Постанова № 76272043, 06.09.2018, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
06.09.2018
Номер справи
233/3446/18
Номер документу
76272043
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Код суду 233 № 233/3446/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2018 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді Сітнікова Т.Б.

за участю секретаря судового засідання Циганенко Ю.О.

прокурора Топалової Г.В.

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

представника особи, яка притягується до

адміністративної відповідальності ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Костянтинівка Донецької області матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов від управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, стосовно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в с. Ленінський, Новодеревенського району, Рязанської області, Російської Федерації, громадянка України, має вищу освіту, не одружена, обіймає посаду заступника генерального директора по фінансам та реалізації послуг ОКП «Донецьктеплокомуненерго», зареєстрована та мешкає за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ємельянова, 69, за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, якій роз’яснені права відповідно до ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

04 липня 2018 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшли протоколи про адміністративні правопорушення № 595 від 26 червня 2018 року, № 596 від 26 червня 2018 року та 597 від 26 червня 2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, з яких вбачається, що ОСОБА_1, відповідно до наказу №330-к від 22.11.2011 року з посади заступника директора з економіки і фінансів зі збуту переведено на посаду заступника генерального директора з фінансів та реалізації послуг ОКП «Донецьктеплокомуненерго».

Відповідно до п. 1.1. Статуту обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» - засноване на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що знаходиться в управлінні Донецької обласної ради.

Відповідно п. 2.1 Статуту, підприємство є юридичною особою.

Згідно з посадовою інструкцією заступника генерального директора з фінансів та реалізації послуг ОКП «Донецьктеплокомуненерго», з якою ознайомлена ОСОБА_1: п.1.5 заступнику генерального директора з фінансів і реалізації послуг підпорядковуються: - фінансово-аналітичний відділ, АСУ, відділ реалізації послуг; п.3.3 Контролює правильність формування фінансових розрахунків і кредитних операцій, законність їх застосування.

Відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону як посадову особу юридичної особи публічного права, та є відповідальним за вчинення корупційних правопорушень.

Частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», будучи заступником генерального директора по фінансам та реалізації послуг ОКП «Донецьктеплокомуненерго», і згідно п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ємельянова 69, несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію про суттєві зміни в майновому стані, а саме: про отримання 14.03.2018 року заробітної плати за основним місцем роботи (премії) в розмірі 94570 гривень, про отримання 25.04.2018 року заробітної плати за основним місцем роботи (відпускні та матеріальну допомогу) в розмірі 159 280 гривень та про отримання 05.05.2017 року заробітної плати за основним місцем роботи (відпускні та матеріальну допомогу) в розмірі 109 800 гривень .

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України, щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gоу.uа\sеаrсh) ОСОБА_1 14.06.2018 року об 11 годині 52 хвилини, перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ємельянова 69 несвоєчасно подала декларацію про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання 14.03.2018 року заробітної плати за основним місцем роботи (премії) в розмірі 91750 гривень, хоча повинна була подати протягом 10 днів, тобто до 25.03.2018 року.

Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gоу.uа\sеаrсh) ОСОБА_1 14.06.2018 року об 11 годині 52 хвилини, перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ємельянова 69 несвоєчасно подала декларацію про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання 25.04.2018 року заробітної плати за основним місцем роботи (відпускні та матеріальну допомогу) в розмірі 159 280 гривень, хоча повинна була подати протягом 10 днів, тобто до 06.05.2018 року.

Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gоу.uа\sеаrсh) ОСОБА_1 не подала декларацію про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання 05.05.2017 року заробітної плати за основним місцем роботи (відпускні та матеріальну допомогу) в розмірі 109 800 гривень, хоча повинна була подати протягом 10 днів, тобто до 16.05.2017 року.

Згідно з довідкою про виплату грошових коштів з лютого 2017 року по травень 2018 року ОСОБА_1 - 05.05.2017 року виплачено відпускні та матеріальну допомогу в розмірі 109 800 гривень; 14.03.2018 року виплачено премію в розмірі 91750 280 гривень; 25.04.2018 року виплачено відпускні та матеріальну допомогу в розмірі 159 280 гривень.

У своїх поясненнях ОСОБА_1 пояснила, що вона була ознайомлена з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», знаходилася на території України, не перебувала на лікарняному, тобто мала фізичну можливість своєчасно в 10-денний термін подати декларацію про суттєві зміни майнового стану, але у зв'язку з особистою зухвалістю вона не подала декларацію про суттєву зміну майнового стану у встановлений 10- денний термін.

Таким чином, заступник генерального директора по фінансам та реалізації послуг ОКП «Донецьктеплокомуненерго» ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подала декларації про суттєві зміни майнового стану та не подала декларацію про суттєві зміни майнового стану, що є вчиненням правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, суд вважає за необхідне об’єднати справи в одне провадження.

Прокурор в судовому засіданні обставини, викладені в протоколах про вчинення адміністративних корупційних правопорушень підтримала, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційних діянь передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечували факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення.

Вислухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та її представника, оцінивши надані докази, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

У відповідності до ст. 12 Закону України "Про запобігання корупції", Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до роз'яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією, направленого головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим за вих.. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, суди повинні керуватися Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції»(далі - Закон), Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ).

Під поважними причинами згідно даного роз'яснення слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.

Як вбачається з наказу головного управління житлово – комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації ОКП «Донецьктеплокомуненерго» №330-к від 22.11.2011 року ОСОБА_1 переведено з посади заступника директора з економіки і фінансів зі збуту на посаду заступника генерального директора з фінансів та реалізації послуг ОКП «Донецьктеплокомуненерго».

Відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону як посадову особу юридичної особи публічного права, та є відповідальним за вчинення корупційних правопорушень.

Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gоу.uа\sеаrсh) ОСОБА_1 14.06.2018 року об 11 годині 52 хвилини, перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ємельянова 69 несвоєчасно подала декларацію про суттєві зміни в майновому стані, а саме: про отримання 14.03.2018 року заробітної плати за основним місцем роботи (премії) в розмірі 91750 гривень, хоча повинна була подати протягом 10 днів, тобто до 25.03.2018 року.

Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gоу.uа\sеаrсh) ОСОБА_1 14.06.2018 року об 11 годині 52 хвилини, перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ємельянова 69 несвоєчасно подала декларацію про суттєві зміни в майновому стані, а саме: про отримання 25.04.2018 року заробітної плати за основним місцем роботи (відпускні та матеріальну допомогу) в розмірі 159 280 гривень, хоча повинна була подати протягом 10 днів, тобто до 06.05.2018 року.

Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gоу.uа\sеаrсh) ОСОБА_1 не подала декларацію про суттєві зміни в майновому стані, а саме: про отримання 05.05.2017 року заробітної плати за основним місцем роботи (відпускні та матеріальну допомогу) в розмірі 109 800 гривень, хоча повинна була подати протягом 10 днів, тобто до 16.05.2017 року.

Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що провина ОСОБА_1 у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень підтверджена повністю.

ОСОБА_1 та її представником в судовому засіданні не було подано жодного переконливого доказу поважності причин несвоєчасності подачі та не подачі декларації про суттєві зміни майнового стану.

Оцінивши досліджені докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність – з точки зору достатності та взаємозв’язку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП – неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані .

Дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП, при визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, враховуючи її особу, характер вчиненого нею адміністративного правопорушення, оцінивши докази, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.

Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

З урахуванням положень п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 352,40 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 36, ч. 2 ст. 172-6 , 283 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Об’єднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (справа № 233/3446/18), за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (справа № 233/3449/18) та за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (справа № 233/3450/18) з присвоєнням справі номеру № 233/3446/18.

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в с. Ленінський, Новодеревенського району, Рязанської області, Російської Федерації винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.

Штраф слід перерахувати на р/р 31119106005058, Костянтин. УК/м. Костянтинівка/21081100, код за ЄДРПОУ 37890775, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп., який слід перерахувати на поточний рахунок 31213206005058, отримувач Костянтинівське УК/м. Костянтинівка/22030101, код за ЄДРПОУ 37890775, МФО 899998, банк – ГУДКСУ Казначейство України.

На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред’явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.

Суддя Т.Б. Сітніков