року, здійсненої на підставі отриманого 02 березня 2018 року листа Управління Служби безпеки України в Миколаївській області про виявлення факту переміщення через митний кордон України за митною декларацією UA504180/2017/004006 від 23.11.2017 року у митний режим «імпорт» товарів на підставі завідомо недостовірних даних щодо проходження санітарно-епідеміологічного контролю та здійсненої перевірки вказаної інформації митницею.
Постановою Центрального районного суду м.Миколаєва від 18 липня 2018 року ОСОБА_3 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, однак провадження у справі закрито у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова мотивована тим, що ОСОБА_3, будучи уповноваженою особою ТОВ «Гермес Інтер Компані» на роботу з органами митниці з приводу митного оформлення товарів ТОВ ССК «Дельта», при підготовці документації на товар повинен був та мав об'єктивну можливість пересвідчитись у достовірності та точності зазначених відомостей. Однак, подав до Миколаївської митниці ДФС скановану копію CMR №354479 від 01.08.2017 р., яка містить відтиск штампу про проходження санітарно-епідеміологічного контролю з ознаками підробки, що свідчить про те, що ОСОБА_3 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів.
Однак, оскільки сплив строк накладення адміністративного стягнення, який становить шість місяців з дня вчинення правопорушення, то суд вважав, що справа підлягає закриттю.
Не погодившись з постановою суду, Миколаївська митниця ДФС подала апеляційну скаргу, в якій просила постанову суду скасувати та притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності.
Свою апеляційну скаргу обґрунтовувала тим, що судом невірно застосовано положення ст.486 Митного кодексу України щодо строку накладання адміністративного стягнення та початку перебігу такого строку.
Зокрема апелянт вказує, що 02 березня 2018 року до відома Миколаївської митниці було доведено факт переміщення ОСОБА_3 через митний кордон України товарів на підставі завідомо недостовірних відомостей щодо проходження санітарно-епідеміологічного контролю, що стало підставою для порушення справи про порушення митних правил.
Миколаївська митниця зазначала, що саме з моменту її повідомлення про факт підроблення ОСОБА_3 дозвільних документів починає розраховуватись строк притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 МК України.
Вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд в межах доводів апеляційної скарги дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Стаття 487 МК України передбачає, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.486 МК України, ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону тощо.
Згідно з вимогами ст.489 МК України та ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зміст оскаржуваної постанови свідчить, що суд першої інстанції вказаного у повній мірі не дотримався.
Так, відповідно до вимог ч.1 ст.483 МК України адміністративним правопорушенням є переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Підставами для порушення справи про порушення митних правил, серед іншого, є офіційні письмові повідомлення про вчинення особою порушення митних правил, отримані від правоохоронних органів, а також органів, що здійснюють види контролю, зазначені у частині першій статті 319 цього Кодексу (стаття 491 МК України).
Згідно з протоколом про порушення митних правил №0055/50400/18 від 20 березня 2018 року директор ТОВ «Гермес Інтер Компані» ОСОБА_3 вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товарів на загальну суму 20 109,59 грн.: «Баку прийому води з душу 6 л з автоматичним насосом 12V 32 л/хв Whale - 1 шт.», вагою 1,5 кг, вартістю 2786,12 грн.; «виробів з полімерів вінілхлориду: привальний брус сірий, 65 мм 24 м рулон - 1 шт.» вагою 30 кг, вартістю 939,25 грн. та «виробів з пластмас для герметизації та закупорювання: палубний люк FlushHatch 60 см - 1 шт.», вагою 7,5 кг. вартістю 16384,22 грн. шляхом надання у якості підстави для їх переміщення отриманого незаконним шляхом документу, а саме CMR №354479 від 01 серпня 2017 року з проставленим на ньому підробленим відбитком штампу прямокутної форми з реквізитами «ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ. Санітарно - епідеміологічний контроль здійснено. № 698 «23» 11. 2017р. Управління Держпродспоживслужби в м.Миколаєві Миколаївської області».
