
Справа № 444/2490/18
Провадження № 3/444/810/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, військовослужбовця, місце проходження військової служби- в/ч с. Старичі, паспорт серії КВ № 081252 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 17.02.1999 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1
за ст. 124, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 10.08.2018 року о 16 год. 50 хв. на автодорозі Львів-Рава-Руська М-09, 51 км+ 400 м, керуючи транспортним засобом Ford Focus, державний номерний знак LTM 26498, не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, був неуважний, не справився з керуванням, здійснив виїзд на смугу зустрічного руху та злетів у кювет, внаслідок чого автомобіль отримав механічні пошкодження із матеріальними збитками. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 12.1, 2.3 Б Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, ОСОБА_1 10.08.2018 року о 16 год. 50 хв. на автодорозі Львів-Рава-Руська М-09, 51 км+ 400 м, керував транспортним засобом Ford Focus, державний номерний знак LTM 26498 в стані алкогольного сп’яніння, а саме: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, нечітка вимова, порушення координації рухів. Від огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі відмовився в присутності свідків чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнав, а щодо адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначив, що перебував у шоковому стані, точно не пригадує чи відмовлявся від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння за допомогою технічного засобу та в медичному закладі.
Незважаючи на часткове визнання вини ОСОБА_1, факт вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ч. 1 ст. 130, Кодексу України про адміністративні правопорушення підтверджується зібраними доказами, а саме 1) протоколами про адміністративне правопорушення серії БД № 040846 від 10.08.2018 року, серії БД № 148688 від 10.08.2018 року; 2) схемою місця ДТП від 10.08.2018 року; 3) письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 10.08.2018 року щодо події ДТП; 4) письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 10.08.2018 року з яких вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння; 5) детально оглянутим відеозаписом, який знаходиться в матеріалах справи, з якого вбачається, що на пропозицію працівника поліції пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці пригоди за допомогою технічного засобу та в медичному закладі ОСОБА_1 відмовився.
Враховую, що в судовому засіданні ОСОБА_1 визнав, що 10.08.2018 року о 16 год. 50 хв. на автодорозі Львів-Рава-Руська М-09, 51 км+ 400 м, керував транспортним засобом Ford Focus, державний номерний знак LTM 26498.
Відповідно до ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна , що тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Згідно п.2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до вимог ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому дані справи слід об’єднати в одне провадження та накласти стягнення за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчинених ним правопорушеннях полягає в тому, що він відмовився, будучи особою, яка керувала транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції та порушив як учасник дорожнього руху правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 124, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Обставин, які б обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 не встановлено.
Як обставину, що помякшує відповідальність ОСОБА_1 враховую його щире розкаяння у вчиненому.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує пом’якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який є військовослужбовцем, вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаявся у вчиненому.
З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених ОСОБА_1 за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, приходжу до переконання, оскільки правопорушник вчинив правопорушення на транспорті, що за своєю природою несе високий рівень суспільної небезпеки, так як транспорт є підвищеним джерелом небезпеки, з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, на ОСОБА_1 з врахуванням вищеперелічених обставин, слід накласти стягнення, у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами в межах санкції ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
Керуючись ст.ст. 27, 36, 40-1, 124, ч. 1 ст. 130, 284, 307-308-310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративну справу № 444/2490/18, провадження № 3/444/810/2018 про притягнення ОСОБА_1до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення об’єднати в одне провадження із адміністративною справою № 444/2491/18, провадження № 3/444/811/2018 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та присвоїти об’єднаній справі № 444/2490/18, провадження № 3/444/810/2018.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушеннят а накласти на нього стягнення:
- за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушенняштрафу у вигляді штрафу у розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 ( триста сорок) гривень 00 коп. в дохід держави.
- за ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді шрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 ( десять тисяч двісті) гривень 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
На підставіст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення шляхом поглинання менш суворого стягнення більш суворим стягненням, остаточно накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді шрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 ( десять тисяч двісті) гривень 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, військовослужбовця, місце проходження військової служби- в/ч с. Старичі, паспорт серії КВ № 081252 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 17.02.1999 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1)судовий збір в розмірі 352,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, код- 22030101, р/р 31215206013286, МФО-899998, ЄДРПОУ- 36762986, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код – 22030101, призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
-подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
-витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.