
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2018 року справа № 812/476/18
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Сухарька М.Г., Гаврищук Т.Г., Шишова О.О., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18 травня 2018 року в справі № 812/476/18 (головуючий І інстанції Секірська А.Г.) за позовом ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру 4443 Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Луганській області, Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Луганській області, третя особа - Головний спеціаліст відділу ОРЕР та ВСГ Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Луганській області Кондіна Світлана Олексіївна про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому з урахуванням уточнень просив:
- визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області (далі - відповідач-2) зі складання Висновку службової перевірки від 15.01.2018 за фактом скасування державної реєстрації автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4, спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, державний реєстраційний знак НОМЕР_1;
- скасувати висновок службової перевірки Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області від 15.01.2018 за фактами скасування реєстрації автомобілів марки RENAULT KANGOO, номерний знак НОМЕР_2, OPEL VIVARO, номерний знак НОМЕР_1, в частині скасування державної реєстрації автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4, державний реєстраційний знак НОМЕР_1;
- визнати дії Територіального сервісного центру № 4443 (на правах відділу) Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області (далі - відповідач-1) зі скасування державної реєстрації автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4, державний реєстраційний знак НОМЕР_1 з ОСОБА_1 - протиправними;
- зобов`язати Територіальний сервісний центр № 4443 (на правах відділу) Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області скасувати запис про зняття з обліку автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4, державний реєстраційний знак НОМЕР_1, з ОСОБА_1;
- зобов`язати Територіальний сервісний центр № 4443 (на правах відділу) Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області поновити державну реєстрацію автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4, державний реєстраційний знак НОМЕР_1, за ОСОБА_1.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 18 травня 2018 року позовні вимоги задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано висновок службової перевірки Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області (ідентифікаційний код юридичної особи 40112343, 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Б. Ліщини, 37-Н) від 15.01.2018 за фактами скасування реєстрації автомобілів марки RENAULT KANGOO, номерний знак НОМЕР_2, OPEL VIVARO, номерний знак НОМЕР_1, в частині скасування державної реєстрації автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4, державний реєстраційний знак НОМЕР_1.
Визнано протиправними дії Територіального сервісного центру № 4443 (на правах відділу) Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області (92700, Луганська область, м. Старобільськ, вул. Старотаганрозька, 107-а) щодо скасування державної реєстрації автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4, державний реєстраційний знак НОМЕР_1 на підставі висновку Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області від 15.01.2018.
Зобов`язано Територіальний сервісний центр № 4443 (на правах відділу) Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області поновити державну реєстрацію автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4, державний реєстраційний знак НОМЕР_1, за ОСОБА_1.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Регіональний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ з постановою суду першої інстанції не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
На обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що на підставі фактичних даних, а саме: висновку від 27.11.2017 № 9225 судової автотоварознавчої експертизи, проведеної в межах кримінального провадження № 4201603000000000201, листа офіційного дилера в Україні ТОВ «Дженерал Авто Груп» від 18.11.2016 № 181 та листа старшого слідчого прокуратури Волинської області від 07.12.2017, інформації від ДП «Львівстандартметрологія» щодо сертифікату відповідності, виконуючи вимоги приписів п. 40 Порядку № 1388 відповідач скасував державну реєстрацію автомобіля позивача. Крім того, вищевказані документи, які стали підставою для скасування державної реєстрації, свідчать про те, що транспортний засіб був ввезений на митну територію України та зареєстрований всупереч п. 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів».
Апелянт окремо звертає увагу суду на неможливість поновлення державної реєстрації транспортного засобу ОСОБА_1, оскільки Сертифікат відповідності UA.CTR.002.0824-16 від 21.06.2016, виданий ДП «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», є недійсним, про що безпосередньо зазначила установа, яка його видала.
Всі особи, які беруть участь у справі, до апеляційного суду не прибули, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання. Згідно з пунктом 2 частини першої статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до вимог ч. 1 та ч. 2 ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права. суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального права, вважає за необхідне у задоволенні вимог апеляційної скарги відмовити, а постанову суду залишити без змін з таких підстав.