Вказане виявлено на підставі отриманого 02 березня 2018 року Миколаївською митницею ДФС листа Управління Служби безпеки України в Миколаївській області про виявлення факту переміщення через митний кордон України за митною декларацією UA504180/2017/004006 від 23.11.2017 року у митний режим «імпорт» товарів на підставі завідомо недостовірних даних щодо проходження санітарно-епідеміологічного контролю та здійсненої перевірки вказаної інформації митницею, під час якої встановлено, що 07 серпня 2017 року в зону діяльності сектору митного оформлення №1 митного поста «Костянтинівка» Миколаївської митниці ДФС (м. Миколаїв Одеське шосе 69/1) на адресу ТОВ ССК «Дельта» (54002, м.Миколаїв, вул. Чигрина, 29-Г) від компанії JANS-Boats GmbH, Vorjurastrasse 36, D 90453 Nurnberg, Germany (Німеччина) за документом контролю доставки ІМ 40 EE № UA504000/2017/902152 від 03.08.2017, контрактом № 131 від 07.02.2017, проформою - інвойсом № 13011/1 від 30 липня 2017 року, CMR №354479 від 01 серпня 2017 року на автомобілі НОМЕР_1 для завершення митного оформлення надійшли товари - обладнання та інші вироби для встановлення на катер проекту D30.
Відповідно до Договору від 08 квітня 2016 року №12 ТОВ ССК «Дельта» уповноважило ТОВ «Гермес Інтер Компані» (54030 м.Миколаїв, вул.Наваринська 4/1) у особі ОСОБА_3 на здійснення декларування товарів та транспортних засобів ТОВ СК «Дельта», що переміщуються через митний кордон України, в митних органах України, в т.ч. в Миколаївській митниці ДФС, а також виконання будь яких операцій пов'язаних з попередньою підготовкою товарів та транспортних засобів до митного оформлення (п.1 Договору).
23 листопада 2017 року о 12 год. 16 хв. директором ТОВ «Гермес Інтер Компані» ОСОБА_3 відповідно до Договору від 08 квітня 2016 року №12 на вказаний товар підготовлена, засвідчена особистим електронним цифровим підписом та подана до сектору митного оформлення №1 митного поста «Костянтинівка» Миколаївської митниці ДФС до митного оформлення електронна митна декларація дов. № 2635, яка була прийнята до митного оформлення з присвоєнням їй порядкового номеру UA504180/2017/004006 від 23 листопада 2017 року.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2011 року № 1031 «Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України», обов'язковому державному санітарно-епідеміологічному контролю, який здійснюється посадовою особою контролюючого органу в зонах митного контролю на митній території України, підлягають наступні задекларовані ОСОБА_3 у митній декларації № UA504180/2017/004006 товари:
- товар № 6: ВИРОБИ З ПЛАСТМАС З ВМІСТОМ БІЛЬШ ЯК 2 Л: Бак прийому води з душу 6л з автоматичним насосом 12V 32 л/хв Whale - 1 шт. Каталоговий номер 16.117.50. - 1,5 кг. виробник - Whale, країна виробництва-EU, торговельна марка - Whale. Фактурна вартість товару - 88,99 Євро (згідно курсу НБУ складає 2786,12грн.). Код згідно УКТ ЗЕД - 3923309000.
- товар № 13: ВИРОБИ З ПОЛІМЕРІВ ВІНІЛХЛОРИДУ: Привальний брус сірий, 65 мм 24 м рулон - 1 шт. Каталоговий номер 44.065.04 - 30 кг. Виробник - OSCULATI, країна виробництва - EU, торгівельна марка - OSCULATI. Фактурна вартість товару - 10,58 Євро (згідно курсу НБУ складає 331,24грн.).Митною вартістю 939,25 грн. Код згідно УКТ ЗЕД - 3916200090.
- товар № 14: ВИРОБИ З ПЛАСТМАС ДЛЯ ГЕРМЕТЕЗАЦІЇ ТА ЗАКУПОРЮВАННЯ: Палубний люк FlushHatch 60 см - 1 шт. Каталоговий номер 19.440.60 - 7,5 кг. Виробник - Lewmar, країна виробництва - EU, торгівельна марка - Lewmar. Фактурна вартість товару - 523,32 Євро (згідно курсу НБУ складає 16384,22 грн.). Код згідно УКТ ЗЕД - 3923509000.
