
Провадження № 3/235/1587/18
Єдиний унікальний номер 235/5209/18
П О С Т А Н О В А
Іменем України
07 вересня 2018 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., при секретарі Ященко А.В., за участю прокурора Філонова О.О., правопорушника ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2(Покровськ) Донецької області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, має 2 непованолітніх дітей- сина ОСОБА_2 та доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, приватного підприємця, що зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6,
за ч.2 ст.172-6 КУпАП –
В С Т А Н О В И Л А:
22.08.2018 року до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП ОСОБА_1.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 724 від 20.08.2018 року, вбачається, що громадянин ОСОБА_1 є депутатом Покровської міської ради Донецької області, відповідно до рішення Красноармійської міської ради № 7/1-2 «Про підсумки виборів депутатів міської ради і визнання їх повноважень» від 10.12.2015 року та згідно пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
В порушення ч.2 ст.52 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП за таких обставин.
17.01.2018 року ОСОБА_1 набув право власності на транспортний засіб Volkswagen Touareg 2012 року випуску (номер кузову WVGZZZ7PZCD057550) , відповідно договору купівлі продажу автомобіля № 4589/18/002496 та реєстраційної картки ТЗ, датою реєстрації автомобіля у Територіальному сервісному центрі 1443 РСЦ МВС в Донецькій області є 17.01.2018 року. В строк до 28.01.2018 року ОСОБА_1 повинен був повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць зокрема для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні. Тобто, отримання у власність майна ОСОБА_4 у вигляді автомобіля вартістю 500000,0 гривень становить 283,77 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутат Покровської міської ради ОСОБА_1 несвоєчасно подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, а саме 30.03.2018 року о 19 годині 47 хвилин.
Таким чином, ОСОБА_4, будучи суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» в порушення встановленого законом десятиденного строку, передбаченого ч. 2 ст. 52 Закону, не своєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, а саме отримання у власність автомобілю вартістю 500 000,00 гривень, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП визнав та суду пояснив, що придбав автомобіль за 500000,00грн., але не повідомив про це НАЗК, оскільки про необхідність такого повідомлення йому не було відомо.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши особу, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_4, прокурора Філонова О.О., судом встановлені наступні обставини.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об’єктивне з’ясування обставин справи. Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 р. №11 «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення», де зазначено, що згідно зі ст. 245 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об’єктивно з’ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ч.2 ст.172-6 КУпАП, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно примітки до ст.172-6, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пп. «б» п.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.
Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно рішення Красноармійської міської ради № 7/1-2 «Про підсумки виборів депутатів міської ради і визнання їх повноважень» від 10.12.2015 року ОСОБА_4 є депутатом Красноармійської міської ради 7-го скликання та є суб’єктом Закону України «Про запобігання корупції»(а.с.15-16).
Як вбачається з договору купівлі продажу автомобіля № 4589/18/002496 від 16.01.2018 року ОСОБА_4, придбав автомобіль Volkswagen Touareg 2012 року випуску (номер кузову WVGZZZ7PZCD057550) вартістю 500000,00грн. та 17.01.2018 року зареєстрував у Територіальному сервісному центрі 1443 РСЦ МВС в Донецькій області, про що не повідомив НАЗК.(а.с.21-25)
Зважаючи, що ОСОБА_4 у встановленому порядку не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, а саме придбання автомобіля, вартість якого становить 500000грн, що перевищує 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановленого для працездатних осіб, вбачаю у його діях ознаки правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП і правопорушник підлягає адміністративній відповідальності.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст.17 КУпАП не встановлено, терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчилися.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника (вік, соціальне положення, майновий стан), ступінь його вини, відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Крім того, враховую, що відповідно до розділу ІV Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 роки, схваленої Указом Президента України від 21.10.2011 р. № 1001/2011, одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути вказане як малозначне.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом’якшують відповідальність, та обирає стягнення в межах санкції ч. 2 ст.172-6 КУпАП.
Так, ОСОБА_4 жодного разу не притягувався до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_4, передбачених ст.35 КУпАП, суд не вбачає.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_4 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_4 на користь держави також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, ч.2 ст.172-6, 255, 276, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, суддя-
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2(Покровськ) Донецької області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700(одна тисяча сімсот)грн., який перерахувати на р/р: 31118106005060, Отримувач: Покровське УК/м. Покровськ/21081100, МФО № 899998, Код ЄДРПОУ – 37803022, Банк отримувача – Казначейство України(ЕАП)
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2(Покровськ) Донецької області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь держави(стягувач Державна судова адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету – 22030106) судовий збір в розмірі 352,40грн.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя