Постанова № 76313504, 18.07.2018, Центральний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
18.07.2018
Номер справи
490/3146/18
Номер документу
76313504
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

490/3146/18 від18.07.2018

н\п 3/490/2290/2018

Центральний районний суд м. Миколаєва

_______________

Справа № 490/3146/18

3/490/2290/2018

П О С Т А Н О В А

Іменем України

18 липня 2018 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Скрипченко С.М., при секретарі Митрохіній А.Є., за участю представника митниці ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Миколаївської митниці ДФС про притягнення:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТОВ "ОСОБА_3 Компані", номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -

В С Т А Н О В И В:

20 березня 2018 року відносно директора ТОВ "ОСОБА_3 Компані" ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил № 0055/50400/18, відповідно до якого 02.03.2018 року Миколаївською митницею ДФС отримано лист Управління Служби безпеки України в Миколаївській області № 64/20-2390 від 01.03.2018 року про виявлення факту переміщення через митний кордон України за митною декларацією UA504180/2017/004006 від 23.11.2017 року у митний режим «імпорт» товарів на підставі завідомо недостовірних даних, щодо проходження санітарно-епідеміологічного контролю.

Під час проведення перевірки вказаної інформації митницею встановлено наступне.

07.08.2017 року в зону діяльності сектору митного оформлення №1 митного поста «Костянтинівка» Миколаївської митниці ДФС (м. Миколаїв, Одеське шосе, 69/1) на адресу ТОВ ССК «Дельта» (54002, м. Миколаїв, вул. Чигрина, 29-Г) від компанії JANS-Boats GmbH, Vorjurastrasse 36, D 90453 Nurnberg, Germany (Німеччина) за документом контролю доставки ІМ 40 ЕЕ № UA504000/2017/902152 від 03.08.2017 року, контрактом № 131 від 07.02.2017 року, проформою - інвойсом № 13011/1 від 30.07.2017 року, СMR № 354479 від 01.08.2017 року на автомобілі BE9903BM для завершення митного оформлення надійшли товари – обладнання та сантехнічні вироби для встановлення на катер проекту D30.

Відповідно до Договору від 08.04.2016 року №12, ТОВ СCК «Дельта» (54002, м. Миколаїв, вул. Чигрина, 29-Г) уповноважило ТОВ «ОСОБА_3 Компані» (54030 м. Миколаїв, вул. Наваринська 4/1) на здійснення декларування товарів та транспортних засобів ТОВ ССК «Дельта», котрі переміщуються через митний кордон України, в митних органах України, в т.ч. в Миколаївській митниці ДФС, а також виконання будь-яких операцій пов'язаних з попередньою підготовкою товарів та транспортних засобів до митного оформлення (п.1 Договору).

23.11.2017р. о 12 год. 16 хв. директором ТОВ «ОСОБА_3 Компані» ОСОБА_2 відповідно до Договору від 08.04.2016р. №12 на вказаний товар підготовлена, засвідчена особистим електронним цифровим підписом та подана до сектору митного оформлення №1 митного поста «Костянтинівка» Миколаївської митниці ДФС до митного оформлення електронна митна декларація дов. №2635, яка була прийнята до митного оформлення з присвоєнням їй порядкового номеру UA504180/2017/004006 від 23.11.2017 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 року № 1031 «Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України» (далі ПКМУ від 05.10.2011 року № 1031), обов'язковому державному санітарно-епідеміологічному контролю, який здійснюється посадовою особою контролюючого органу в зонах митного контролю на митній території України, підлягають наступні задекларовані ОСОБА_2 у митній декларації № UA504180/2017/004006 товари:

- товар № 6: ВИРОБИ З ПЛАСТМАС З ВМІСТОМ БІЛЬШ ЯК 2 Л: Бак прийому води з душу 6л з автоматичним насосом 12V 32 л/хв Whale - 1 шт. Каталоговий номер 16.117.50. – 1,5 кг. виробник – Whale, країна виробництва-EU, торговельна марка - Whale. Фактурна вартість товару – 88,99 Євро (згідно курсу НБУ складає 2786,12грн.). Код згідно УКТ ЗЕД – НОМЕР_2;