В якості підстави для здійснення митного оформлення товарів у митний режим «імпорт» з метою їх випуску у вільний обіг ОСОБА_3 до митниці разом з електронною митною декларацією №UA504180/2017/004006 направлено скановану копію вищевказаного CMR №354479 від 01 серпня 2017 року з проставленим на ньому відбитком штампу прямокутної форми з реквізитами «ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ. Санітарно - епідеміологічний контроль здійснено. № 698 «23» 11. 2017р. Управління Держпродспоживслужби в м.Миколаєві Миколаївської області».
Відповідно до ч.8 ст.319 МК України митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершуються тільки після проведення встановлених законами України для кожного товару видів контролю.
23 листопада 2017 року товари на підставі митної декларації №UA504180/2017/004006 та наявного відбитку штампу про проведення процедур санітарно-епідеміологічного контролю, проставленому у CMR №354479 від 01 серпня 2017 року, оформлені у митний режим «імпорт» та випущені у вільний обіг.
Разом з тим, згідно з листом Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області від 15 березня 2018 року №1339/14.5, санітарно-епідеміологічний контроль товарів, що переміщувались на адресу ТОВ ССК «Дельта» 23 листопада 2017 року, не здійснювався.
Згідно з листом ДП «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» від 14 березня 2018 року №14/01-564, санітарно-епідеміологічний контроль товарів, що переміщувались на адресу ТОВ ССК «Дельта» за CMR №354479 від 01 серпня 2017 року не проводився.
Крім цього, у зв'язку з проведенням реорганізації, з 30 березня 2017 року діяльність Головного управління Держсанепідемслужби у Миколаївській області припинено, у зв'язку з чим до повноважень ДП «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» відноситься проведення виключно медико-санітарного контролю.
Згідно з поясненнями ОСОБА_3 23 листопада 2017 року він особисто документи, а саме CMR №354479 від 01 серпня 2017 року на вищевказані товари для проведення державного санітарно-епідеміологічного контролю до ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області не подавав, а передав їх іншій особі на ім'я Ігор, яка через деякий час того ж дня повернула ОСОБА_3 зазначений CMR №354479 від 01 серпня 2017 року з проставленим відбитком штампу «ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ. Санітарно - епідеміологічний контроль здійснено. № 698 «23» 11. 2017р. Управління Держпродспоживслужби в м.Миколаєві Миколаївської області» (а.с.4-7).
Відповідно до електронної митної декларації №UA504180/2017/004006 від 23.11.2017 р. та постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 р. №1031 «Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України» товари, зазначені у декларації під №№6, 13, 14, підлягають обов'язковому державному санітарно-епідеміологічному контролю (а.с.8-18).
Міжнародна товарно-транспортна накладна CMR №354479 від 01 серпня 2017 року, яка була надана в якості підстави для здійснення митного оформлення товарів у митний режим «імпорт» разом з декларацією, містить відбиток штампу прямокутної форми з реквізитами «ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ. Санітарно - епідеміологічний контроль здійснено. № 698 «23» 11. 2017р. Управління Держпродспоживслужби в м.Миколаєві Миколаївської області» (а.с.22).
Згідно з договором №12 від 08.04.2016 р. ТОВ ССК «Дельта» уповноважило ТОВ «Гермес Інтер Компані» в особі ОСОБА_3 виконувати послуги, необхідні для повного митного оформлення товарів та транспортних засобів ТОВ СК «Дельта», що переміщуються через митний кордон України, в митних органах України, в т.ч. в Миколаївській митниці ДФС, а також виконання будь-яких операцій, пов'язаних з попередньою підготовкою товарів та транспортних засобів до митного оформлення (а.с.23).
З листа Управління Служби безпеки України в Миколаївській області від 01 березня 2018 року та доданого до нього повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області від 26.02.2018 р., отриманих Миколаївською митницею ДФС 02 березня 2018 року, вбачається, що в ході виконання органами служби безпеки завдань щодо захисту об'єктів критичної інфраструктури, отримано інформацію про надання ТОВ ССК «Дельта» завідомо недостовірних даних до Миколаївської митниці ДФС щодо проходження санітарно-епідеміологічного контролю товарів з метою їх оформлення у митному режимі «імпорт», а саме наявний відбиток спеціального штампу на міжнародній товарно-транспортній накладній (CMR) «Санітарно-епідеміологічний контроль здійснено» без проходження такого контролю (а.с.33-34).
