
справа №619/3142/18
провадження №2-а/619/42/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2018 року м. Дергачі
Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Жорняк О.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області до ОСОБА_2 «про зобов’язання вчинити певні дії»,
В С Т А Н О В И В:
07 серпня 2018 року представник позивача ОСОБА_1 Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 «про зобов’язання вчинити певні дії», в якому просив на підставі ст.ст. 38-41 ЗУ «про регулювання містобудівної діяльності», ст.160,166,242 КАУ України - зобов'язати ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1, паспорт серії ММ № 067656) знести самочинно реконструйований житловий будинок, розташований за адресою: Харківська область, Дергачівський район, м. Дергачі, в’їзд Миру, №3.
При вирішенні питання про розгляд справи у письмовому провадженні суд дійшов висновку про направлення справи за підсудністю з наступних мотивів.
Згідно п.4 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно п.5 ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб’єкту законом .
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно ч.2 ст.20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Так як ч.1 ст.20 КАС України не передбачено розгляд місцевими загальними судами як адміністративними судами публічно-правових спорів, зокрема: за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб’єкту законом, то відповідно до ч.2 ст.20 КАС України зазначені спори підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження по справі встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
У зв’язку з викладеним, справа підлягає передачі до Харківського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.19, 20, 29, 171, 241-243, 248, 294, 295 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області до ОСОБА_2 «про зобов’язання вчинити певні дії» передати на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка її оскаржує, протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О. М. Жорняк