Згідно з матеріалами справи ОСОБА_1 є власником автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, тип Т3 - спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4. 29.07.2016 ТСЦ № 4443 як структурним підрозділом (на правах відділу) Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області зазначений автомобіль було зареєстровано за позивачем та видано відповідне свідоцтво про реєстрацію ТЗ, державний номерний знак НОМЕР_1. Транспортний засіб разом з реєстраційними документами та державним номерним знаком на нього знаходиться у смт. Мілове Луганської області, і жодного разу не змінював свого місця перебування та зберігання (стоянки).
Регіональним сервісним центром МВС в Луганській області 15.01.2018 сформовано висновок службової перевірки за фактами скасування реєстрації, зокрема, автомобіля OPEL VIVARO, номерний знак НОМЕР_1. Відповідачем-1 на підставі цього висновку скасовано реєстрацію зазначеного транспортного засобу, з тих підстав, що нібито ввезений автомобіль не відповідає стандарту рівня «ЄВРО-5» (фактично відповідає стандарту рівня «ЄВРО-4»), що підтверджується письмовими відповідями офіційних дилерів OPEL в Україні та висновком судової автотоварознавчої експертизи від 27.11.2017 № 9225, проведеної Волинським відділенням Львівського НДІСЕ.
18 січня 2018 року позивач з повідомлення начальника ТСЦ № 4443 дізнався про скасування реєстрації та зняття з обліку його автомобіля.
Вважаючи, що автомобіль OPEL VIVARO, номерний знак НОМЕР_1, відповідає встановленим стандартам, а дії відповідачів, спрямовані на скасування реєстрації цього транспортного засобу, суперечать нормам чинного законодавства, ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом свого порушеного права.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року № 3353-XII (далі - Закон № 3353-XII) цей Закон регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов'язки і відповідальність суб'єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання.
Частиною першою ст. 30 Закону № 3353-XII регламентовано, що конструкція транспортних засобів повинна відповідати вимогам сучасних правил, нормативів і стандартів, встановленим рівням викидів забруднюючих речовин в атмосферу, а нормативно-технічна документація має бути узгоджена з відповідними уповноваженими державними органами.
Транспортні засоби, їх складові частини і комплектуючі вироби, що ввозяться на територію України, підлягають перевірці на відповідність діючим стандартам або повинні мати сертифікат, виданий уповноваженим на це Секретаріатом ЄЕК ООН Адміністративним органом по сертифікації дорожніх транспортних засобів (ч. 1 ст. 31 Закону № 3353-XII).
За приписами ч. 9 ст. 34 Закону № 3353-XII власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів.
Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 (далі - Порядок № 1388), встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків (п. 1 Порядку № 1388).
Положеннями п. 10 Порядку № 1388 визначено, що державна реєстрація транспортних засобів, що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України, проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану даної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України, що підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, копію яких власники подають до сервісного центру МВС.
У відповідності до п. 3 Порядку № 1388 державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.
Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів (крім транспортних засобів, визначених абзацом другим пункту 12 цього Порядку) сервісними центрами МВС може проводитися через центри надання адміністративних послуг, утворені відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги», на основі рішень, узгоджених між сервісними центрами МВС та органами, які прийняли рішення про утворення центрів надання адміністративних послуг.
Центри надання адміністративних послуг підключаються до електронних баз даних (реєстрів), необхідних для проведення державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку транспортних засобів, з метою прийняття, перевірки та передачі документів, видачі оформлених результатів.
Державний облік зареєстрованих транспортних засобів передбачає реєстрацію, накопичення, узагальнення, зберігання і передачу інформації про такі засоби та відомостей про їх власників, які вносяться до Єдиного державного реєстру МВС.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру затверджується МВС.
За приписами ст. 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» від 06.07.2005 № 2739-IV пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу державну реєстрацію в Україні ввезених транспортних засобів нових і таких, що були в користуванні, або виготовлених в Україні здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня «ЄВРО-5» - з 1 січня 2016 року, за винятком транспортних засобів, вироблених в Україні або ввезених на митну територію України до 31 грудня 2015 року включно.
Відповідно до розділу ІІ Положення про територіальний сервісний центр МВС, затвердженого наказом МВС України від 29.12.2015 № 1646 ТСЦ МВС здійснює комплекс заходів, пов'язаних з проведенням державної реєстрації (перереєстрації) та зняттям з обліку призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортних засобів усіх типів; здійснює контроль за відповідністю конструкції транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, за дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також ведення їх обліку; проводить реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів з видачею свідоцтв про реєстрацію, тимчасових реєстраційних талонів та номерних знаків на транспортні засоби, здійснення обміну реєстраційних документів та номерних знаків на транспортні засоби, зняття з обліку зареєстрованих транспортних засобів.
Згідно із Положенням про територіальний сервісний центр МВС № 4443 (на правах відділу, м. Старобільськ) регіонального сервісного центру МВС в Луганській області, затвердженого в.о. начальника РСЦ МВС 12.10.2017, ТСЦ № 4443 (на правах відділу) є структурним підрозділом територіального органу МВС - регіонального сервісного центру МВС в Луганській області, до його функцій належать, зокрема, здійснення контролю за відповідністю конструкції транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, за дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також ведення їх обліку; проведення реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів з видачею свідоцтв про реєстрацію, тимчасових реєстраційних талонів та номерних знаків на транспортні засоби, здійснення обміну реєстраційних документів та номерних знаків на транспортні засоби, зняття з обліку зареєстрованих транспортних засобів.
Матеріалами справи підтверджено, що у липні 2016 року ОСОБА_1 звернувся до ТСЦ № 4443 із заявою від 29.07.2016 № 96908999 про реєстрацію транспортного засобу з-за кордону по ВМД, а саме, автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4.
Разом із заявою подано ВМД 205070000/2016/014911 від 25.04.2016, договір від 17.06.2016 № 33/06/16 купівлі-продажу транспортного засобу, акт прийому-передачі транспортних засобів від 17.06.2016, виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань по ТОВ «Авто Трафік», сертифікат відповідності від 21.06.2016 UA.CTR.002.0824-16 щодо індивідуального затвердження колісного транспортного засобу, виданий ДП «Львівстандартметрологія», який підтверджує рівень екологічної норми «ЄВРО-5», та Сертифікат/ Fahrzeugbrief/ Фарцойгбриф/ Техпаспорт реєстрації № 29133281.
ТСЦ № 443 29.07.2016 вказаний автомобіль зареєстровано за ОСОБА_1, присвоєно державний реєстраційний знак НОМЕР_1, що підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу СХО 304790 та реєстраційною карткою транспортного засобу.
На адресу РСЦ МВС в Луганській області 18.12.2017 надійшов лист старшого слідчого прокуратури Волинської області Бурка О.М. від 07.12.2017 за вих. № 17 про те, що слідчим відділом прокуратури Волинської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 07.09.2016 за № 42016030000000201 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 та ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України. В межах цього досудового розслідування встановлено, що посадові особи Волинської митниці ДФС, маючи владні повноваження і вплив на працівників Волинської митниці ДФС, діючи умисно, шляхом зловживання владою і службовим становищем та перебуваючи у злочинному зговорі з окремими суб'єктами підприємницької діяльності Волинської області, організували протиправну схему по ввезенню останніми транспортних засобів шляхом складання завідомо фіктивних актів митного огляду товарів, що значно знижують розмір обов'язкових митних та податкових платежів та завдає державі значних збитків, а саме недоотримання державним бюджетом України грошових коштів в особливо великих розмірах. Зокрема, реалізуючи свої наміри, організатори протизаконної схеми, разом з іншими спільниками всупереч п. 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрацію транспортних засобів», здійснювали протиправну діяльність щодо ввезення на підставі завідомо підроблених документів на територію України вживаних легкових та вантажних транспортних засобів різних моделей іноземного виробництва, із зазначенням рівня екологічності «ЄВРО-5», хоча фактично ввезені автомобілі відповідають рівню «ЄВРО-4». На підставі викладеного старший слідчий СВ прокуратури Волинської області просив скасувати державну реєстрацію, зокрема, транспортного засобу OPEL VIVARO, 2011 р.в., номер кузова НОМЕР_4, зареєстрованого на ОСОБА_1, д.н.з. НОМЕР_1, вказаний автомобіль згідно з відповіддю офіційного дилера OPEL відповідає стандарту «ЄВРО-4».
За наслідками службової перевірки за фактом скасування реєстрації, зокрема, транспортного засобу OPEL VIVARO, номерний знак НОМЕР_1, головним спеціалістом відділу ОРЕР та ВСГ РСЦ МВС в Луганській області Кондіною С.О. складено висновок Згідно з цим висновком на підставі п. 40 Порядку № 1388 рекомендовано скасувати реєстрацію автомобіля позивача.
Таким чином, суд встановив, що фактично необхідність скасування реєстрації автомобіля OPEL VIVARO ґрунтується на встановленій висновком автотоварознавчої експертизи його невідповідності стандарту «ЄВРО-5» станом на момент виробництва. При цьому, сторони не оспорюють того, що вказаний транспортний засіб було виготовлено за стандартом «ЄВРО-4». Жодного доказу, що офіційний дилер чи компанія-виробник проводили моніторинг переобладнання транспортного засобу з номером кузова НОМЕР_4 до суду не надано. Таким чином, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що для встановлення відповідності автомобіля позивача екологічним стандартам відповідне дослідження мало бути проведено станом на момент його реєстрації або скасування реєстрації та стосуватися безпосередньо цього транспортного засобу з урахуванням умов попередньої експлуатації.
Згідно з абзацом третім п. 40 Порядку № 1388 у разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до органів доходів і зборів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.
Відповідно до п. 5.7 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженою наказом МВС України від 11.08.2010 № 379 на підставі документів, що підтверджують встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ, виявлення ТЗ, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в Центрі, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, або інформацію про реєстрацію яких несанкціоновано внесено до автоматизованої бази даних АІС «Автомобіль» та (або) Єдиного державного реєстру Державтоінспекції, працівники Центру оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку ТЗ і передають усі відповідні документи до органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до митних органів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.
Пунктом 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень суд перевіряє їх обґрунтованість.
Під час судового розгляду Регіональним сервісним центром Міністерства внутрішніх справ в Луганській області отримано лист ДП «Львівстандартметрологія» від 27.04.2018 № 23-06/421, яким повідомлено, що Сертифікат відповідності UA.CTR.002.0824-16 від 21.06.2016 виданий на транспортний засіб іншої марки, моделі, року виготовлення та з іншим VIN-кодом. Колегія суддів погоджується з доводами апелянта стосовно важливості цього листа як доказу, що реєстрація автомобіля марки OPEL, модель VIVARO, 2011 року випуску, тип Т3 - спеціалізований вантажний фургон, білого кольору, номер кузова (шасі, рама) - НОМЕР_4, державний реєстраційний знак НОМЕР_1, відбулась на підставі підроблених документів.
Проте, зважаючи, що лист датований 27.04.2018, а скасування реєстрації відбулось 17.01.2018, висновок щодо необхідності скасування реєстрації автомобіля позивача не ґрунтувався і не міг ґрунтуватися на зазначеній в ньому інформації. У висновку від 15.01.2018 відсутнє посилання який з поданих для реєстрації транспортного засобу документів визнано підробленим та на підставі яких доказів.
За таких обставин суд спростовує посилання апелянта на встановлений листом № 23-06/421 факт підроблення Сертифікату відповідності UA.CTR.002.0824-16, яким безпосередньо підтверджено відповідність автомобіля з VIN-кодом НОМЕР_4 стандарту «ЄВРО-5» станом на дату проведення реєстрації.
Отже, в розумінні положень ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України дії Територіального сервісного центру 4443 Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Луганській області та Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Луганській області, спрямовані на скасування реєстрації належного ОСОБА_1 автомобіля OPEL VIVARO, державний реєстраційний знак НОМЕР_1, станом на момент їх вчинення є необґрунтованими.
На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, що відповідно до вимог ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а судового рішення без змін. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
Відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись статями 139, 308, 310, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18 травня 2018 року в справі № 812/476/18 за позовом ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру 4443 Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Луганській області, Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Луганській області, третя особа - Головний спеціаліст відділу ОРЕР та ВСГ Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Луганській області Кондіна Світлана Олексіївна про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18 травня 2018 року в справі № 812/476/18 - залишити без змін.
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з моменту її складення в порядку, визначеному ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Колегія суддів М. Г. Сухарьок
Т. Г. Гаврищук
О. О. Шишов