Відповідно до листів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області від 26.02.2018 р. та 15.03.2018 р., санітарно-епідеміологічний контроль товарів, що переміщувались на адресу ТОВ ССК «Дельта», 23 листопада 2017 року не здійснювався (а.с.42, 43).
Згідно з листом ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» від 14.03.2018 р. №14/01-564 медико-санітарний контроль товарів, що переміщувались на адресу ТОВ ССК «Дельта» за товарно-транспортною накладною CMR №354479 від 01.08.2017 р., не проводився (а.с.39).
Згідно з письмовими поясненнями ОСОБА_3, 23 листопада 2017 року він особисто документи, а саме CMR №354479 від 01 серпня 2017 року на вищевказані товари для проведення державного санітарно-епідеміологічного контролю до ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області не подавав, а передав їх іншій особі на ім'я Ігор, яка через деякий час того ж дня повернула йому їх з проставленим відбитком штампу «ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ. Санітарно - епідеміологічний контроль здійснено. №698 «23» 11. 2017р. Управління Держпродспоживслужби в м. Миколаєві Миколаївської області» (а.с.24-25).
Встановивши зазначене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про наявність у діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, оскільки він вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товарів з приховуванням від митного контролю шляхом надання у якості підстави для їх переміщення отриманого незаконним шляхом документу зі штампом про проходження санітарно-епідеміологічного контролю.
Між тим, його висновок про сплив строку накладення адміністративного стягнення, який суд рахував з дня вчинення правопорушення, а саме з 23 листопада 2017 року, не відповідає вимогам законодавства.
Згідно з ч.2 ст.467 МК України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а в разі розгляду судами (суддями) справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачені статтями 469, 477-485 цього Кодексу, - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень.
Отже, оскільки правопорушення було виявлено 02 березня 2018 року, то початок перебігу шестимісячного строку починається з цієї дати, і у суду були відсутні підстави для закриття провадження у справі.
За такого, оскаржувана постанова підлягає скасуванню з прийняттям по справі нової постанови.
Апеляційний суд ще раз наголошує, що у діях ОСОБА_3 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, які доведені вищезазначеними доказами.
Однак, строк накладення на нього адміністративного стягнення закінчився 02 вересня 2018 року.
Посилання представника Миколаївської митниці ДФС про закінчення вказаного строку 16 вересня 2018 року суд не приймає до уваги, оскільки матеріалами справи доведено, що факт порушення митних правил було виявлено 02 березня 2018 року з листа Управління СБУ, до якого додавалося повідомлення про непроходження санітарно-епідеміологічного контролю.
Розгляд справи в суді апеляційної інстанції в межах вказаного строку не відбувся з поважної причини, а саме знаходження ОСОБА_3 у медичному закладі на стаціонарному лікуванні, яке згідно з висновком лікаря, позбавляло його можливості брати участь у судовому засіданні.
Відповідно до ч.4 ст.526 МК України справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
Стаття 294 КУпАП передбачає, що неявка в судове засідання суду апеляційної інстанції особи, яка подала скаргу, інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, не перешкоджає розгляду справи, крім випадків, коли є поважні причини неявки або в суду відсутня інформація про належне повідомлення цих осіб.
ОСОБА_3 неодноразово заявляв про бажання брати участь у судовому засіданні для дачі пояснень та подання можливих клопотань, що є його правом, гарантованим статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на справедливий судовий розгляд, що передбачає можливість особи бути вислуханою.
У зв'язку з зазначеним його неявка до суду була визнана поважною, а розгляд справи відкладено.
Відповідно до ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Як встановлено, правопорушення було виявлено 02 березня 2018 року, строк накладення стягнення тривав до 02 вересня 2018 року.
Отже, на даний момент строк накладення адміністративного стягнення закінчився, що є підставою для закриття провадження у справі.
Керуючись ст.294 КУпАП, ст.529 МК України, апеляційний суд
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Миколаївської митниці Державної фіскальної служби України задовольнити частково.
Постанову Центрального районного суду м.Миколаєва від 18 липня 2018 року скасувати та прийняти нову постанову.
Визнати ОСОБА_3 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, закрити у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Миколаївської області О.В. Локтіонова