- товар № 13: ВИРОБИ З ПОЛІМЕРІВ ВІНІЛХЛОРИДУ: Привальний брус сірий, 65 мм 24 м рулон - 1 шт. Каталоговий номер 44.065.04– 30 кг. Виробник – OSCULATI, країна виробництва –EU, торгівельна марка - OSCULATI. Фактурна вартість товару – 10,58 Євро (згідно курсу НБУ складає 331,24грн.).Митною вартістю 939,25 грн. Код згідно УКТ ЗЕД – НОМЕР_3;

- товар № 14: ВИРОБИ З ПЛАСТМАС ДЛЯ ГЕРМЕТЕЗАЦІЇ ОСОБА_4: Палубний люк FlushHatch 60 см - 1 шт. Каталоговий номер 19.440.60 – 7,5 кг. Виробник – Lewmar, країна виробництва –EU, торгівельна марка - Lewmar. Фактурна вартість товару – 523,32 Євро (згідно курсу НБУ складає 16384,22 грн.). Код згідно УКТ ЗЕД – НОМЕР_4.

В якості підстави для здійснення митного оформлення товарів у митний режим «імпорт» з метою їх випуску у вільний обіг, ОСОБА_2 до митниці разом з електронною митною декларацією № UA504180/2017/004006 направлено скановану копію вищевказаного СMR № 354479 від 01.08.2017 року з проставленим на ньому відбитком штампу прямокутної форми з реквізитами «ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ОСОБА_5 СПОЖИВАЧІВ. Санітарно – епідеміологічний контроль здійснено. № 698 «23» 11. 2017р. Управління Держпродспоживслужби в м. Миколаєві Миколаївської області».

Відповідно до ч. 8 ст. 319 Митного кодексу України, митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершуються тільки після проведення встановлених законами України для кожного товару видів контролю.

23.11.2017 року товари на підставі митної декларації № UA504180/2017/004006 та наявного відбитку штампу про проведення процедур санітарно-епідеміологічного контролю, проставленому у СMR № 354479 від 01.08.2017 року, оформлений у митний режим «імпорт» та випущений у вільний обіг.

Разом з тим, згідно листа Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області від 15.03.2018 року № 1339/14.5, санітарно-епідеміологічний контроль товарів, що переміщувались на адресу ТОВ ССК «Дельта» 23.11.2017р. не здійснювався.

Згідно листа ДП «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» від 14.03.2018р. № 14/01-564, санітарно-епідеміологічний контроль товарів, що переміщувались на адресу ТОВ ССК «Дельта» за СMR № 354479 від 01.08.2017р. не проводився.

Крім цього, у зв'язку з проведенням реорганізації, з 30.03.2017р. діяльність Головного управління Держсанепідемслужби у Миколаївській області припинено, у зв'язку з чим до повноважень ДП «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» відноситься проведення виключно медико-санітарного контролю.

Згідно з поясненнями ОСОБА_2, 23.11.2017р. він особисто документи, а саме СMR № 354479 від 01.08.2017 року на вищевказані товари для проведення державного санітарно-епідеміологічного контролю до ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області не подавав, а передав їх іншій особі на ім'я Ігор, яка, через деякий час того ж дня, повернула ОСОБА_2 зазначений СMR № 354479 від 01.08.2017р., з проставленим відбитком штампу «ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ОСОБА_5 СПОЖИВАЧІВ. Санітарно – епідеміологічний контроль здійснено. № 698 «23» 11. 2017р. Управління Держпродспоживслужби в м. Миколаєві Миколаївської області».

