
Справа № 716/1475/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.09.2018 року суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого по АДРЕСА_1, депутата Чуньківської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області VII скликання, за вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И Л А:
30.08.2018 року до Заставнівського районного суду Чернівецької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи вважаю, що останні підлягають поверненню до Управління захисту економіки в Чернівецькій області з наступних підстав.
Згідно вимог ч. 1 ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією №193 від 30.08.2018, складеного стосовно ОСОБА_1, останній, являючись депутатом Чуньківської сільської ради VІІ скликання, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 р. за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, тільки 17.08.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В той же час у цьому ж протоколі міститься інформація про те, що "згідно особистого електронного кабінету ОСОБА_1, у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та особистої електронної пошти НОМЕР_1 останній успішно зареєструвався в реєстрі, а саме 14.03.2017 року, в подальшому цього ж дня ОСОБА_1, було надіслано повідомлення про успішний вхід до реєстру. 14.03.2017 року ОСОБА_1, було надіслано повідомлення, про те, що його декларація успішно збережена в особистому кабінеті («ID повідомлення» за №4889192. Також йому надіслано повідомлення про підтвердження успішного подання декларації (щорічна за 2017 рік) 27.03.2017 року, що суперечить обставинам, викладеним в протоколі з приводу того, що тільки в березні 2018 р. ОСОБА_1 було оформлено ключ і перший вхід до системи НАЗК з метою подачі декларації ним здійснено 17.08.2018. Це також суперечить інформації, щодо "ID повідомлення" за №5382956, доданій до протоколу (а.с.28).
Вказані недоліки не дають суду можливості в повному обсязі дослідити обставини справи, встановити склад адміністративного правопорушення та притягнути винну особу у його скоєнні до адміністративної відповідальності, а отже вказаний адміністративний матеріал слід повернути до Управління захисту економіки в Чернівецькій області для належного оформлення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 278, 280, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повернути до Управління захисту економіки в Чернівецькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Пухарєва О.В.