Постанова № 76280098, 21.08.2018, Заводський районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
21.08.2018
Номер справи
487/6259/17
Номер документу
76280098
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 487/6259/17

Провадження № 2-а/487/74/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.08.2018 року м. Миколаїв

Заводський районний суд м. Миколаєва в складі головуючого судді Павлової Ж.П., за участю секретаря Ігнатьєва А.О., представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання бездіяльності щодо не проведення перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

30.11.2017 року ОСОБА_3 звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання дій відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії, а саме провести перерахунок пенсії, обчислюючи її з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які були на день призначення пенсії на підставі нових розмірів посадового окладу і окладу за спеціальним званням, зазначених у довідці УМВС України в Миколаївській області від 02.11.2017 року; нараховувати та щомісячно, починаючи з грудня 2017 року виплачувати пенсію у розмірі 7 253,68 грн. та нарахувати і виплатити в місячний термін заборгованість по виплаті пенсії, яка утворилась за період з 01.01.2016р. по 01.12.2017р. у розмірі 93 114,35 грн.

В позові позивач вказав, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області та отримує пенсію за вислугу років у відповідності з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». В жовтні 2017 року він звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо причин не проведення перерахунку пенсії згідно до вимог ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у відповідності з сучасними розмірами складових грошового забезпечення поліцейських на відповідних посадах. Та листом від 02.11.2017р. за № 3282/03 йому було повідомлено, що перерахунок пенсії буде проведено тільки після виділення додаткових грошей з Державного бюджету, тобто фактично йому було відмовлено у перерахунку пенсії.

01.12.2017 року позивач надав до суду заяву про зменшення розміру позовних вимог, а саме просив визнати бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо не проведення перерахунку пенсії починаючи із 01.01.2016 року та зобов'язати вчинити певні дії, а саме провести перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01.01.2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23.12.2015 року та статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб", без обмеження граничного розміру.

18.12.2017 року представник відповідача надала до суду відзив на позовну заяву, в якій просила позовні вимоги позивача за період з 01.01.2016р. по квітень 2017р., залишити без розгляду, посилаючись на те, що пенсійні виплати є періодичними, щомісячними платежами, які отримує безпосередньо особа, якій вони призначені, а тому про порушення своїх прав позивач повинен був дізнатися вже в сіні 2016 року, проте до суду звернувся лише в листопаді 2017р., тому вимоги позивача можуть бути розглянуті лише з травня 2017 року. В іншій частині позовних вимог просили відмовити, посилаючись на те , що підстави для перерахунку пенсії позивачу відсутні.

06.12.2017 року позивач подав до суду заяву про зміну позовних вимог, а саме просив визнати бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо не проведення перерахунку пенсії починаючи із 01.01.2016 року та зобов'язати вчинити певні дії, а саме провести перерахунок та виплату пенсії, в розмірі 7 253 грн. 68 коп. відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23.12.2015 року та статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб".

19.01.2018 року позивач надав до суду відповідь на відзив, в яких наполягав на позовних вимогах та просив про їх задоволення.

01.02.2018 року представник відповідача надала до суду відзив на заяву про зміну позовних вимог, в яких також наполягала щодо залишення позовних вимог позивача за період з 01.01.2016р. по квітень 2017р. без розгляду та в іншій частині позовних вимог просила відмовити у повному обсязі.

22.02.2018 року позивач надав до суду відповідь на відзив,в якому зазначив, що право на проведення перерахунку пенсії і отримання її у збільшеному розмірі виникло з січня 2016 року. Перерахунок і виплату пенсії у збільшеному розмірі не проведений з вини відповідача, а тому вимога виплати заборгованості по пенсії починаючи з січня 2016 року є законною і обґрунтованою і має бути компенсацією втрати ним частини доходу.

16.03.2018 року позивач надав до суду заяву про зменшення розміру позовних вимог, а саме просив визнати бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо не проведення перерахунку пенсії починаючи із 01.01.2016 року та зобов'язати вчинити певні дії, а саме здійснити перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01.01.2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ відповідно до Закону України від 23.12.2015р. № 900-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.ст.51,63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів від 11.11.2015р. №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної Поліції», на підставі наданої 04.05.2017 р. довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Миколаївській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських і всіх наявних складових грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія на підставі грошового атестату і довідки від 02.11.2017р. № 3282/03 Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив про їх задоволення.

В судовому засіданні представник відповідача просив відмовити в задоволені позову ОСОБА_3

Вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.

Частина 2 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Відповідно до частини 3, 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок №45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Позивач просив визнати протиправною бездіяльність відповідача та зобов'язати відповідача провести йому перерахунок пенсії з 01.01.2016 року.

Проте, відповідно до пункту 3 Постанови КМ України від 21 лютого 2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В ході розгляду справи позивач не довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування заявлених вимог, а відповідач надав суду належні докази на підтвердження своїх заперечень проти позову.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 належить відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.6,8,9,73-76,241,242-247,250,255 КАС України, суд

В И Р І Ш И В

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання бездіяльності щодо не проведення перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення набуває законної сили через 30 днів після його проголошення.

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку визначеному ст. 295,ст.296 КАС України.

Суддя: Ж.П. ПАВЛОВА