Таким чином, директором ТОВ «ОСОБА_3 Компані» ОСОБА_2 вчинені дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товарів: «Бак прийому води з душу 6л з автоматичним насосом 12V 32 л/хв Whale - 1 шт» вагою 1,5 кг, вартістю 2786,12грн., «ВИРОБИ З ПОЛІМЕРІВ ВІНІЛХЛОРИДУ: Привальний брус сірий, 65 мм 24 м рулон - 1 шт.» вагою 30 кг, вартістю 939,25 грн., та «ВИРОБИ З ПЛАСТМАС ДЛЯ ГЕРМЕТЕЗАЦІЇ ОСОБА_4: Палубний люк FlushHatch 60 см - 1 шт» вагою 7,5 кг., вартістю 16384,22 грн. шляхом надання у якості підстави для їх переміщення отриманого незаконним шляхом документу, а саме СMR № 354479 від 01.08.2017 з проставленим на ньому підробленим відбитком штампу прямокутної форми з реквізитами «ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ОСОБА_5 СПОЖИВАЧІВ. Санітарно – епідеміологічний контроль здійснено. № 698 «23» 11. 2017р. Управління Держпродспоживслужби в м. Миколаєві Миколаївської області».

Загальна вартість предметів порушень митних правил складає 20 109,59 грн.

В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив. Будь-яких заяв чи клопотань від останнього щодо поважності причини неявки до суду не надходило.

Представник Миколаївської митниці ДФС ОСОБА_1 у судовому засіданні підтвердив обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення та просив суд визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Вислухавши думку представника Миколаївської митниці ДФС, дослідивши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до положень ст. ст. 245, 252 КУпАП, суд зобов'язаний своєчасно, повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи в їх сукупності, вирішити її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 486 Митного кодексу України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідальність за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України настає у випадку переміщення або дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

За вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 р. № 1031 «Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України», в разі ввезення на митну територію України товарів безпосередньо за кодами УКТЗЕД 3923 30 «Бутлі, пляшки, фляги та аналогічні вироби з пластмаси», 3916 «Моноволокна з максимальним поперечним перетином більш як 1 мм (мононитки), прутки, стрижні та профілі фігурні з обробленою або необробленою поверхнею, але без будь-якого іншого оброблення, з полімерних матеріалів», 3923 50 «Пробки, кришки, ковпачки та інші пристосування для герметизації, закупорювання з пластмаси», вони підлягають санітарно-епідеміологічного контролю у зонах митного контролю на митній території України, крім пунктів пропуску.

З матеріалів справи про порушення митних правил ОСОБА_2 вбачається наступне.

Так, згідно договору від 08.04.2016 року №12, ТОВ СCК «Дельта» уповноважило ТОВ «ОСОБА_3 Компані» на здійснення декларування товарів та транспортних засобів ТОВ ССК «Дельта», котрі переміщуються через митний кордон України, в митних органах України, в т.ч. в Миколаївській митниці ДФС, а також виконання будь-яких операцій пов'язаних з попередньою підготовкою товарів та транспортних засобів до митного оформлення (п.1 Договору) (а.с. 23).

Відповідно до протоколу про порушення митних правил №0055/50400/18 від 20.03.2018 року, 23 листопада 2017 року митним постом «Костянтинівка» Миколаївської митниці ДФС отримано заповнений бланк електронної митної декларації, засвідчений електронним цифровим підписом посадової особи, уповноваженої на роботу з митницею ТОВ «ОСОБА_3 Компані» ОСОБА_2 (а.с. 8-18).

Того ж дня вказану декларацію прийнято до митного оформлення, про що свідчить присвоєння їй порядкового номеру UA504180/2017/004006.

Відповідно до даних, заявлених у вказаній митній декларації, на адресу ТОВ ССК «Дельта» в митному режимі «імпорт» через митний кордон України переміщувались товари в кількості 18 найменувань та, зокрема:

- товар № 6: ВИРОБИ З ПЛАСТМАС З ВМІСТОМ БІЛЬШ ЯК 2 Л: Бак прийому води з душу 6л з автоматичним насосом 12V 32 л/хв Whale - 1 шт. Каталоговий номер 16.117.50. – 1,5 кг. виробник – Whale, країна виробництва-EU, торговельна марка - Whale. Фактурна вартість товару – 88,99 Євро (згідно курсу НБУ складає 2786,12грн.). Код згідно УКТ ЗЕД – НОМЕР_2;

- товар № 13: ВИРОБИ З ПОЛІМЕРІВ ВІНІЛХЛОРИДУ: Привальний брус сірий, 65 мм 24 м рулон - 1 шт. Каталоговий номер 44.065.04– 30 кг. Виробник – OSCULATI, країна виробництва –EU, торгівельна марка - OSCULATI. Фактурна вартість товару – 10,58 Євро (згідно курсу НБУ складає 331,24грн.).Митною вартістю 939,25 грн. Код згідно УКТ ЗЕД – НОМЕР_3;

- товар № 14: ВИРОБИ З ПЛАСТМАС ДЛЯ ГЕРМЕТЕЗАЦІЇ ОСОБА_4: Палубний люк FlushHatch 60 см - 1 шт. Каталоговий номер 19.440.60 – 7,5 кг. Виробник – Lewmar, країна виробництва –EU, торгівельна марка - Lewmar. Фактурна вартість товару – 523,32 Євро (згідно курсу НБУ складає 16384,22 грн.). Код згідно УКТ ЗЕД – НОМЕР_4.

В якості підстави для здійснення митного оформлення товарів у митний режим «імпорт» з метою їх випуску у вільний обіг, декларантом ТОВ «ОСОБА_3 Компані» ОСОБА_2 до Миколаївської митниці ДФС направлено скановану копію CMR №354479 від 01.08.2017 року з відбитком штампу про проведення 23.11.2017 року санітарно-епідеміологічного контролю Держпродспоживслужби в м. Миколаєві Миколаївської області (а.с. 22).

23 листопада 2017 року вказані товари, на підставі митної декларації №UA504180/2017/004006 та наявного відбитку штампу про проведення процедур санітарно-епідеміологічного контролю, проставленому у CMR №354479 від 01.08.2017 року, оформлений у митний режим «імпорт» та випущений у вільний обіг.

Разом з тим, згідно листа Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області від 15.03.2018 року № 1339/14.5, проходження суб'єктом господарювання ТОВ ССК «Дельта» санітарно-епідеміологічного контролю товарів на митниці в режимі «імпорту» за датами (вказаними на штампах) - 23.11.2017 р. - не проводилось (а.с. 42).

За повідомленням ДП «Миколаївський обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров'я України» від 14.03.2018 року № 14/01-564, санітарно-епідеміологічний контроль товарів, що переміщувались на адресу ТОВ ССК «Дельта» за CMR №354479 від 01.08.2017 року не проводився. Крім того, у зв'язку з проведенням реорганізації, з 30.03.2017 року діяльність Головного управління Держсанепідемслужби у Миколаївській області припинено, у зв'язку з чим до повноважень ДП «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» відноситься здійснення не санітарно-епідеміологічного контролю, а медико-санітарного контролю (а.с. 39).

Таким чином, вважаю, що ОСОБА_2, будучи уповноваженою особою ТОВ «ОСОБА_3 Компані» на роботу з органами митниці з приводу митного оформлення товарів ТОВ ССК «Дельта», при підготовці документації на товар повинен був та мав об'єктивну можливість пересвідчитись у достовірності та точності зазначених відомостей. Однак, подав до Миколаївської митниці ДФС скановану копію CMR №354479 від 01.08.2017 року, яка містить відтиск штампу про проходження санітарно-епідеміологічного контролю з ознаками підробки. У зв'язку з чим вважаю, що дії ОСОБА_2 слід кваліфікувати як вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, а саме: дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів.

За такого, ОСОБА_2 слід визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Відповідно до ч. 2 ст. 467 Митного кодексу України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до ст. 522 цього Кодексу розглядаються судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення.

Аналіз викладеної норми дає підстави вважати, що перебіг строків притягнення до адміністративної відповідальності починається з дня підготовки та подання митної декларації ОСОБА_2

Як вбачається з матеріалів справи, митну декларацію №UA504180/2017/004006 було подано ОСОБА_2 23 листопада 2017 року.

Таким чином, з урахуванням вищевикладених обставини, приходжу до висновку, що на день розгляду справи про порушення ОСОБА_2 митних правил сплинули строки притягнення до адміністративної відповідальності, а тому провадження по справі підлягає закриттю.

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 467, 527, 529 Митного кодексу України, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, – закрити у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва.

Суддя С.М. Скрипченко