ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 вересня 2018 року
Луцьк
Справа № 0340/1803/18
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Сорока Ю.Ю., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Центуріон-Дістрібюшин” до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними рішень та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Центуріон-Дістрібюшин” звернулося з позовом до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень комісії ДФС України від 12.01.2018 №556212/41048714, №556213/41048714, №556214/41048714, №556211/41048714, від 26.03.2018 №617003/41048714 та від 03.05.2018 №676660/41048714 про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов’язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №324, №325, №326, №327, №557 від 30.11.2017 та №136 від 15.11.2017.
Згідно з пунктами 3, 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява не відповідає вимогам встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, оскільки містить такі недоліки.
За правилами частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із статті 1 Закону України “Про судовий збір” судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Відповідно до частини першої статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як передбачено частиною першою статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України “Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” з 01.01.2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1 762, 00 грн.
Оскільки, позивачем – юридичною особою подано позовну заяву у якій об’єднано шість самостійних вимог немайнового характеру (про визнання протиправними та скасування рішень комісії ДФС України від 12.01.2018 №556212/41048714, №556213/41048714, №556214/41048714, №556211/41048714, від 26.03.2018 №617003/41048714 та від 03.05.2018 №676660/41048714 про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов’язання вчинити дії шляхом реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних), тому подана заява повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 10 572,00 грн.(1 762, 00 грн. х 6)
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України, до заяви не долучено документ про сплату судового збору. При цьому, заявник згідно із статтею 5 Закону України “Про судовий збір” не звільнений від сплати судового збору.
Таким чином, заявнику слід усунути зазначений недолік, а саме: сплатити судовий збір у розмірі 10 572,00 грн. та надати до суду оригінал відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо).
Частиною 1 ст.5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Відповідно до ч.1 ст.160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно пунктів 2, 4, частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Центуріон-Дістрібюшин” просить суд визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України від 12 січня 2018 року №556212/41048714, №556213/41048714, №556214/41048714, №556211/41048714, від 26 березня 2018 року №617003/41048714 та від 03 травня 2018 року №676660/41048714 про відмову в реєстрації податкових накладних.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, оскаржувані рішення від 26 березня 2018 року №617003/41048714 та від 03 травня 2018 року №676660/41048714 про відмову у реєстрації податкових накладних приймались комісією регіонального рівня, а саме комісією Головного управління ДФС у Волинській області.
Пунктом 19 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМ України від 21 лютого 2018 року №117 визначено, що комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Згідно з пунктом 20 зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
У пункті 23 Порядку №117 визначено, що комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку: щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу; щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
Проте позивач, всупереч, вимогам пунктів 2, 4, частини 5 статті 160 КАС, у позовній заяві не вказав Головне управління ДФС у Волинській області в якості відповідача, не обґрунтував своїх позовних вимог до нього, з посиланням на норми законодавства, які порушено суб’єктом владних повноважень, оскаржуваними рішеннями дією чи бездіяльністю. Не зазначив його повне найменування, місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв’язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.
Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків – десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання нової редакції позовної заяви, вказавши найменування всіх відповідачів з обґрунтуванням позовних вимог (з посиланням на норми законодавства, які порушено суб’єктом владних повноважень, оскаржуваними рішеннями дією чи бездіяльністю) до кожного з них з зазначенням доказів, якими обґрунтовуються дані вимоги; їх місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; надання до суду оригіналу відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо) про сплату судового збору, а також надати копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Центуріон-Дістрібюшин” до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними рішень, залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз’яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя Ю.Ю. Сорока